Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Gaziantep Suudi Arabistan Vize Başvuru İşlemleri

Gaziantep Suudi Arabistan Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Suudi Arabistan Fahri Konsolosluğu, tarafından vize başvuru kabulü ve vize verme işlemleri yapılmamaktadır. Sadece kendi vatandaşları için konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemleri için yetkili olan Gaziantep Suudi Arabistan vize merkezimiz aracılığı ile vize başvurularınız eksiksiz ve sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri

Gaziantep Suudi Arabistan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Suudi Arabistan vize merkezimiz ile Suudi Arabistan için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvuru süreci boyunca yanınızda olan vize merkezimiz, sürecin olumlu sonuçlanması adına hizmetlerini kontrollü ve titizlikle gerçekleştirmektedir.

Daha önce herhangi bir şekilde Suudi Arabistan vizesi başvurusunda bulunmamış kişilerin yalnızca konsolosluk şubelerinden vize işlemleri alınmaktadır.

Ankara ve İstanbul kentlerimizde bulunan Suudi Arabistan Konsolosluk şubelerine başvuruda bulunan kişilerin biyometrik verileri de ibraz edilmelidir.

Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri
Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Gaziantep Suudi Arabistan Vizesi Hakkında

Gaziantep Suudi Arabistan vize merkezimiz tarafından yürütülen vize başvuru işlemleri kapsamında çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Online vize başvuru formunun doldurulması da bu alanda atılan ilk adımdır. Daha sonrasın belge ibrazı, belgelerin konsolosluğa iletilip başvurunun yapılması ve onay süreci bekleme aşaması gelir.

Suudi Arabistan vizesi için ortalama onay süresi 7 ila 10 gün olarak belirtilir. Bazı diplomatik ya da bürokratik sebepler doğrultusunda bu süre 1 ya da 2 ay kadar uzayabilir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin uzama sürelerine karşı önlem alması da gerekmektedir.

Gaziantep Suudi Arabistan Vize Çeşitleri

Gaziantep Suudi Arabistan vize merkezimiz, her çeşit vize başvurusuna açık olarak hizmet vermektedir. Suudi Arabistan seyahatinizin amacı ve ülkede kalış süreniz vize çeşidinizi belirler. Bu yüzden de vize başvurusunda bulunurken ülkeye gidiş amacınızı ve kalış sürenizi beyan etmeniz gerekmektedir.

  • Suudi Arabistan Turistik Vize
  • Suudi Arabistan Ticari Vize
  • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi
  • Suudi Arabistan Eğitim Vizesi
  • Uzun Süreli Suudi Arabistan Vizesi

Gaziantep Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep vize merkezimiz, vize başvurusunda bulunan herkese ilgili belge listesini sunmaktadır. Belge listesinde yer alan her bir belgenin eksiksiz ve güncel bir biçimde ibraz edilmesi ve Suudi Arabistan vize başvuru formuna iliştirilmesi zorunludur. Talep edilen vize çeşidi doğrultusunda belge listesine eklemeler yapılabilir. Bu yüzden vize çeşidine en uygun belgeleri de hazırlamanız ve vaktinde ibraz etmeniz önemlidir.

Belge dosyasında eksiklik bulunması vize onay sürecinin olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Bu yüzden belge listesinin dikkatlice okunması ve hazırlanması gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize başvurusu için talep edilen standart belgelere vize çeşidine göre eklemeler yapılması mümkündür. Örneğin Eğitim Vizesi için öğrenci belgesi ve okul davet mektubunun da belge listesinde yer alması gerekir.

Suudi Arabistan Uzun Süreli Vize için de Suudi Hükümeti tarafından belirlenen kriterler baz alınır. Bu konuda kapsamlı bilgi sahibi olmak adına çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Ücretleri:

  • Suudi Arabistan Turistik Vize Ücreti: 145 Euro
  • Suudi Arabistan Uzun Süreli Vize ücreti ise hükümetin kriterleri ve güncellemeleri doğrultusunda bildirilir.

Suudi Arabistan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile Suudi Arabistan vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Suudi Arabistan konsolosluğundan vize randevusu alınmasına gerek olmamaktadır. Gaziantep vize merkezimiz tarafından Konsolosluğa şahsi başvuru yapma zorunluluğunuz olduğu ifade edilirse mutlaka konsolosluk vize randevusu alınması talebinde bulununuz.

Suudi Arabistan Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep vize merkezimiz tarafından yapılan Suudi Arabistan vize başvurusunun reddedilmesi çok az da olsa görülebilmektedir. Vize reddi konusunda vize merkezimizin Suudi Arabistan temsilcisinin sonucu değiştirme yetkisi maalesef ki bulunmamaktadır.

Suudi Arabistan Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye’den başvuru süreci başlamıştır. 2021 yılındaki yeni düzenlemerle Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi konsolosluk üzerinden yapabilirsiniz.

Umre Vizesi Kaç TL 2021?

Suudi Arabistan vize işlemleri için ödenecek harç bedeli alınan hizmet bedeli olarak ödenmektedir.

Suudi Arabistana Giriş Var Mı?

Suudi arabistana giriş yapılabilmektedir.

Gaziantep Suudi Arabistan Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×