Almanya İş İlanları 2022 - Schengen Vize
Schengen Blog

Almanya İş İlanları 2022

Almanya’ya seyahat etmenin yanında çalışmak amacıyla da gitmek isteyen kişiler, Almanya iş ilanları üzerinde araştırma yapıyor. Almanya’da iş bulmanın adımlarının ne olduğu, uygun işlerin nasıl bulunacağı, vizeye ihtiyaç olup olmadığı önemlidir.

Almanya’daki Türk Firmaları İş İlanları

Almanya’da iş imkânlarını araştıran Türk vatandaşları, Almanya’da Türkler için iş ilanları üzerinden araştırma yaparak, Almanya’ya çalışmaya gitmeyi planlayabilir. Bunun için bazı koşulları oluşturmak önemlidir.

  • Almanya iş başvuru formunun doldurulması gerekir.
  • Gerekli çalışma izni alınarak, vize başvurusu yapılır.
  • Almanya’da iş bulmak için çeşitli bağlantılarınızın olması, iş bulmanızı kolaylaştırır.

Almanya’da faaliyet gösteren Türk firmalarında çalışmak için; bu Türk firmalarıyla iletişime geçerek, ilk olarak bu şirketlerden davet mektubu almanız gerekir.

Almanya İş İlanları Facebook

Almanya’ya turistik seyahat etmenin dışında çalışmak amacıyla gitmek isteyen birçok kişi, Facebook Almanya iş ilanları üzerinden araştırma yapabilir. Federal İstihdam Bürosu web sitesinde; Stepstone, Indeed ve Monster gibi iş borsalarının yanında sosyal medya ağlarından biri olan Facebook üzerinden de iş ilanlarına bakarak, açık pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Almanya Şoför İş İlanları

Almanya’ya çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türk vatandaşları, Almanya iş ilanları şoför olarak nasıl işe başlanacağı konusunda araştırma yapabilir. Almanya’da şoför olarak en çok pizza teslimat sürücüsü konusunda iş ilanları bulunuyor.

Yılda 29bin 708 ile 35bin 270 Euro aralığında maaş alınabilecek şoför işlerinde; lise eğitimi derecesine önem veriliyor. Çünkü pizza teslimat sürücüsü için en yüksek eğitim derecesi lise olarak öngörülüyor.

Almanya İş İlanları 2021

Yurtdışında çalışmak isteyenler için Almanya, her zaman ilk seçenek olarak görülür. Bu yüzden birçok iş fırsatının bulunduğu Almanya iş ilanları da birçok kişi tarafından araştırılır.

2021 yılında Almanya’da en çok talep gören iş fırsatları;

  • Bilgi teknolojileri, ortalama aylık maaş 3bin 830 Euro
  • Telekomünikasyon, ortalama aylık maaş 3bin 360 Euro
  • İnşaat ve gayrimenkul, ortalama aylık maaş 2bin 240 Euro
  • Bankacılık, ortalama aylık maaş 4bin 140 Euro
  • Mühendislik, ortalama aylık maaş 3bin 220 Euro
  • İnsan kaynakları, ortalama maaş 3bin 600 Euro

Özellikle sağlık sektörü; ülkede yaşlanan nüfus nedeniyle, hemşire ve hasta bakıcılara talebi de artırdı. Tıp alanında diploması olanlar, hekimlik yapmak için, lisanslarını alarak çalışma olanağı bulabilir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×