Meksika Vize İşlemleri 2023 - Schengenvize.net
Meksika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Meksika Vize İşlemleri 2023

Meksika Vize Başvuru İşlemleri

Meksika Vize Ücretleri

Meksika vize ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu ücretler bizzat Meksika Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Ücret ödemeden önce evrakların eksiksiz bir şekilde sunulmasından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü başvuru olumsuz sonuçlandığı taktirde ücret iadesi almanız mümkün olmayacaktır.

Meksika vize ücretleri zamanla değişime uğradığı için en güncel fiyat bilgisi için vize şirketiniz ile görüşmelisiniz.

Türk vatandaşları vize taleplerini online olarak vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilir. Bu aşamada vize şirketinizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika e-vize başvuru işleminde 150 TL`lik ücret istenmektedir. Bu ücrete KDV dahil edilmemektedir. Turistik elektronik vize sayesinde Meksika sınırlarında 6 aya kadar ikamet edebilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri 2021
Meksika Vize İşlemleri

Vize almak isteyen bireyler ekstra olarak 30 Euro değerinde hizmet bedeli ödemek zorundadır. Hizmet bedeli ödeyerek aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 • Başvuru sahibine özel evrak listesi hazırlanması
 • Mail ve telefon ile ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • Vize eksperi ile görüşme ve ön başvuru hizmeti
 • Belgeleri inceleme ve düzenleme
 • Kopya ve çıktı alma
 • e-Vize Başvuru Formunun doldurulması
Bu hizmetlerin yanı sıra ekstra hizmetler alabilirsiniz. Ek hizmet almak için belirli miktarlarda ücret ödemeniz gerekmektedir. Alabileceğiniz hizmetler ve ödemeniz gereken ücretleri aşağıdaki şekildedir.
 1. Seyahat Sağlık Sigortası – 39 Euro (90 Günlük)
 2. Seyahat Sağlık Sigortası – 59 Euro (180 Günlük)
 3. Seyahat Sağlık Sigortası – 79 Euro (365 Günlük)
 4. Standart Kurye – 15 Euro
 5. Ekspres Kurye – 30 Euro
 6. Kargo Bedeli – 5 Euro

Meksika Vize Ücreti Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tüm ücretlere KDV dahil edilmiştir.
 • Ücretleri TL olarak ödeyebilirsiniz. Fakat Nakit veya Havale şeklinde ödeme yapmalısınız.
 • Dolar veya Euro olarak ödeme yalnızca nakit para ile yapılabilir.
 • Hizmet bedelini isteğe bağlı olarak TL olarak ödeyebilirsiniz.
 • Vize ve ek hizmet ücretleri geri iade edilmemektedir.

 Meksika Fahri Konsolosluğu

 Meksika Fahri Konsolosluğu ile Türkiye’de bulunan Meksikalı vatandaşlarının çeşitli konsolosluk işleri yerine getirilmektedir. Meksika Fahri Konsolosluğu, Meksika vizesi başvurularını değerlendirmekle yetkili değildir. Bu yüzden Meksika Konsolosluğu tarafından bazı vize merkezlerine vize başvurusu alma yetkisi resmi olarak verilmiştir.  Meksika vize merkezimiz de bu alanda hizmet veren en iyi vize merkezilerinin başında geliyor.

 Meksika Konsolosluk İşlemleri

 Meksika vize merkezimiz ile 2013 senesinden bu yana elektronik vize hizmeti vermekte olan Meksika vizesi başvurusunu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için bazı evrakları ibraz etmeniz ve vize takip sürecini başlatmış olmanız gerekmektedir.

Daha evvel Meksika vizesi başvurusunda bulunmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize başvurularını Meksika Konsolosluk şubelerinden tamamlamaları istenmektedir. Bunun sebebi ise ilk başvuruda biyometrik verilerin ibraz edilmesi zorunluluğudur. Dolayısıyla ilk kez başvuru yapan kişilerin, konsolosluk vize randevusu alarak işlemlerini devam ettirmeleri gerekmektedir.

 Meksika Vize İşlemleri

 vize merkezimizden Meksika için ziyaret amacınıza uygun her tür vize başvurusunu yapabilmeniz mümkün kılınıyor.  vize merkezi Meksika temsilcisi ile irtibata geçerek işlemleriniz başlatmanız gerekiyor. Meksika vizesi başvuruları en fazla 30 işgünü içerisinde sonuçlanıyor.

Kimi zamanlar çeşitli bürokratik ya da diplomatik gerilimler yüzünden vize başvurularının sonuca kavuşması 2 ayı bulabiliyor. Böyle bir durumda seyahat planınızda problemler yaşamamak için vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye ediliyor.

 Meksika Vize Çeşitleri

 Meksika vize merkezimiz, Meksika vizesi çeşitlerinde başvuru imkanı sunmakla birlikte seyahat amacınıza en uygun vizeye başvuruda bulunmanız adına da sizi yönlendiriyor. Seyahat amacınıza en uygun nitelikteki vize çeşidine başvuruda bulunmanız seyahatinizin sorunsuz geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 • Meksika Turistik Vizesi
 • Meksika Eğitim Vizesi
 • Meksika Aile Ziyareti Vizesi
 • Meksika Ticari Vize
 • Uzun Süreli Meksika Vizesi

 Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında başvuruda bulunulan vize çeşidine en uygun belge listesinin tarafınıza sunulması da yer almaktadır. Tarafınıza gönderilen belge listesindeki her bir belgenin eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi ve güncel olması zorunludur. Aksi durumlarda vize başvurusu reddedilebilir.

Vize başvurularının kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için belge ibrazına özen göstermelisiniz. Bunun yanında başvurduğunuz vize çeşidi için bazı özel ve ek belgelerin de talep edilebileceğinin farkında olmanız gerekmektedir.

Meksika Uzun Süreli Vize çeşitleri için talep edilen belgeler ise oldukça kapsamlı olmalıdır. Bu yüzden pek çok detayı içeren geniş kapsamlı bir belge dosyası hazırlamanız gerekir. Uzun süreli vize kapsamında çalışma ve oturma vizeleri de bulunmaktadır.

Meksika Vize Ücretleri:

 • Meksika Turistik Vize ücreti dönemsel olarak güncellenmekte ve ekstra hizmetler kapsamında da değişiklik göstermektedir.
 • Meksika Uzun Süreli Vize ücreti ise Meksika Hükümeti kriterlerine uygun güncellenmektedir.

Meksika  Vize Randevusu

 vize merkezimiz, Meksika vizesi başvuruları için sizlere randevu vermektedir. Bunun için çağrı merkezimiz vasıtası ile bizimle irtibata geçmenizde fayda olacaktır. Daha önce herhangi bir Meksika vize başvurusunda bulunmayan kişilerin ise işlemlerinin Meksika Konsolosluğı tarafından yürütülmesi gerekli olduğundan Konsolosluk vize randevusu için başvuru yapabilirsiniz.

Meksika  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

 vize merkezimiz ile yapacağınız vize başvurularının pek çoğu olumlu bir şekilde onaylanıyor. Fakat bazı durumlarda onay süreci beklenildiği gibi geçmeyebiliyor. Meksika vize başvurusunun reddedilmesi halinde başvuru yapan kişinin itiraz hakkı da bulunuyor. Vize merkezimizin ise sürecin olumlu geçmesi açısından herhangi bir ayrıcalığı ve yaptırım yetkisi bulunmamaktadır.

Meksika Vize Veriyor Mu?

Meksika vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılarak, vize onayından geçmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri için 4 hafta önceden başvuru işlemlerine başlanmalıdır.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize ücretleri 2021 döviz kuruna ve konsolosluk yönetmeliğine göre farklılık göstermektedir.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Konsolosluk üzerinden başvuru yapılarak, vize almanız mümkündğür.

Meksika Vize İşlemleri 2023 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×