Gaziantep Mısır Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Mısır Vize İşlemleri

Gaziantep Mısır Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Mısır Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Mısır Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler kapsamında Mısır vatandaşlarının resmi işlerinin yürütülmektedir ve Mısır Fahri Konsoloslukları ne yazık ki T.C. vatandaşlarının vize başvuru işlemleri için yetkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple Gaziantep Mısır vize merkezimiz, Mısır vizesi başvurularını gerçekleştirmekle yetkili bir kurum olup aynı zamanda vize başvuru süreci takip etme hizmeti de sunmaktadır.

Gaziantep Malta Vize İşlemleri

Gaziantep Mısır Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Mısır vize merkezimiz, online vize başvurusu yapılmasına imkan tanımaktadır. Daha önce Mısır için vize başvurusu yapmış olan T.C. vatandaşları gerekli belgelerin ibrazını sağlayarak Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilmektedirler.

Daha önce Mısır Vizesi başvurusu yapmamış olanların ise biyometrik verilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle verilerin ibrazı için kişilerin bizzat Mısır Konsolosluğu aracılığı ile vize işlemlerini sürdürmeleri gerekmektedir.  Türkiye’de bulunan ve vize başvurusu alan Mısır Konsolosluk şubeleri de Ankara ve İstanbul illerimizde yer alıyor.

Gaziantep Mısır Vize İşlemleri
Gaziantep Mısır Vize İşlemleri

Gaziantep Mısır Vizesi Hakkında

Gaziantep Vize merkezimiz vasıtası ile vize işlemlerinin eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Online başvuru sonrasında belge ibrazının da yapılması ile birlikte onay süreci başlamaktadır. Mısır Vizesi için tahmini onay süresi 7 iş günü olarak belirtilmektedir. Bu süreç bazı sebeplerden dolayı 10 gün ila 1 ay arasında da uzayabilir.

Mısır Vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de Mısır vizesinin onaylanma sürecindeki aksamaların hesaba katılarak, seyahat süresinden 1- 2 ay evvel vize başvurusunun yapılması gerektiğidir.

Gaziantep Mısır Vize Çeşitleri

Gaziantep Mısır vize merkezimizde Mısır için gerekli olan her türlü vize çeşidine başvuru sağlanabiliyor. Mısır turistik vizelerinin yanı sıra iş ya da eğitim amaçlı vize talebinde de bulunulabiliyor.

  • Mısır Turistik Vizesi
  • Mısır Ticari Vizesi
  • Mısır Eğitim Vizesi
  • Mısır Aile Ziyareti Vizesi
  • Mısır Uzun Süreli Vize (Mısır Ulusal Vizesi)

Gaziantep Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Mısır vize merkezimizde verilen hizmetler kapsamında başvuru yapan vatandaşlarımıza gerekli evrakların listesi de teslim edilmektedir. Listede yer alan her bir belgenin eksiksiz ve güncel olarak iletilmesi de zorunludur. Belgelerdeki eksiklikler vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir.

Mısır için turistik vize başvurusunda bulunanların ibraz etmesi gereken standart belgeler arasında geçerliliği ve süresi olan pasaport, kimlik fotokopisi, konaklama ve uçuş detayları, biyometrik fotoğraf ve Mısır Vizesi harcının ödendiğine dair banka dekontu yer alıyor.

Mısır için uzun süreli vizeler içerisinde de çalışma izni ve oturma izni gibi izinler yer aldığından bu vizelerin talep ettiği belgelerin daha kapsamlı olması gerekmektedir. Mısır vizesi için gerekli belgeler hakkında tüm detaylı bilgileri Gaziantep Mısır vize merkezimize başvuru yaparak öğrenebilirsiniz.

Mısır Vize Ücretleri:

  • Mısır Turistik Vizesi: 30 güne kadar 500 TL
  • Ticari Vize: 700 TL
  • Uzun Süreli Vize: Mısır Hükûmeti tarafından her dönem değişmektedir.

Mısır Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Mısır vize merkezimiz aracılığı ile her türlü Mısır vizesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ancak ilk kez başvuruda bulunacak kişilerden biyometrik verilerin alınma zorunluluğu nedeni ile Mısır vize başvurusunun Konsolosluğa yapılması istenebilir. Bu durumda Mısır Konsolosluğu’ndan vize randevusu alma işlemleriniz için Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Mısır Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Mısır vizesi işlemlerinde yetkili bir kurum olan Gaziantep vize merkezi, vize başvurularının olumlu sonuçlanması adına en iyi hizmeti sunmaktadır. Fakat bazı sebepler neticesinde her vize başvurusu olumlu sonuçlanmamaktadır ve vize merkezimizin sonucu olumlu yöne çevrilmesi bakımından herhangi bir inisiyatif alması mümkün değildir.

Türkiye’den Mısır'a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Türkiye’den Mısır’a gitmek için vize işlemlerinin tam anlamı ile hazırlanması gerekir. Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi, Mısır Konsolosluğu ya da Mısır Büyükelçiliği ile müracaata geçildiği takdirde öğrenilir.

Türkiye'den Mısır'a Vize Var Mı?

Türkiye’den Mısır’a vize bulunur. Ancak farklı pasaporta sahip vatandaşlar için muaf durumu sağlanır.

Mısır'a Gitmek İçin Neler Gerekli?

Mısır’a belirli amaçlar doğrultusunda ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler, bunun öncesinde vize almaları gerekir. Vize Mısır’da bulunma nedenine göre farklılık sağlar. Gerekli olan detaylı ve güncel bilgiler, Mısır Konsolosluğu tarafından öğrenilebilir.

Gaziantep Mısır Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×