İtalya Nüfusu 2022 - Schengen Vize
Schengen Blog

İtalya Nüfusu 2022

Avrupa ülkelerinin gerek tarihleri, gerek yaşam standartları gerekse nüfusu gibi verileri, merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. İtalya da gelişmiş ve Türk vatandaşları tarafından ilgi gören bir ülke olduğu için İtalya nüfusu, para birimi, bayrağı gibi konu başlıklarının da merak edilen sorular içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Peki, İtalya’da yaşayan nüfus son belirlemelere göre ne kadardır?

İtalya Nüfusu Kaç 2021

Çoğu Avrupa ülkesinde genç nüfusun oldukça az olduğu ya da düşük sayıda var olduğu belirtilmektedir. Türkiye’de ise genç nüfusun fazla olduğunu yani ortalamanın üzerinde olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte böyle bir durum söz konusu olduğu için vatandaşlar; İtalya nüfusu 2021 ne kadar sorusunun yanıtını merak etmektedir. 2020 yılından önce İtalya nüfusu 60 milyonun da üzerinde rakamlar ile belirtilmekte idi. Ancak pandemi dönemi ile birlikte meydana gelen ölümler ne yazık ki bu sayının düşmesine ve böylece nüfusun azalmasına neden olmuştur. Bu yüzden İtalya nüfusunun şu an 60 milyonun altında olduğunu söyleyebiliriz.

İtalya Nüfusu Azalıyor

Yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan ve böylece milyonlarca kişinin ölmesine neden olan Covid- 19 salgınından tüm ülkeler fazlası ile etkilendi. Fakat alınan tedbirlere uyulmaması nedeniyle bazı ülkelerde bu etki çok daha yoğun bir şekilde görülmeye başlandı. İşte bu ülkelerin başında İtalya gelmekte. İtalya’da Covid- 19 yüzünden ölen kişilerin sayısıyla nüfusta ciddi azalmalar meydana geldi. Ve bu sayı halen gün geçtikte azalma eğilimde olmaya devam ediyor.

İtalya Nüfusu Kaç 2020

Bilindiği üzere pandemi etkilerini 2020 yılın başında acı bir şekilde hissetmeye başladık. Bundan en çok etkilenen ülkeler arasında İtalya’nın yer aldığını belirtmiştik. Normal şartlarda İtalya nüfusu yıllara göre artış sergileyerek 60 milyonun üzerine ulaşmış iken, Covid- 19 kapsamında meydana gelen ölümler bu artışı ciddi anlamda etkilemiştir. Hastalığının etkilerinin hissedildiği ilk anlarda nüfus 59 bin civarında bir azalmaya tanıklık etmiştir. Halen Covid- 19 nedeni ile ülke içerisinde ölümler var olmakta ve bunlar da nüfusa etki etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×