Cezayir Vize Merkezi, Diyarbakır

Cezayir Vize Merkezi, Diyarbakır ili ve çevre illerinde de yaşamsal faaliyetlerini sürdüren aynı zamanda da Cezayir seyahati nedeni ile müracaat işlemlerinde bulunan veyahut bulunacak olan vatandaşlara gerekli tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur. Başvuru sahibinin ilk adım olarak muhakkak vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek seyahat amacını belirlemesi oldukça önemlidir.

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir ülkesinin sınırları içerisine yapılacak olan ziyaretlerde, başvuru sahibinin en önce seyahat amacını net ve talep edilen bir düzeyde belirlemesi gerekmektedir.

Bunun akabinde de müracaat işlemlerinde bulunacak olan vatandaş seyahat amacını belirler iken, muhakkak vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim halinde olması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi, başvuru işlemleri sırasında ilk adım olarak vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcilerinin e-mail üzerinden gönderecek olduğu güncel evrak listesine göre evrakları hazırlaması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi görevlilerinin göndermiş olduğu güncel evrakları hazırladıktan sonra, ayrıca merkez tarafından gönderilen bilgilendirme formuna da uyum sağlayarak evrakları bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi talep edilen evrakları bir dosya haline getirdikten daha sonra, vize başvuru merkezine bizzat teslim etmesi gerekmektedir. Ancak, başvuru sahibi bizzat merkeze teslim yapamaz ise kargo veyahut kurye aracılığı ile de başvuru dosyasını merkeze gönderebilmektedir.
  • Başvuru sahibi, kendisi için en uygun olacak şekilde onay vermiş olduğu randevu tarihi içerisinde şahsen merkeze gelerek Cezayir vizesinin başvurusu için parmak izini beyan etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, vizesinin onaylanmasının akabinde vize müracaat ofisine bizzat gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir. Ancak yine belirtmek gerekir ise başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile vize başvuru merkezine gelemez ise kargo ya da kurye aracılığı sayesinde pasaportunu adresine teslim alabilme hakkına da sahiptir.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır – Diyarbakır Vize Merkezi

Cezayir vizesi adına yapılacak olan başvuruların doğru adımlar ile yapılmasının akabinde, yetkili resmi konsolosluk tarafından en fazla 10 takvim günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye