Bahreyn E Visa Information - Schengenvize.net

Bahreyn E Visa Information

Bahreyn E Visa

Asya kıtasında yer alan Bahreyn Krallığıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Vize anlaşması sonucunda iki ülke vatandaşları arasında resmi pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, 90 güne kadar olan Bahreyn ziyaretlerinde vizeden muaf durumdadırlar. Ancak bordo renkli pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, Bahreyn vizesi almakla mükelleftirler.

Bahreyn’deki Vize Durumumu Nasıl Kontrol Edebilirim?

2 haftalık seyahat süresiyle tek girişlik vize, 1 aylık seyahat süresiyle, sınırsız giriş hakkına sahip vize ya da 1 yıllık seyahat süresiyle 90 günlük konaklama durumundan hangisine uygun olduğunuzu, seyahat amacınızı belirleyerek kontrol edebilirsiniz.

Bahreyn Vizesini Nasıl Alabilirim?

E-vize yöntemini kullanarak vize alabilir ya da vize başvuru ofisimiz aracılığıyla vize başvurusu yapabilirsiniz.

Vize Detaylarımı Nasıl Kontrol Edebilirim?

Vize detaylarınızı kontrol etmek için, seyahat amacınızı ve seyahat sürelerinizi belirlemeniz gerekir.

Bahreyn Vize Alma İşlemleri

Bahreyn Krallığına seyahat gerçekleştirecek Türk vatandaşları, eğer 15 günden uzun sürecek bir seyahat gerçekleştireceklerse, o zaman Bahreyn vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Bahreyn vizesi, Ankara’da yer alan Bahreyn Büyükelçiliği üzerinden alınabilmektedir. Bahreyn vizesi bireysel başvurularla alınabildiği gibi, yetkili vize acentaları aracılığıyla da alınabilmektedir. Sorunsuz bir Bahreyn vizesi almak isteyen vatandaşlarımız, visacenter.com vize acentamıza müracaatta bulunarak, hiçbir sıkıntı yaşamadan vizelerini alabilirler.

Bahreyn E Visa Başvuru İşlemleri

Bahreyn vize türlerine bağlı olarak, Bahreyn E Visa alma şansınız da bulunmaktadır. Vize acentamıza Bahreyn vizesi almak için başvurduğunuzda, seyahat amacınızı ve kaç gün süreyle vizeye ihtiyaç duyduğunuzu bizlere ilettikten sonra, Bahreyn E Visa için gerekli koşullar sağlanıyorsa, o zaman Bahreyn Büyükelçiliğine gitmeye gerek kalmadan, Bahreyn E Visa alabilirsiniz.

Bahreyn E Visa Türleri

Bahreyn E Visa alınabilmesi için gerekli olan seyahat süre ve amacı şu şekildedir:

 • 1 yıllık vize süresi, 90 gün Bahreyn’de konaklama ve birden çok giriş ve çıkış hakkına sahip Bahreyn turistik vizesi,
 • 2 haftalık vize süresi ve tek giriş hakkına sahip Bahreyn vizesi,
 • 1 aylık vize süresi ve birden çok giriş ve çıkış hakkına sahip Bahreyn vizesi.

Bu 3 farklı vize türü için, Bahreyn E Visa başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Her vize türünde olduğu gibi Bahreyn vizesine başvuru yapılabilmesi için, vize başvuru evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Bahreyn vizesine başvuru için, vize başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

Geçerliliği olan pasaportun bilgisayar ortamında görüntüsü net olacak şekilde taratılması,

 • Başvuru sahibinin biyometrik fotoğrafı,
 • Bahreyn’de konaklama yapılacak otelin rezervasyon bilgileri,
 • Seyahat için kullanılacak uçağın gidiş-dönüş rezervasyon bilgileri,
 • Banka hesap dökümleri.

Bu belgelerin haricinde yer alan diğer tüm vize başvuru evraklarına, visacenter.com vize acentemize başvurduğunuzda andan itibaren, hiçbir ücret ödemeden erişim sağlayabilirsiniz.

Bahreyn E Visa Information
Bahreyn E Visa Information

Bahreyn E Visa

Bahreyn Krallığı Asya kıtasında yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle Bahreyn Krallığı arasında vize muafiyeti için anlaşma yapılmıştır. İki ülke arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Bahreyn Krallığında yaşayan kişilerden resmi pasaporta sahip olanlar, iki ülkeye yapacakları seyahatlerde 90 güne kadar vize muafiyetine sahiptirler. Ancak, resmi pasaporta sahip olmayan kişiler, Bahreyn veya Türkiye vizesi almakla sorumludurlar.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları, Bahreyn’e yapacakları seyahatlerde, seyahat süreleri 15 günden az olacaksa, o zaman Bahreyn vizesi alma zorunlulukları yoktur. Ancak 15 günden fazla sürecek bir ziyaret gerçekleştireceklerse, o zaman Bahreyn vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Bahreyn vizesinin alınabilmesi için, ülkemizin başkenti olan Bahreyn Büyükelçiliğine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Olanlar

Türk vatandaşlarının yapacakları bu vize başvuru işlemini, isterlerse kendi imkânlarıyla, isterlerse de, visacenter.com yetkili vize acentemiz aracılığıyla bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bahreyn vizesi almak isteyen Türkiye vatandaşları, bireysel olarak sıkıntı yaşayacaklarını düşünüyorlarsa, o zaman visacenter.com yetkili vize acentemize müracaat ederek, hiçbir sorun yaşamadan Bahreyn vizelerini alabilirler.

Bahreyn E Visa Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bahreyn E Visa başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız, öncelikle Bahreyn’e yapacakları seyahat süre ve amacını belirlemelidirler. Çünkü Bahreyn E Visa, her Bahreyn vizesi için verilmemektedir. Bundan dolayı, visacenter.com vize ofisimize yapacakları müracaatlarından önce, hangi sebeple Bahreyn’e gideceklerini ve bu gidişin ne kadar bir zaman süresinde olacaklarını belirlemeleri, başarılı bir vize süreci için gereklidir.

Bahreyn E Visa İçin Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

Bahreyn E Visa başvuruları için yapılacak başvurularında, aşağıda yer alan vize türlerine başvurulabilir:

 • 1 aylık bir Bahreyn seyahati için, birden fazla giriş hakkına sahip Bahreyn vizesi,
 • 2 haftalık bir Bahreyn seyahati için, tek bir giriş hakkına sahip Bahreyn vizesi,
 • 1 yıllık bir Bahreyn seyahati için ve 90 günlük konaklama hakkına sahip, birden fazla giriş hakkına sahip Bahreyn vizesi.

Yukarıda yer alan haftalık, aylık ve yıllık Bahreyn E Visa türlerinden istenilene başvurularak, Bahreyn E Visa başvuru ve vize alma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bahreyn E Visa

Asya kıtasının en zengin ülkelerinden biri olan Bahreyn Krallığıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında gerçekleştirilen vize serbestliği antlaşmasıyla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Bahreyn Krallığı tarafından vatandaşlarına verilen resmi pasaportlar, vize muafiyetine tabidirler. Resmi pasaportlar olan gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri, Bahreyn Krallığına veya Türkiye Cumhuriyeti Devletine yapacakları 90 günü aşmayan ziyaretlerinde, vize alma zorunluluğundan muaftırlar.

Bahreyn Vizesi Almaya Zorunlu Olanların Yapacakları İşlemler

Resmi pasaport sahibi olmayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları, Bahreyn’e gerçekleştirecekleri ziyaretlerde 15 günü aşmayacaklarsa o zaman vize almaları zorunlu değildir. Ancak 15 günden fazla bir seyahat planlamaları varsa o zaman, Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmalıdırlar. 15 günden fazla Bahreyn ziyareti planlayanlar yapacakları vize başvurularını isterlerse bireysel olarak, isterlerse de yetkili vize acenteleri aracılığıyla bu işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yetkili vize acenteleri aracılığıyla Bahreyn vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenler, visacenter.com vize ofisimizde yer alan uzman vize ekiplerimiz aracılığıyla Bahreyn vizelerini sorunsuz bir şekilde alabilirler.

Bahreyn E Visa Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bahreyn Büyükelçiliği tarafından verilen vize türleri içerisinde, Bahreyn E Visa da yer almaktadır. Bahreyn E Visa, Bahreyn Büyükelçiliğine gitmeye gerek kalmadan vize alabilme imkanı sunmaktadır. Bahreyn E Visa alınabilmesi için, öncelikle visacenter.com vize ofisimize müracaat ederek, Bahreyn’e seyahat amacınızı ve kaç gün süreyle Bahreyn vizesine ihtiyaç duyduğunuzu vize ekiplerimize iletmelisiniz. Bu iletimi gerçekleştirdikten sonra ise, gerekli olan evrakları hazırlayarak E Visa başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bahreyn E Visa İçin Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

Bahreyn vizelerinin hepsine E Visa başvurusu yapılamamaktadır.

Bahreyn E Visa için yapılabilecek başvuru türleri şu şekildedir:

 • 2 haftalık seyahat süresi ve tek girişlik vize,
 • 1 aylık seyahat süresi ve sınırsız giriş hakkına sahip vize,

1 yıllık seyahat süresi, 90 günlük konaklama ve sınırsız giriş-çıkış hakkına sahip vize.

3 farklı vize türünden biri size uygunsa o zaman, Bahreyn E Visa başvurusu yapabilirsiniz.

Bahreyn E Visa İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurularında büyükelçilik veya konsolosluklardan istenen belgeler genel olarak aynıdır. Bahreyn vize başvurularında istenen belgeler ise; geçerli durumdaki pasaport, biyometrik fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap dökümleri.

Bahreyn E Visa Information Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye