Endonezya ile vizeler kalktı
Vize İşlemleri İle İlgili Genel BilgilerYurt Dışı Seyahat işlemleri

Endonezya İle Vizeler Kalktı Mı?

Endonezya Vizesi Hakkında

Türkiye ile Endonezya arasında vizeler bugün resmen kalktı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, 5 Nisan 2011 tarihinde Cakarta’da imzalanan, ‘Türkiye ile Endonezya arasında diplomatik ve hizmet pasaportu sahipleri için vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına dair anlaşma bugün yürürlüğe girdi.

Schengen Vize Sistemine Dahil Olan Ülkeler

Anlaşma gereğince, karşılıklı olarak ülkeye giriş yapmadan önce en az 6 ay geçerliğe sahip diplomatik veya hizmet pasaportuna sahip olmaları gerekmektedir.
Endonezya ile vizeler kalktı
Endonezya ile vizeler kalktı

Böylelikle, Endonezya ve Türkiye vatandaşları giriş yaptıkları tarihten itibaren 6 ay içerisinde toplam 90 gün kalış hakkına sahip oldular.

Her seyahatte maksimum konaklama hakları 30 gün olan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaf olacaklar.

Vize muafiyeti kapsamı dışında olan çalışma, öğrenim, eğitim, araştırma, aile birleşimi ve uzun süreli ikamet (30 günden fazla) gibi özel amaçlı seyahatlerde, Endonezya veya Türkiye’nin dış temsilciliklerinden alınacak “özel meşruhatlı vize” uygulamasına tabi olacaklardır.

Endonezya'da Ne Kadar Kalabilirim?

Endonezya ile Türkiye arasında yapılan bir 2011 yılında imzalanan vize muafiyeti antlaşması’na göre diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip vatandaşlar 30 gün vizeden muaftır. Hususi pasaporta sahip olan vatandaşlar ise muafiyet tanınan giriş noktalarında vizesiz giriş yapabilir.

Endonezya Bali Vize Gerekli Mi?

Bali’ye seyahat planla yan Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli ziyaretlerinde vizeden muaftır.

Endonezya'ya Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Endonezya seyahati planlayanların yapması gereken en önemli konu pasaport türüne ve seyahat amacına göre şartları yerine getirmektir.

Endonezya İle Vizeler Kalktı Mı Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×