Yunanistan Vizesi: Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Vizesi İşlemleri

Yunanistan Vizesi 

Yunanistan Vizesi alarak Yunanistan’a gitmek veya transit geçiş yapmak isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk Vatandaşları vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Schengen ülkelerinde toplam konaklama süresi altı aylık bir süre içinde ilk giriş tarihinden başlayarak 90 günü aşamaz. 

Hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri vizesiz Yunanistan’a seyahat edebilirler. Yunanistan’a Schengen Vizesi başvurusu yapabilmek için seyahatinizin sona erdiği tarihten itibaren 3 ay daha geçerli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yunanistan Turistik Vize Veriyor mu?

Bordo pasaport sahipleri; Yunanistan’a 90 günden kısa turistik gezi, tatil ve gezi amaçlı vize alınabilir.

Yunanistan Schengen Vizesi Veriyor mu?

Transit geçiş yapmak ya da Yunanistan’a turistik gezi düşünen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyen sürelerde Schengen vizesi alabilir.

Yunanistan’a Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Seyahat amacınıza uygun vize türü belgelerin hazırlanıp, vize harç ücretinin ödenmesiyle birlikte, randevu alınarak, Yunanistan Schengen vizesine, şahsen ya da aracı kurum aracılığıyla başvuru yapılabilir.

Yunanistan Vize Başvurusu

  1. Danışmanlık firmamızı telefonla arayarak randevu alabilir  veya ön ödemeyi havale edip gerekli olan belgeler ve başvuru hakkında danışmanlık hizmetimizden yararlanabilir.
  2. Yunanistan vize başvurusu için gerekli ve gerekli belgeleri toplayın.
  3. Yunanistan vize başvuru merkezinden başvuru yapmayı düşündüğünüz günü belirleyin.
  4. Gerekli belgelerin hazırlanması için Ofisimizi ziyaret edin veya kargo ile bize gönderin.
  5. Vize başvuru tarihinizden önce size dosyanızı teslim ederiz. Başvurunuzu Vize başvuru merkezi inceledikten sonra değerlendirilmek üzere konsolosluğa gönderir.
  6. Vize kararınız belli olduktan sonra pasaportunuz ve teslim etmiş olduğunuz orijinal belgeler size iade edilir. Pasaport teslimi elden veya konsolosluğun kurye servisi ile mümkündür. 
Yunanistan Vizesi İşlemleri
Yunanistan Vizesi İşlemleri

En uzun süreyi geçireceğiniz Schengen ülkesi Yunanistan ise veya Schengen ülkelerinde kalış günleriniz aynı fakat Yunanistan ilk giriş yapacağınız ülke ise Yunanistan’a Schengen vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu’nun Sorumluluk Alanlanları:
Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Uşak, Balıkesir

Edirne Yunanistan Başkonsolosluğu’nun Sorumluluk Alanlanları :
Edirne, Tekirdağ, Kırklareli 

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu’nun Sorumluluk Alanlanları: Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova, Zonguldak 

Yunanistan Vizesi İşlemleri Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye