Gaziantep Nijer Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Nijer Vize İşlemleri

Gaziantep Nijer Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Nijer Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Nijer Fahri Konsolosluğu, ülkemizde ikamet etmekte olan Nijer vatandaşlarının resmi işleri ile yetkilidir. Fahri Konsolosluk hizmeti veren şubeler, genellikle vize başvurusu işlemlerinde yetkili değildir. Dolayısıyla Nijer vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının başvurularını Gaziantep Nijer vize merkezimiz gerçekleştirmektedir. Vize merkezimiz, Nijer Konsolosluğu tarafından vize işlemleri için resmi olarak görevlendirilmiştir.

Gaziantep Mısır Vize İşlemleri

Gaziantep Nijer Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Nijer vize merkezimiz, Nijer seyahatine çıkmak isteyen T.C. vatandaşlarının vize işlemlerini online olarak yapmaktadır. Fakat bunun için daha evvel vize başvurusunun yapılmış olması zorunluluğu bulunuyor. Daha önce Nijer Vizesi başvurusu yapmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara Nijer Konsolosluğu vasıtası ile başvuru işlemlerini yerine getirmesi bekleniyor.

Gaziantep Nijer Vize İşlemleri
Gaziantep Nijer Vize İşlemleri

Ankara Nijer Konsolosluğu’na biyometrik verilerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi zorunluluğu sebebi ile böyle bir uygulama söz konusudur. Bu husus ile ilgili Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere gerekli bilgilendirmeyi ve yönlendirmeyi yapmaktadır.

Gaziantep Nijer Vizesi Hakıkında

Gaziantep Nijer vize merkezimizde online Nijer vize başvurusu yapılmaktadır. İlk adım olan online vize başvuru sonrasında başvuruda bulunan kişilerin belgelerini tamamlaması gerekiyor. Belgelerin vize merkezimize iletilmesinin ardından bizler sizin adınıza konsolosluk ile irtibata geçip Nijer vize başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Nijer Vizesi için yapılan başvurular, ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanabiliyor. Bu sürecin uzadığı bazı zamanlar da olabildiğinden seyahat planı yapılırken vize başvurusunun sonuçlanma süresi de hesaba katılmalıdır. Bazı durumlarda vize onayının alınması 1 – 2 ay kadar sürebilmektedir.

Gaziantep Nijer Vize Çeşitleri

Gaziantep Nijer vize merkezimiz, Nijer’e düzenlenen seyahatlerin amacına uygun her türlü vize çeşidi için başvuru yapmakla görevlidir. Seyahatin amacı vize çeşidini de belirlediği için vize talebinde bulunurken seyahat amacınızı da belirtmenizde yarar vardır.

  • Nijer Turistik Vize
  • Nijer Ticari Vize
  • Nijer Uzun Süreli Vize

Gaziantep Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Nijer vize merkezimiz tarafından sunulan belge dosyalarında Nijer vizesi için talep edilen evrakların eksiksiz listesine ulaşabilirsiniz. Vizenin çeşidine göre farklılık gösteren bu belge listelerinin hızlı ve doğru olarak hazırlanması vize başvuru sürecinizin olumlu olarak sonuçlanmasında etkili olacaktır. Belgeleri hazırlarken her bir belgenin güncel ve eksiksiz olarak doldurulmuş olmasına da özen gösterilmelidir.

Nijer Vizesi için talep edilen başlıca belgeler arasında pasaport, vize başvurusu için yatırılan harç makbuzu, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, konaklama ve uçuş bilgileri yer alır.

Ticari vizeler için de ekstra belge talep edilmesi mümkündür. Bu belgeler genellikle iş yeri ya da yapılacak olan iş ile alakalıdır. Nijer için uzun süreli vize başvurusu yapacak olanların daha kapsamlı bir belge dosyası hazırlaması gerekmektedir. Uzun süreli vizeler içerisinde çalışma ve oturma izni de yer aldığından bu izinlere yönelik belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak adına Gaziantep vize merkezi çağrı merkezimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Nijer Vize Ücretleri:

  • Nijer Turistik Vizesi ücretleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir.
  • Nijer Uzun Süreli Vize ücretleri ise Nijer Hükümeti tarafından yine dönemsel olarak belirlenmektedir.

Nijer Gaziantep Vize Randevusu

Nijer vizesi için başvurular Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Ancak ilk defa vize alacaksanız biyometrik verilerinizin alınması amacı ile Nijer Ankara Konsolosluğu için vize randevusu almanız gerekmektedir. Bu süreç hakkında vize merkezi temsilcimizden gerekli yönlendirmeleri talep edebilirsiniz.

Nijer Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Vize merkezimiz gerek Nijer Konsolosluğu gerekse de vize başvurusu yapan vatandaşlarımız ile daima irtibat halindedir. Vize başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması adına çalışmalar yapan vize merkezimizin, Nijer vize başvurusunun reddedilmesi durumunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Nijer vizesi verme yetkisi tamamen Nijer Konsolosluğunun iradesindedir.

Nijer Vize İstiyor Mu?

Diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşlar, Nijer vize işlemlerinden muaf tutulur. Diğer pasaport sahibi vatandaşlar için ise kesinlikle vize istenir.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer Konsolosluğu ya da Nijer Büyükelçiliğine başvuruda bulunarak, Nijer vizesi ziyaret amacına göre alınır.

Nijer Vize İşlemleri

Nijer vize işlemleri, görevli diplomatik müdürlüklerle irtibata geçildiğinde sağlanır.

Gaziantep Nijer Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×