Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

  Schengen Vizesi 

  Schengen vizesi için gerekli belgeler Schengen vize başvurusunda bulunurken en çok merak edilen soru başvuru için gerekli olan belgelerin neler olduğudur. Sadece istenen evrakların temin edilmesi vize başvurunuzun onaylanması için yeterli değildir.  Çünkü seyahat amacınıza göre başvuru türünüz değişmektedir. Her başvuru türüne göre de hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. 

  Örneğin Akrabalarınızı ziyarete gideceksiniz  ama onlardan davetiye gelmedi ya da davetiye gönderemiyorlar. Konsolosluğa Turistik vize başvurusunda bulunup akrabanızın adresini verirseniz konsolosluk başvuru türünü yanlış kabul eder ve davetiyeniz yok diye size ret verir. Mantıksız gelmiş olabilir ama Avrupalıların düşünce yapısı net Turistsen otelde kal para harca ona göre maddi durumun iyi olsun akrabanın yanında kalıp ülkemi gezme diyemedikleri için başvuru türü yanlış deyip ret verirler. Akrabanız varsa sizi potansiyel göçmen statüsünde değerlendirir. 

  Davetiyem geldi rahat giderim diye düşünen kişiler genellikle çok büyük bir hataya düşer ve dikkatsizce vize başvuru dosyalarını hazırlarlar. Davetiye yollayan kişi size kefil olmuş sayılır, konaklamasını ben karşılayacağım ve ülkedeyken yaptıklarında sorumluyum diye ülkeden geç ayrılmanız da dahil olmak üzere kendileri sizin yaptığınız hatalardan dolayı sorumlu tutulurlar. Örneğin,  Ülkeden geç ayrılmanız durumunda para cezası öderler.

  Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler’i belirlemeden önce  aşağıdaki soruları yanıtlamanız gerekmektedir;

  1. Hangi ülke/Ülkelere  gideceksiniz?
  2. Ülkede/ülkelerde ne kadar süreyle kalacaksınız?
  3. Seyahat amacınız nedir?
  4. Seyahat planı yaptınız mı?
  5. Mesleğiniz nedir?
  6. Banka hesaplarınızda seyahat masraflarınızı karşılayacak nakit var mı?

  Cevaplamanız gereken en önemli sorular ve bütün vize ret gerekçeleri yukarıdaki soruların türevleri şeklindedir. Bu sorulara hem dosyanıza koyacağınız evraklar hem de bazı durumlarda sözlü konsolosluk mülakatları sırasında yanıtlamanız gerekmektedir.

  Profesyonel vize danışmanlığı alarak schengen vizesi başvurunuzu çok daha basit hale getirebilirsiniz.  Sinanpaşa Mahallesi. Köyiçi Meydan Sokak Şelale Apt. No.3/9 Beşiktaş – İstanbul’daki ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.