Gine Vizesi İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gine Vizesi İşlemleri

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gana Vizesi Hakkında Bilgiler

Gine vizesi, Gine sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan kişilerden vize talep etmektedir. Ancak Diplomatik bir pasaporta sahip olan vatandaşlardan 90 güne kadar gerçekleşecek seyahatleri kapsamı içerisinde vize işleminden muaf tutarak vize talebinde bulunmamaktadır.

Fildişi Sahili Vize İşlemleri

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gine vizesi için gerekli evraklar şu şekilde talep edilmektedir;

Gine Vizesi İşlemleri
Gine Vizesi İşlemleri
  • Pasaport
  • Davet Mektubu
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Başvuru Formu
  • Aşı Kartı
  • Vize Harç Dekontu
  • Sağlık Raporu

Başvuruda bulunan kişinin mevcut pasaportunun geçerlilik süresi ise seyahat bitimi tarihi ile en az 6 kadar daha süresinin olması talep edilmektedir. Biyometrik fotoğraf ise en son 6 içerisinde çekilmiş olup, 2 adet olacak şekilde beyan edilmesi gerekmektedir. Ülkeye giriş yapabilmek için de sarıhumma aşısının olunduğuna dair kişiden aşı kartı talep edilmektedir.

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmeyi planlayan vatandaşların, vize müracaatında bulunabilmek için talep edilen evrakları doğru ve eksiksiz olacak bir şekilde teslim etme koşulu ile vize başvuru değerlendirme sürecinin sonuçlanma süresi 8 ila 15 iş günü içerisinde netice kazanmaktadır.

Vize işlemleri sırasında yaşanabilecek eksik evrak ve bunun yanı sıra konsolosluk yoğunluğu gibi nedenlerden dolayı kişinin vize işlem süreç değerlendirmesinde uzamalar olabilmektedir.

Gine Vizesi Dışişleri Bakanlığı

Gine vizesi adına karar verme yetkisi ve süreç yönetme yetkisi tamamen konsolosluk ve büyükelçiliğe aittir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda Gine vizesi işlem süresi Gine Vizesi Dışişleri Bakanlığı tarafından 15 günü bulabilmektedir.

Yeni Gine Vizesi

Yeni Gine vizesi içerisinde ülkeler arasında yapılan vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle her kategoriye ait olan T.C. pasaportları ile yapılacak olan Gine ülkesi için vize başvuruları, her şekilde vize işlemine tabi tutulmaktadır. Kişilerin muhakkak konaklama yapacağı otel ve uçak rezervasyonu gibi bilgileri vize başvurusu sırasında yetkili mercilere ibraz etmesi gerekmektedir.

Gine Bissau Vizesi

Bissau, dünya üzerindeki en yoksul 20 ülke içerisinde girmektedir. Her kategoriye ait olan T.C. pasaport hamilleri, Bissau için de vize almak zorundadır. Ancak pasaportlar ise, seyahat dönüşü tarihi itibari ile en az 1 yıl daha geçerliliğini koruması talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra Gine-Bissau vize işlem değerlendirme ve sonuç alma süresi ise 7 ila 10 iş günü içerisinde bir karar bağlanmaktadır. Gine-Bissau Türkiye sınırları içerisinden yolculuk yapacak olan kişilerden vize talep etmektedir. Bu nedenle Türkiye sınırları içerisinden Bissau için ayrılmadan önce, kişilerin Gine-Bissau onaylı vizesine sahip olması gerekmektedir.

Ekvator Gine Vizesi

Ekvator Gine vizesi alabilmek için tüm kategoride bulunan T.C. pasaport hamilleri, vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İki taraf arasında da uygulanmayan vize muafiyet anlaşmasının bulunmamasından dolayı, kişiler seyahat etmeden önce vizeye sahip olması gerekmektedir.

Papua Yeni Gine Vizesi

Papua Yeni Gine vizesi İstanbul sınırları içerisinde bulunan Fahri Konsolosluğu haricinde, konsolosluğu ve büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu vize işlemleri ise, Avustralya Büyükelçiliği ve Fahri Konsolosluğu ile yürütülmektedir.

Papua Yeni Gine Vizesi Nasıl Alınır?

Papua Yeni Gine Vizesi almak için başvuru yapacak olan kişiler, İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Resmi bir konsolosluk ya da büyükelçilik mevcut değildir.

Gine vizesi, Gine ülkesini seyahat etmek isteyen vatandaşları giriş ve çıkışlarda sıkıntı yaşamaması adına her iki ülke tarafından verilen bir onay belgesidir. Ayrıca vize talep edilmekte olup, vize alınması zorunlu bir işlemdir. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler bizzat başvuruda bulunarak vize talep etmeleri gerekmektedir.

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine vize işlemlerini konsolosluk üzerinden yaparak, başvurusu sonrasında 7 iş günü ile 14 iş gününe kadar çıkacağından emin olabilirsiniz. Resmi tatiller için 4 hafta önceden başvuru yapmanız önemlidir.

Gine Vize İstiyor Mu?

Gine Türkiye’den vize istemektedir. Diplomatik siyah pasaport sahibi adayların 90 günlük vizesiz geçiş hakkı bulunmaktadır. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Papua Yeni Gine Vizesi Nasıl Alınır?

Papua yeni Gine vize başvurusu için konsolosluğun randevu sistemine giriş yaparak randevu almanız ve vize başvurusunu başlatmanız  gerekmektedir.

Gine Vizesi İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×