EC Malta Dil Okulu: Akademik Yıl

Malta Akademik Yıl Takvimi

Malta Akademik Yıl

İngilizceyi dışarıda yaşamak ve öğrenmek olağanüstü bir deneyimdir. Bu program sayesinde akıcılık kazanacak, kendinizi zorlayacak ve tüm dünyadan arkadaşlar edineceksiniz. İngilizceniz önemli ölçüde gelişecek, böylece ufkunuz genişleyerek hayatın tüm alanlarında avantaj sahibi olacaksınız.

• İngilizcenin dört becerisinde akıcılık, doğruluk ve etkin anlama kazanmak isteyenler

• gerekli seviyeye ulaştıktan sonra Sınavlara Hazırlık ya da İş Yılı programına geçmek isteyenler

• analitik ve sunum becerilerini ilerletmek isteyenler

• İngilizce konuşulan bir ülkede yaşayarak ve öğrenerek deneyim kazanmak isteyenler

Malta Dil Okulu Tarihleri

Kayıtların yenilenmesi, Toefl, sınav tarihleri, akademik konularda son başvuruların yapılması, akademik yıl takvimi ile gerçekleştirilir.

EC Malta Dil Okulu Akademik Yıl İngilizce Programı

İngilizce seviyenizin ne olduğu öğrenmek için sınava tabi tutulursunuz. Akıcı, doğru ve İngilizcenin uygun şekilde kullanımını öğrenirsiniz. Öğrenim süresince dil potansiyelinizi rahatlıkla ortaya çıkarabilirsiniz.

Malta İngilizce

Akademik yıl boyunca EC diploması ve EC Merit sertifikası alırsınız. Aynı zamanda Ielts, Toefl ve Cambridge sınavlarına hazırlarak, sınavlarda başarınızı ölçebilirsiniz.

Akademik Yıl programına kaldığınızda

 • Mevcut İngilizce seviyenizi belirlemek için bir yerleştirme testine girersiniz
 • Sizinle aynı seviyede olan başka kişilerle bir sınıfa dâhil edilirsiniz
 • Öğretmenleriniz, rehber öğretmeniniz ve Akademik Yıl Koordinatörü ile tanışırsınız
 • Kişisel ihtiyaçlarınız, hedefleriniz ve öğrenme motivasyonunuza göre tasarlanan dil portföyünüzü alırsınız
 • Dört dil becerisinde akıcılık, doğruluk ve İngilizcenin uygun kullanımlarını geliştirmek üzere birinci sınıf bir İngilizce dil kursuna başlarsınız
 • Kursunuz boyunca sürekli olarak danışmanlık, izleme ve geri bildirim desteği alırsınız
 • Sınıf içi özel dersler, ev ödevleri, düzenli gelişim ve seviye testleri ile sürekli olarak değerlendirilirsiniz
 • Öğrenim sürecinizin doğru yolda ilerlediğinden ve İngilizce dil potansiyelinizi açığa çıkardığınızdan emin olursunuz.
Malta Akademik Yıl Takvimi
Malta Akademik Yıl Takvimi

EC’den bir yeterlik belgesi ile ayrılın

Akademik Yıl 30 öğrencileri kurs sonunda bir EC Diploması, Akademik Yıl 20/24 öğrencileri bir EC Merit Sertifikası alırlar. Aldığınız derece, kurs boyunca ürettiğiniz işin kalitesine göre belirlenmektedir. Ek olarak, IELTS, TOEFL ya da Cambridge sınavlarından biri gibi uluslar arası alanda tanınan bir Sınava hazırlanma ve girme imkânına sahip olur

TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı)

25 milyon İngilizce dil öğrencisi tarafından girilen TOEFL, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma becerinizi ölçer. Çoğu Kuzey Amerika üniversitesi olmak üzere 130’dan fazla ülkede 8.000’i aşkın kurum tarafından tanınır.

IELTS Akademik (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi)

IELTS yeterlik belgesi çoğunlukla İngiltere, Avustralya, Kanada, Malta ve Güney Afrika üniversitelerince, bazı durumlarda da akademik Amerikan kurumları tarafından şart koşulmaktadır. IELTS genellikle profesyonel kuruluşlar tarafından istenir. Kanada ve Avustralya’ya göç etmek için bile bu testi geçmek gerekir.

Cambridge ESOL Sınavları(FCE, CAE, CPE) : 

 • FCE (Birinci Düzey İngilizce Yeterlik Belgesi) Orta üstü seviyede İngilizce sınavıdır. Yazılı ve sözlü İngilizcenin birçok farklı alanında kendinize güveniyorsanız sizin için uygundur
 • CAE (İleri Düzey İngilizce Yeterlik Belgesi) İleri seviyede İngilizce kullanıcıları için düzenlenen bir sınavdır. Bu sınav çoğunlukla mesleki ve akademik bağlamlar için yazılı ve sözlü İngilizceyi kullanabilen kişiler içindir. İş ve eğitim amacıyla geniş çapta kabul görmektedir.
 • CPE (Uzmanlık Düzeyi İngilizce Yeterlik Belgesi) Cambridge ESOL’un en ileri düzeydeki sınavıdır. Yüksek seviyede İngilizce bilen ve neredeyse tüm İngilizce bağlamlarda dili etkin kullanabilen öğrenciler içindir.

Öğreniminizi Özelleştirin

Akademik Yıl 30 öğrencileri ayrıca, 3. modülleri için farklı seçmeli dersler tercih edebilirler ve kurs tamamlandıktan sonra bir sertifika alırlar. Her seçmeli ders dört haftalıktır (toplamda 30 saat) ve değerlendirilmiş bir görev ya da projeyi destekler. Seçmeli dersler aşağıdaki seçeneklerden oluşmaktadır:

 1. Karşılaştırmalı Kültür ve İletişim :Farklı kültürlere ilişkin farkındalığı ve bilgiyi geliştirir ve bu kültürler arasındaki iletişim farklılıklarını anlamayı sağlar.
 2. Hemen Yazma : Hem resmi hem de resmi olmayan stillerde uygun diller kullanarak farklı dinleyiciler için yazma becerilerini geliştirir
 3. Temel Yazma Becerileri :Az gelişme kaydeden öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmesine ve özgüvenlerini ilerletmesine yardım eder
 4. Medya Çalışmaları :Görüş ile gerçeği birbirinden ayırma ve anlam analizini kapsayan farklı medya çalışmaları ile analitik becerileri ilerletir.
 5. Müziğin Dili :Farklı türlere, kültürlere ve dönemlere ait müzikleri araştırır ve karşılaştırır, bu tartışmaları yapmak için gereken dili öğretir
 6. Konuşmaya Başlama :Özgüveni araştırır, konuşma pratiği kazandırır ve akıcı bir konuşma tarzı geliştirir.
 7. Film Çalışmaları : Farklı türde filmler izleterek, analiz ederek ve bunlarla ilgili görüş belirtmeyi öğreterek kritik becerileri geliştirir.
 8. Kelimelerin Dünyası : Dünya meseleleri ve dünya coğrafyası hakkında bilgi vererek ve tartışma ortamı oluşturarak ilham ve kelime dağarcığı kazandırır.
 9. Temel İhtiyaçlar İngilizcesi :İngilizcenin pratik şekilde anlaşılmasını geliştirir ve bu yeni edinilen dili farklı gündelik durumlarda etkinleştirir.
 10. Gerçek Bağlamlarda Gramer : İngilizcenin anlamlılık ve uygunluk odaklı olarak bir bütün halde nasıl kullanılacağını detaylı biçimde işler.
 11. Uygulamada Akademik Teknikler :Sınav cevapları yazma, not alma ve sunum hazırlama gibi gerçekten ihtiyacınız olan becerilerin geliştirilmesine odaklanır.

Kişisel Dil Portföyü Programın başlangıcında bu benzersiz çalışma aracını alırsınız. Öğretmenlerinizin rehberliği ile Dil Portföyünüz:

• kişisel dil öğrenme stilinizi değerlendirerek ve güçlü yanlarınızın üzerine stratejiler kurmanızı önererek

• test ve sınavlarla ilerlemenizi değerlendirerek

• program boyunca becerileriniz, deneyimleriniz ve başarılarınızın yanı sıra öğrenim ihtiyaçlarınızı kaydederek dil gelişiminizi maksimum seviyeye geçirmenize yardımcı olacaktır.

Malta Akademik Yıl Takvimi Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye