Gaziantep Meksika Vize İşlemleri

  Gaziantep Meksika Vize, Gaziantep Meksika Vize İşlemleri

  Gaziantep Meksika Fahri Konsolosluğu

  Gaziantep Meksika Fahri Konsolosluğu ile Türkiye’de bulunan Meksikalı vatandaşlarının çeşitli konsolosluk işleri yerine getirilmektedir. Meksika Fahri Konsolosluğu, Meksika vizesi başvurularını değerlendirmekle yetkili değildir. Bu yüzden Meksika Konsolosluğu tarafından bazı vize merkezlerine vize başvurusu alma yetkisi resmi olarak verilmiştir. Gaziantep Meksika vize merkezimiz de bu alanda hizmet veren en iyi vize merkezilerinin başında geliyor.

  Gaziantep Meksika Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep Meksika vize merkezimiz ile 2013 senesinden bu yana elektronik vize hizmeti vermekte olan Meksika vizesi başvurusunu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için bazı evrakları ibraz etmeniz ve vize takip sürecini başlatmış olmanız gerekmektedir.

  Daha evvel Meksika vizesi başvurusunda bulunmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize başvurularını Meksika Konsolosluk şubelerinden tamamlamaları istenmektedir. Bunun sebebi ise ilk başvuruda biyometrik verilerin ibraz edilmesi zorunluluğudur. Dolayısıyla ilk kez başvuru yapan kişilerin, konsolosluk vize randevusu alarak işlemlerini devam ettirmeleri gerekmektedir.

  Gaziantep Meksika Vize, Gaziantep Meksika Vize İşlemleri

  Gaziantep Meksika Vize İşlemleri

  Gaziantep Meksika Vize İşlemleri

  Gaziantep vize merkezimizden Meksika için ziyaret amacınıza uygun her tür vize başvurusunu yapabilmeniz mümkün kılınıyor. Gaziantep vize merkezi Meksika temsilcisi ile irtibata geçerek işlemleriniz başlatmanız gerekiyor. Meksika vizesi başvuruları en fazla 30 işgünü içerisinde sonuçlanıyor.

  Kimi zamanlar çeşitli bürokratik ya da diplomatik gerilimler yüzünden vize başvurularının sonuca kavuşması 2 ayı bulabiliyor. Böyle bir durumda seyahat planınızda problemler yaşamamak için vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye ediliyor.

  Gaziantep Meksika Vize Çeşitleri

  Gaziantep Meksika vize merkezimiz, Meksika vizesi çeşitlerinde başvuru imkanı sunmakla birlikte seyahat amacınıza en uygun vizeye başvuruda bulunmanız adına da sizi yönlendiriyor. Seyahat amacınıza en uygun nitelikteki vize çeşidine başvuruda bulunmanız seyahatinizin sorunsuz geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

  • Meksika Turistik Vizesi
  • Meksika Eğitim Vizesi
  • Meksika Aile Ziyareti Vizesi
  • Meksika Ticari Vize
  • Uzun Süreli Meksika Vizesi

  Gaziantep Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Gaziantep vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında başvuruda bulunulan vize çeşidine en uygun belge listesinin tarafınıza sunulması da yer almaktadır. Tarafınıza gönderilen belge listesindeki her bir belgenin eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi ve güncel olması zorunludur. Aksi durumlarda vize başvurusu reddedilebilir.

  Vize başvurularının kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için belge ibrazına özen göstermelisiniz. Bunun yanında başvurduğunuz vize çeşidi için bazı özel ve ek belgelerin de talep edilebileceğinin farkında olmanız gerekmektedir.

  Meksika Uzun Süreli Vize çeşitleri için talep edilen belgeler ise oldukça kapsamlı olmalıdır. Bu yüzden pek çok detayı içeren geniş kapsamlı bir belge dosyası hazırlamanız gerekir. Uzun süreli vize kapsamında çalışma ve oturma vizeleri de bulunmaktadır.

  Meksika Vize Ücretleri:

  • Meksika Turistik Vize ücreti dönemsel olarak güncellenmekte ve ekstra hizmetler kapsamında da değişiklik göstermektedir.
  • Meksika Uzun Süreli Vize ücreti ise Meksika Hükümeti kriterlerine uygun güncellenmektedir.

  Meksika Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep vize merkezimiz, Meksika vizesi başvuruları için sizlere randevu vermektedir. Bunun için çağrı merkezimiz vasıtası ile bizimle irtibata geçmenizde fayda olacaktır. Daha önce herhangi bir Meksika vize başvurusunda bulunmayan kişilerin ise işlemlerinin Meksika Konsolosluğı tarafından yürütülmesi gerekli olduğundan Konsolosluk vize randevusu için başvuru yapabilirsiniz.

  Meksika Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

  Gaziantep vize merkezimiz ile yapacağınız vize başvurularının pek çoğu olumlu bir şekilde onaylanıyor. Fakat bazı durumlarda onay süreci beklenildiği gibi geçmeyebiliyor. Meksika vize başvurusunun reddedilmesi halinde başvuru yapan kişinin itiraz hakkı da bulunuyor. Vize merkezimizin ise sürecin olumlu geçmesi açısından herhangi bir ayrıcalığı ve yaptırım yetkisi bulunmamaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir