Schengen Vizesi Randevusu Schengen Ülkeleri Hangileridir? - Schengenvize.net

Schengen Vizesi Randevusu Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen vizesi, yurtdışı seyahatlerde önemli izin belgeleri arasındadır. Avrupa seyahati düşünenlerin Schengen bölgesi denilen ve 26 ülkeyi kapsayan bölgeye giriş çıkışları Schengen vizesi ile olmaktadır.

Schengen vizesi tekbir izin belgesi ile bölgenin tüm ülkelerine seyahat hakkı tanır.Schengen vizesi ile ilgili dönem dönem değişikliklere gidilmektedir. En son 2020 Şubat ayından vize kuralları ile ilgili yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Öğrenci İçin Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Randevu başvuru formu doldurulmalı ve seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinden randevu tarihinin alınması gerekir.

Schengen Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Schengen vizesi almak için, bankada en az 5bin-6bin TL para olması gerekir. Bu fiyat Schengen ülkelerine göre değişir.

Schengen Vizesi En Kolay Hangi Ülkeden Alınır?

Turist sayısının en fazla olduğu ülkelerden biri olan Fransa, Schengen vizesinin en kolay alındığı ülkedir.

Bu düzenlemelere göre Schengen vize başvuru dönemi üç aydan altı aya çıkartılırken yetişkinler için Schengen vize ücretleri 80 Euro olmuştur.

Schegen ülkelerine sık ziyarette bulunan ve vize geçmişi olmulu olan kişiler için 5 yıllık Schegen vizesi almak kolaylaşmıştır.Schegen vizesi 26 ülkeye en fazla 90 günlük giriş çıkış sağlamaktadır.

90 günün üzerinde Schegen bölgesi ziyaretleri ise ulusal vizeye tabiidir.Schengen bölgesi ülkelerinin hepsine tek bir izin belgesi ile giriş çıkış kolaylığı sağlayan Schengen vizesi, özellikle Avrupa ziyaretlerinde önemli bir uygulamadır.

Schengen vizesi nasıl alınır? ve Schengen vizesi için randevu var mıdır? Schengen ülkeleri hangileridir?  Sorusunun yanıtını merak edenler yazımızın devamını okuyabilirler.

Schegen vizesi nasıl alınır?

Schegen vizesi ile ilgili geçtiğimiz Şubat ayında yapılan değişiklikler, vize başvurularında online sistem getirmiştir. Artık Schegen başvuruları online sistem üzerinden yapılabilecektir. Bunun yanında vize başvuruları, en çok kalınacak ya da gidilecek olan ülkeye, rastgele bir ziyarette ise ilk gidilecek ülkenin başkonsolusluğuna yapılacaktır. Schegen başvurularında öncelikle belgeler hazırlanarak randevu alınması gerekmektedir.

Schengen Vizesi Randevusu Schengen Ülkeleri Hangileridir?
Schengen Vizesi Randevusu Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Schengen vize başvurularında en önemli adımlardan biri olan randevu, başvuru formu doldurulduktan sonra alınır. Schengen Vize Randevuların seyahat tarihinizden en geç 15 gün öncesinden alınması gerekmektedir. Schegen randevu, bölgede ziyaret edeceğiniz ülkenin ya da birden çok ülke, tur için ilk olarak ziyaret edeceğiniz ülkenin başkonsolosluğundan alınır.Randevu gün ve saatinden gereken tüm belgelerle beraber randevu yerinde olmalısınız.

Randevuya geç kalmamalı ayrıca evrak dosyanızı eksiksiz hazırlayarak gitmelisiniz. Randevuda gereken evrakları ve parmak izinizi bırakmanız gerekir.Schengen randevularında vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve başvurularda zaman kaybetmemek için evraklarınızı eksiksiz, güncel biçimde hazırlayarak randevuda bulunmanız çok önemlidir.

Schengen Ülkeleri Hakkında

Schengen vizesi ile bölge kapsamına giren, AB üyesi 22 ve AB üyesi olmayan 4 ülkede sadece pasaportunuzla serbestçe dolaşabilme imkanınız olacaktır. Çünkü Schenren bölgesi ülkeleri ortak sınırlarda sınır kontrolü uygulamamaktadır. Schengen bölgesi nedir? 1985 senesinde Lüksemburg Schengen kasabasında imzalanan Schengen Antlaşması gereğini yerine getiren, anlaşma kapsamındaki ülkeleri kapsayan bölgedir.

Schengen vizesi hangi ülkelerde geçerlidir? Schegen ülkeleri:

Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn’ dır.Bu ülkeler içinde Fransa, Almanya, İtalya gibi ülkeler daha çok iş için gidilen, kongre gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan aynı zamanda turizm için de oldukça çok ziyaretçi alan Schengen ülkeleridir. Yunanistan turizm için seçilmekte ve özellikle ada turizminde tercih edilmektedir. Danimarka Erasmus gibi projelerde son yıllarda daha fazla tercih edilmektedir.

Avusturya özellikle Viyana için ziyaret edilen bir Schengen ülkesidir. Avrupa’ nın ikinci büyük limanı ile Balçika’ da Schengen ülkeleri arasında turist vizesi kadar iş için de en çok ziyaret edilen ülkelerden. Schengen vizesi ile giriş yapılabilen Bulgaristan, son yıllarda kış turizminin gözdelerinden. Çek Cumhuriyeti, Avustralya-Macaristan İmparatorluğu’ndan kalan zengin mimari mirası ile ziyaretçi çekerken renkli tasarımları ve farklı mimarisi ile Danimarka Schengen ülkeleri arasında turizmin gözdelerinden olmayı sürdürüyor.

Unesco’ nun koruma altına aldığı Tallin ile ünlü Estonya, buzlar diyarı olarak bilinen ve kayak sporunun gözdesi Finlandiya, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Amsterdam’ a sahip Hollanda, UNESCO’ nun dümya kültür mirasları arasına aldığı Split şehri ile ünlü Hırvatistan, sahilleri ve yaz turizmi ile ünlü Güney Kıbrıs schengen ülkeleri arasında en çok ziyaretçi alanlardan. Doğal güzelliği sevenlerin ülkesi İzlanda’ da Schengen ülkeleri arasında önemli turizm merkezlerinden.

Picasso, Dali gibi devleri yetiştiren İspanya, doğal güzellikleriyle İsveç, dağları ve kırlarıyla ünlü İsviçre, son yıllarda turizmde atağa geçen Litvanya ve Scehengen turlarında kayak için günübirlik mutlaka ziyaret edilen Lihtenştayn, mimari miraslarıyla ünlü Letonya, UNESCO’ nun koruması altındaki Lüksenburg, milli yemekleri ve festivalleri ile ünlü Macaristan, deniz ve doğa turizminin gözdeleri Malta, Monaco, Norveç’ te Scehengen vizesi ile giriş yapabileceğiniz ülkeler arasında.

Schengen vizesi ile gezebileceğiniz ülkelerden bir diğeri ise nostaljik sokaklarıyla Portekiz. Romanya, Slovakya ve Slovenya değişik mimari yapıları, renkli şehir tasarımları ile Schengen ülkeleri arasında ilgi çekenlerden.Schengen ülkeleri, her yıl çok sayıda tuıristi ağırlamanın yanısıra iş ya da aile ziyaretin ve sahne oluyor, hareketlilik projeleri, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Schengen Vizesi Randevusu Schengen Ülkeleri Hangileridir Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye