Gaziantep Küba Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Küba Vize İşlemleri

Gaziantep Küba Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Küba Fahri Konsolosluğu, sadece Küba vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmekte olup Küba vizesi başvurularını kabul etmemektedir. Bu yüzden de Ankara Küba Konsolosluğu tarafından vize işlemleri için Gaziantep vize merkezimiz resmi olarak görevlendirilmiştir. Gaziantep Küba vize merkezimiz, vatandaşlarımızın Küba için vize başvurularını almaktadır.

Gaziantep Vietnam Vize İşlemleri

Gaziantep Küba Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Küba vize merkezimiz tarafından yürütülmekte olan vize başvuru işlemlerinde ilk adım online başvuru formunun doldurulmasıdır. Belge ibrazı da ikinci adım olarak atfedilir. Bu adımların sonrasında vize takip süreci başlatılır. Küba vize işlemlerinin tamamı Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Daha önce herhangi bir Küba vizesi başvurusunda bulunmamış kişilerin başvurularını Ankara Konsolosluğuna şahsen yapmaları istenebilmektedir.

Şahsi vize başvuruları hakkında Gaziantep Küba vize merkezi temsilcinizden bilgi vermektedir.

Gaziantep Küba Vize İşlemleri

Gaziantep Küba vize merkezimizde yürütülen işlemler her türlü Küba vize başvurularını kapsamaktadır. Vatandaşlarımızın vize başvuruları ve bekleme süreçleri merkezimizde yakından takip edilmektedir. Böylece vize başvuru sürecinin kolay ve sağlıklı bir şekilde sonuçlanması hedeflenir.

Küba vizesi için ortalama onay süresi 1 hafta ya da 10 gün olarak tayin edilirken bu süre kimi zaman uzayabilmektedir. Bazı durumlarda vizenin onay süresi 1 ya da 2 aya dek çıkabilir.

Gaziantep Küba Vize Çeşitleri

Gaziantep vize merkezi vasıtası ile Küba için her çeşit vize başvurusunu yapabilmeniz mümkün kılınıyor. Küba için seyahat amacınızda vize çeşidini belirliyor. Dolayısıyla başvuru yaparken Küba’ya düzenleyeceğiniz seyahatin amacını da beyan etmeniz gerekiyor.

  • Küba Turistik Vize
  • Küba Ticari Vize
  • Küba Aile Ziyareti Vizesi
  • Küba Eğitim Vizesi
  • Küba Uzun Süreli Vize

Gaziantep Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Küba vize merkezimiz, başvuruda bulunacağınız Küba vize çeşitleri için gerekli olan belge listesini tarafınıza göndermektedir. Belge listesinde yer alan evrakların zamanında, eksiksiz ve güncel bir şekilde beyan edilmesi zorunludur. Her vize türü için de belge listesi farklılıklar göstermektedir.

Standart bir vize başvurusunda talep edilen belgeler arasında pasaport (varsa eski ve yeni güncel pasaport belgeleri), kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, konaklama ve uçak bilgilerini içeren belgeler yer alır. Bunun yanı sıra Küba vize başvurusunda bulunurken ödediğiniz vize harcının banka dekontu da beyan edilmelidir.

Küba Uzun Süreli Vize için de talep edilen belgeler ise oldukça geniş kapsamlıdır. Uzun Süreli Vize içerisinde çalışma ve oturma izni de yer almaktadır. Bu vize tipi için Küba Hükümeti tarafından uygulanan prosedürler geçerlidir. Bu vize tipi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Küba Vizesi Ücretleri:

  • Küba Turistik Vize için talep edilen ücret 40 Euro olarak belirlenmiştir. Fakat bu meblağ yeni güncellemeler ve ekstralar neticesinde değişim gösterebilir.
  • Küba Uzun Süreli Vize için talep edilen miktar Küba Hükümeti tarafından dönemsel olarak belirlenmektedir.

Küba Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimizden Küba vizesi başvurusunda bulunmak için ön randevu talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimizden bize ulaşarak size en uygun saat ve tarih için randevu işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. İlk kez Küba vizesi başvurusunda bulunan kişilerin içinde Ankara Küba Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınabilmektedir.

Küba Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz, vize başvurularının olumlu sonuçlanması adına çalışmalarını titizlikle yapmaktadır. Fakat eksik belge ya da bürokratik sebepler yüzünden her Küba vizesi için yapılan başvuru olumlu sonuçlanmamaktadır. Gaziantep Vize merkezimizin ise Küba vize reddi hususunda herhangi bir yaptırımı yoktur.

Küba'ya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Küba’ya gitmek için yeşil pasaport dışında diğer pasaport sahibi adayların vize başvurusu yapması gerekmektedir. Vize başvurusu işlemleri yapıldıktan sonra Küba’ya geçiş izni vardır.

Küba Vize Ücreti Ne Kadar?

Küba vize ücretleri dönemin dolar döviz kuruna göre değişir. Ödenecek tutar 160 dolar ile 200 dolar arasında değişebilir.

Türkiyeden Küba'ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Türkiye’den Küba’ya gitmek için rezervasyon işlemleriyle birlikte pasaport ve vize almanız şartı vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×