Gaziantep Vietnam Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Vietnam Vize İşlemleri

Gaziantep Vietnam Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Vietnam Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Vietnam Fahri Konsolosluğu bünyesinde sadece Vietnam vatandaşları için işlemler yürütülmektedir. Kurumun vize verme konusunda yetkisi olmaması sebebi ile vize işlemlerinin tamamı, Gaziantep vize merkezimizce yürütülmektedir. Vietnam online vize başvurusu esnasında bu süreç için sizlere, Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz gerekli bilgileri aktararak yardımcı olacaktır. Online vize başvurusu için gerekli bilgilendirme akabinde başvurunuz başarı ile gerçekleştirilecektir.

Gaziantep Slovenya Vize İşlemleri

Gaziantep Vietnam Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi bünyesinde Vietnam online vize başvurusu konusunda destek alabilmeniz mümkündür. Online vize başvurusunun tamamlanmasının ardından kurumumuz tarafından Vietnam Konsolosluğu’ na istenilen belgeler teslim edilir.

Vietnam vizesi için şahsen başvuru yapılması gerektiği durumlarda başvuruda bulunulacak Vietnam Konsolosluğu Ankara’da yer almaktadır.

Gaziantep Vietnam Vizesi Hakkında

Vietnam Vize işlemleri başvurusu, belirli aşamalardan geçmektedir. Vietnam vizesi başvuru evraklarını tamamlayarak online vize başvurusu ile gelişen süreçte Gaziantep vize merkezi olarak sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız.

Vietnam vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 18 gün sürmektedir. Vietnam’a gitmeyi düşünen herkesin öncelikle pasaport ve vize işlemlerini tamamlaması şarttır. Bunun için pasaportunuzda en az iki adet vize sayfasının boş olması gerekmektedir. Bir diğer önemli husus pasaportunuzun yıpranmış ya da yırtılmış halde olmamasıdır. Aksi halde başvurunuzun kabul olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. 

Gaziantep Vietnam Vize Çeşitleri

Vietnam vizesi başvurusunda bulunmak isteyen her vatandaş, öncelikle hangi amaçla vize istediğini başvuruda belirtmelidir. Çünkü vize çeşidini ve süreci belirleyen husus ziyaret amacıdır.

 • Turistik Vize

Vietnam turistik vize başvurusunu, ülkeye turistik amaçla ziyarette bulunacak kişiler yapmaktadır. Bu nedenle, bu vize çeşidi kısa sürelidir. Aynı zamanda tek giriş özelliğine sahiptir. Bu vize başvurusu turistik gezi amaçlı olduğu için ülkede kalınacak süre de başvuru esnasında belirtilir.

 • Vietnam Ticari Vizesi

Vietnam’da tamamen ticari amaçla bulunmak isteyen kişilerin aldığı vize türüdür. Vietnam ticari vize alan kişiler Vietnam’da çalışma ya da işyeri hakkına sahip olmaz. Burada bahsedilen husus; kişilerin iş amacı ile toplantı, seminer ya da fuar gibi etkinliklere katılabilmesini sağlamaktır.

 • Vietnam Aile Ziyareti Vizesi

Vietnam aile ziyareti vizesi direk başvuru yolu ile alınmamaktadır. Öncelikle Vietnam’ da yaşayan aile üyeniz ya da akrabanızın davet mektubu göndermesi gerekir. Vietnam’da yaşayan bu kişiler sizi özellikle adres ve tarih belirterek davet eder. Buna istinaden siz de Gaziantep vize işlemleri merkezi yardımı ile bu davet mektubu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziantep Vietnam Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Vietnam vizesi için gerekli evraklar sırası ile şu şekildedir:

 • Turistik vizeler için C1 Belgesi
 • Ticari vize başvurusu için B1 Belgesi ve seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • T.C Vatandaşlık Kimliği
 • Fotoğraf
 • Vize başvuru dilekçesi
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgilerini gösterir evraklar

Vietnam vizesi için gerekli evraklar hususunda daha ayrıntılı bilgi için Gaziantep vize merkezimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Vietnam Vize Ücretleri

Vietnam vize ücretleri konusunda ilk bilinmesi gereken başvurulan vizenin çeşididir. Her vize çeşidi kendince kurallar gerektirir ve süreye tabidir. Gaziantep vize merkezimizden Zorunlu olan C1 belgesi ücreti ve Güncel Vietnam vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Vietnam Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimiz tarafından Vietnam vize başvuru işlemlerinin online olarak tamamlanması akabinde vize için gerekli bütün belgeler kurumumuzca Konsolosluğa iletilmektedir. Ancak daha önce hiç Vietnam vize başvurusu bulunmuyorsa, o kişiye ait biyometrik veri kaydının alınması istenebilmektedir. Gaziantep Vietnam vize merkezimizden bu konu ile ilgili bilgi verilecektir

Gaziantep Vietnam Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vietnam Konsolosluğu, vize başvurunuzu kabul hususunda serbesttir. Eksiksiz evrak teslim etseniz dahi, sizden ek belgeler istenebilir. Bu durumda vize merkezimizi bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. Vietnam vize başvurusunun reddedilmesi halinde ise Gaziantep vize merkezi, sonuca müdahale etme hususunda yetki sahibi değildir.

Vietnam Vize İstiyor Mu?

Vietnam vize işlemleriyle Türkiye’den 90 günlük ve 180 günlük seyahat hakkı vermektedir. Vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinizin başlatılması gerekmektedir.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Viatnem vizesi için konsolosluk üzerinden başvuru yaparak, vizenizin onaylanması gerekmektedir.

Vietnam Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vietnam vizesi için gerekli evraklar arasında, nüfus cüzdan, pasaport, hesap dokümanı ve harç bedeli dekontu yer almalıdır.

Gaziantep Vietnam Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×