Slovakya Vizesi: Slovakya schengen Vizesi

Slovakya Schengen Vize

Slovakya Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahipleri slovakya vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Slovakya vizesi Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Slovakya’ya seyahat edebilmek için  vize almaları gereklidir.

Sınırda vize alımı uygulaması yoktur. Slovakya’nın benimsediği vize rejimine göre umuma mahsus pasaport hamili yabancılara verilen kısa süreli vizenin toplam süresinin bir yarıyılda 90 günü geçmemesi öngörülmektedir.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm belgelerin hazırlanıp teslim edilmesinden itibaren, yaklaşık 7-8 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluk işleri ve ek belge istenmesi durumunda süre uzar.

Slovakya’ya Vize Var mı?

Resmi pasaporta sahip vatandaşlar; 3 aya kadar ikamet süreli turistik seyahatler için vizeden muaftır. Ancak bordo pasaportlular, vize almak zorundadır.

Slovakya Vizesi Nereden Alınır?

Slovakya vizesi; Slovakya Ankara Büyükelçiliği ya da Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan alınır. Slovakya konsolosluklarında sadece 90 güne kadar olan kısa süreli vizeler verilebilir.

Ülkemizdeki Slovak temsilcilikleri, Schengen vizesi için 60 € vize harcı almaktadır. Schengen Vizesi harcı, vize başvurusu değerlendirme ücreti olarak alınır ve, vizeniz onaylanmasa bile para iadesi yapılmamaktadır.

Slovakya Schengen Vize
Slovakya Schengen Vize

Schengen bölgesine giriş güvenliğinin sağlanması amacıyla, Schengen Bilgi Sistemi  21 /03/2007  tarihinden itibaren Schengen bölgesi içine girmesi nedeniyle Slovakya’da vize başvurularının değerlendirilmesi sırasında güvenlik amacıyla uygulanmaya başlanmıştır. Önceki seyahatleri sırasında işledikleri suçlardan dolayı Schengen bölgesine girişi yasaklı olan vatandaşlarımızın adları Slovakya’ya vize başvurusu sırasında çıkmaktadır. 

Slovakya Schengen Vize Video;

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye