Afganistan Vize Bilgileri - Schengenvize.net

Afganistan Vize Bilgileri

Afganistan Vize İşlemleri

Türkiye ve de Afganistan arasında yapılan diplomatik anlaşmalar gereği; ülkeye seyahat etme amacınıza yönelik olarak vize talebinde bulunmalısınız. Talep edeceğiniz vize çeşidi, sizin de özel durumlarınız ile ilişkili olarak hazırlanmaktadır. Seyahatiniz için gerekli olan Afganistan vizesi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi önderliğinde sizin olabilir.

Sizin ülkeye gitme nedeninizi en iyi şekilde açıklayan vize türüne başvurmanız için bir uzman görüşüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Kişiler bu gibi durumlarda vize bilgisi olan uzmanlardan destek alarak, turistik, aile ziyareti ya da ticari amaçlar doğrultusunda vize başvurularını daha sağlıklı bir hazırlık süreci ile Afganistan Konsolosluğuna yöneltebilirler.

Afganistan’a Gitmek için Vize Gerekiyor mu?

Evet vize veriyor. Ancak Afganistan’a giderken; Türkiye ve Afganistan arasındaki diplomatik anlaşmalara göre, neden gittiğinizi anlatan geçerli bir sebebiniz olması gerekiyor.

Afganistan İş Vizesi Kaç Gün İçinde Alınır?

Afganistan iş vizesi 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun yoğunluğu ve eksik evrakların tamamlanması ile uzayabilir.

Afganistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Sadece siyah diplomatik pasaporta sahip başvuru sahipleri vizeden muaf tutulur. Diğer gri pasaport, yeşil pasaport ve bordo pasaportlular vize almak zorundadır.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin hazırlamış olduğu, 2020 vize şartlarının da sizlere her konuda faydası olacağını unutmayınız. Yetkililer ile ya da çağrı merkezine bağlanarak yapacağınız görüşmeler doğrultusunda, hangi yolu izleyerek Afganistan vizesi elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vize alabilmenizin ilk koşulu; neden vize almak istediğinizi etkili bir şekilde anlatmanızdır. Bu işlemi nasıl yapmanız gerektiği konusunda ise; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları sizleri yönlendirecektir. Talep edeceğiniz vizenin sebeplerini Afganistan vize formunu doldururken yetkililere en açık şekilde ibraz etmelisiniz.

Formu eksiksiz doldurmanızın en temel amacı; sizin vize almanızda ki niyetinizin ne olduğunu anlatmanızdır. Bu şekilde dolduracağınız vize formu; tüm vize incelmesi süreci için sizlerin bilgilerine başvurulacak olan en temel evraktır. Formda yer alan soruların cevapları tamamı sizlerin inceleme kriterlerinizi oluşturmaktadır.

Afganistan kapı vizesi hakkında da şahıslar ön bilgilendirme almak zorundadır. Hangi havaalanından bu işlemleri başlatabileceğiniz hususunu vize uzmanlarına danışabilirsiniz. Kapı vizesine dair yapılan evrak hazırlığı ve de beyanların nasıl olması gerektiğine dair alacağınız bilgiler sizin açınızdan önemli bir destek niteliği taşımaktadır.

Afganistan vizelerinden alacağınızın sonucun, seyahat programınızın sarkmasına sebebiyet vermemesi için seyahat tarihinizi, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarına bildirmeniz gerekmektedir. Bu tarihten en az 15 gün öncesinde vize başvurunuz için hazırlıklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Afganistan’a gitmek için vize alımları hakkında kafanızda oluşan soru işaretlerini gidermek için yetkililer merak ettiğiniz tüm konularda ışık tutmaktadır.

Pratik bir şekilde vize almak isteyen vatandaşların işlemlerini titizlikle kontrol eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; sizin için de aynı aşamaların takibi yapmak için çalışmaktadır.

Afganistan Vize Bilgileri
Afganistan Vize Bilgileri

Afganistan Turistik Vize İşlemleri

Afganistan turistik vizesi başvurularının tarihleri ve de sonuçlanma şaması seyahatinizi direk etkilen faktörler arasında yer almaktadır. Şahıslar bu tarz resmi başvurularınızı mutlaka bir uzman tarafından aldığı öneriler doğrultusunda yapmalıdır. Ülkeler arası seyahat etmek isteyen her vatandaşın yapması gibi sizler de vize başvurularınızı gerçekleştirdikten daha sonra seyahatiniz için son hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.

Turistik seyahatinizin sadece bu amacı taşıdığınız, Afgan yetkililere beyanlar ve de belgeler eşliğinde bildirmeniz sonucunda vize alamamanız için herhangi bir neden bulunmamaktadır. Ancak Afganistan turistik vizesi almanın yollarını, hangi aşamaları geçmeniz gerektiği ya da seyahat masrafları ile alakalı yaptırımlar hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz; yapmanız gereken ilk şey Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin Türk vatandaşlarına sunduğu danışmanlık hizmetinden yararlanmak olmalıdır.

Bu hizmet neticesinde; başvurunuzu yapmadan önce randevu aşamalarını nasıl hızlandırabileceğinizi, formları nasıl hazırlamanız gerektiğini ve de ödemeniz gereken vize ücretinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurunuzun sonucu sizin daha sonra ki vize işlemleriniz için de bir referans oluşturmaktadır. Bu nedenle turistik vize talebinde bulunmadan önce; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağrı merkezinden alacağınız bilgiler sizin için önemli kriterler olmalıdır. Seyahatinize ilişkin detayları Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları ile görüşmeniz halinde; daha programlı bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız turistik vize müracaatının sonuçlanması için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Yetkililerin yapacağı incelemelerin akabinde, tarafınıza talebinizin sonucu bildirilmektedir. Kişiler bu tarz takip ve de randevu alma işlemleri ile ilgilenemedikleri için işi, işin uzmanına yani; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne bırakmaktadır. Süreç, karışık, yorucu ve de türlü türlü prosedürlerin yerine getirilmesi ile aşama aşama ilerlemektedir.

Daha önce bu süreci hiç yaşamamış olan adaylar; herhangi bir karışıklık yaşamamak adına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerinden gerekli önerileri ve de desteği sağlayabilirler. Sizlere vize alabilmeniz için süreci adım adım anlatan uzmanlar, ayrıca formaliteler hakkında da bilgi vererek; hazırlıklı bir vize talep sürecine girmenizi sağlamaktadırlar. Danışmanlık ücreti ve de vize harcının bu yıl yaşadığı artışı öğrenmek adına çağrı merkezi bulunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne başvurmanız istenmektedir.

Afganistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Turistik vize alımlarını gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarından beklenen özveri; evraklarının hazırlanması sürecinde oldukça fazladır. Birçok evrakın hem güncel hallerini hazırlamak, hem de eksikleri kontrol ederek, işlemlerin takibiniz aynı anda gerçekleştirmek ise oldukça yorucu bir iş. Bu anlamda Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin sınırsız hizmet politikasının da yararlanmanız refahınız ve de rahatça geçireceğiniz bir vize talebi için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Afganistan Konsolosluğuna yapmanız gereken turistik vize müracaatının sonuçlanması ise; 7 ile 10 günü bulmaktadır. Danışmanlık talebinde bulunacağınız Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu sürecinde takipçisi olarak başvuru adaylarına yardımcı olmaktadır.

Afganistan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Pasaportunuzun vize işlemlerinde kullanılabilmesi için seyahat sürenize yönelik bir ön hazırlık geçirmeniz gerekmektedir. Hali hazırda bulunan pasaportunuza ilişkin geçerlilik zamanının; sizin talep ettiğiniz süreye ek olarak 6 ay daha sürmesi istenmektedir. Pasaport sahipleri kendileri bu konuda bilgi sahibi Eğillerse; pasaportları ve de seyahat bilgileri ile beraber Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne danışabilirler.

2.Pasaport Fotokopisi

Vize talebini yetkililere sunacak olan adayların, pasaportlarının yanı sıra; kişisel bilgileri ile biyometrik fotoğrafının bulunduğu sayfanın fotokopisini de vize talep dosyasında bulundurması istenmektedir. Kişiler daha önce aldıkları vizelere ilişkin işlem sayfalarının da örneklerini bu dosyaya eklemelidirler.

3.Fotoğraf

Talep dosyanızda yer alamsı gereken 1 adet fotoğrafın biyometrik çekim ölçütlerine uygun biz zeminde hazırlanması gerekmektedir.

4.Adli Sicil Kaydı

Adli sicil kaydına ihtiyaç duyacağınız talebiniz için bu evrakı herhangi bir adliyeden temin etmeniz mümkündür.

5.Sağlık Raporu

Afganistan, ülkesine giriş yapmak isteyen yabancı ziyaretçilerinin mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek sağlık raporu almasını talep ediyor. Bulaşıcı herhangi bir hastalığı bulunmadığını kayıtlayan adaylar, vize taleplerini yetkililere sunabilirler.

6.Uluslararası Aşı Kartı

Seyahat edeceğiniz ülkede farklı hastalıkların buluşma riskine karşın, ülke yetilileri ve de vize komisyonlarının sizden istediği aşı kartı; Afganistan için de geçerlidir. Çocuk felci ve de bulaşma riski olan tüm aşılarınızı yaptırmalı ve de aşı kartınızı başvurunuzun akabinde dosyanız ile ibraz etmelisiniz.

7.Afganistan Vize Başvuru Formu

Mesleki Evraklar

  • Vize Talep Dilekçesi
  • Şirket Evrakları
  • Banka Hesap Dökümü

Afganistan Ticari Vize İşlemleri

Siyah pasaport sahibi olan vatandaşlar Afganistan ticari vize başvurularında vizeden muaf tutulmaktadırlar. Diplomatik vize haricinde ki tüm pasaport sahiplerinin ilgili kurumlar aracılığı ile vize müracaatında bulunmaları gerekiyor. 90 gün sınırına uyan Afganistan; vizelerinizi onaylarken, bölge ayrımı yapmamaktadır.

Ülkenin Türkiye’de bulunan elçilikleri Afganistan ticari vizesi müracaatlarının değerlendirilmesi sürecini yönetmektedir. Vize almak adına yapılan müracaatınızın amacı ticari gerekçeleri karşılaması halinde; hazırlamanız gereken evraklarda bu çerçevede oluşturulmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlerin ve de diğer başvuru adaylarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve de sorularına yanıt olacak bilgi birikimi sayesinde; sorunsuz bir işlem güvenliğini sizlere vaat etmektedir.

Türkiye’de ikamet ettiğiniz il ya da ilçeden evraklarınızın hazırlığını yaparak, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi adresine kargo ile belgelerinizi göndermeniz gerekmektedir. Bu konuda da; danışmanlık ofisi, sizlerin bulunduğunuz yerden ayrılmadan vize alma sürecinizi başlatmaktadır.

Afganistan ticari vizesi Türk vatandaşlarından gelen talepler doğrultusunda 3 ayı aşmayacak şekilde verilmektedir. Başvuru sahiplerinin yapmak istedikleri ticari vize talebi, Ankara Afganistan Büyükelçiliği veya İstanbul Afganistan Başkonsolosluğu vize inceleme birimine yönlendirilmektedir. Şahsen gitmenize gerek kalmadan da, vize taleplerinizin doğrudan resmi kurumlara iletilmesini sağlayan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tüm vatandaşların sorularını güncel koşullar doğrultusunda yanıtlayarak hatalı bir işlem yapmanızın da önüne geçmektedir.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; isterseniz mail yolu ile isterseniz de çağrı merkezi aracılığı ile sizlerden gelecek olan vize danışmanlık taleplerini ya da sorularınızı memnuniyetle karşılamaktadır. Ülkenin neresinde olursanız olun, danışmanlık hizmeti alabileceğiniz yegâne kurumlarda olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; başvuru yapmanız gereken Afganistan elçilikleri ile sizin aranızda bağlayıcı bir köprü görevi görmektedir. 2020 güncel evrak ve de form listesine de ulaşabileceğiniz gelişmiş bir menü sunan adres; başvurudan önce ya da sonrasında en sık yapılan hatalardan kaçınmanız için gerekli uyarı ve de düzeltmeler için de sizlerin yanındadır.

Vize alabileceğiniz koşul ve de şartları sizin adınıza araştıran ve de olumlu sonuçlanmasını istediğiniz vizeniz ile alakalı randevularınızı kontrol eden danışmanlarınız ile aksama yaşamaksızın bu süreci devam ettirebilirsiniz.

Afganistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vizeler ile alakalı ön çok karıştırılan fürum; vize ücretlerinin zamlı halinin giriş sayınıza göre belirlenmesi yönündedir. Vize ücretlerinize ilişkin yapılan değişiklikler 2020 senesi için geçerli olup; ülkeye almak istediğiniz vize günü ve de giriş sayınıza istinaden güncellenmektedir. Evraklarınızın harılanması hususunda da dikkatli olmanız, hatalardan kaçınmanız gerekiyor. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin hazırlamış olduğu evrak listesine göz atabilirsiniz.

Standart Evraklar

1.Pasaport

Seyahatinize yönelik olarak hazırlanacak müracaat dosyanıza ek olarak pasaport kontrollerinizin de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından yapılmasında fayda var. Güncel olduğunuz düşündüğünüz pasaportunuzun, Türkiye’ye dönüş tarihinizden sonra geçerli olması beklenen minimum bir süre bulunmaktadır.

2.Pasaport Fotokopisi

Pasaport kontrolü Afganistan elçiliklerinde, inceleme süreciniz devam ettiği sürece yapılmaktadır. Birçok aşamadan geçen evraklarınıza ek olarak; pasaportunuzda ki şahsi bilgilerinizin de bulunduğu bölümlerin fotokopisine de yer vermelisiniz.

3.Vize Başvuru Formu

Afganistan’da bulunmak istemenizin nedeninin bu form aracılığı ile yetkililere ulaşacağınızı unutmayınız. Bu nedenle bu evrakta sunacağınız bilgiler tüm inceleme aşamalarında kontrol edilecektir. Başvuru formuna ilişkin merak ettiklerinize çağrı merkezini kullanarak yanıt bulabilirsiniz.

4.Fotoğraf

Evraklarınızın tam olması, başvurunuzun mutlaka olumlu sonuçlanacağı anlamına gelememektedir. Evraklarınıza gösterdiğiniz özeni sunmanız gereken fotoğraf için de sağlamalısınız. Mutlaka fotoğraf zeminin beyaz olması gerekmektedir. Fotoğrafınızda herhangi bir oynama yapılmaksızın, biyometrik fotoğraf kriterleri gereğince hazırlanmalıdır.

5.Otel Rezervasyonu

Konaklama belgesi yani; konfirmasyon belgenizin, talepte bulunduğunuz vize için çok önemli olduğunu unutmamanızda fayda var. Afgan yetkililerden gelen istek doğrultusunda konaklama rezervasyonlarınızın da kendi adınıza hazırlanmış olması gerekiyor.

6.Uçak Bileti

Uçak bileti bilgilerinin sunulması, tüm ülkelerin başvuru sahiplerinden beklediği bir hazırlıktır. Ancak unutmanız gereken en önemli ayrıntı; uçak biletiniz ile alakalı beyanlarınızın gidiş dönüş bilgilerinizi de içeriyor olmasıdır.

7.Adli Sicil Kaydı

8.Sağlık Raporu

Yolculuğunuzdan önce almanız gereken sağlık raporu resmi bir kurumun imzasını taşımalıdır. Bulaşıcı bir rahatsızlığınızın olmadığının göstergesidir.

9.Uluslar Arası Aşı Kartı

Afganistan, vize incelemelerini gerçekleştirirken başvuru sahiplerinden ulusal aşı kartlarını da ibraz etmelerini beklemektedir.

Mesleki Evraklar

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Güncel Şirket Evrakları

3.Davetiye

4.Banka Hesap Özeti

Afganistan Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Vize işlemlerinin bir takım prosedürleri bulunmaktadır. Bu prosedürler içerisinde bazı vatandaşların vize müracaatlarından muaf tutulması ise; turistik vizeler, ticari ve de aile ziyareti vizelerinde de geçerlidir. Aile ziyareti vizelerinde, diğer vize çeşitlerinde de olduğu gibi muaf olan şahıslar; diplomatik pasaport sahibi olan vatandaşlardır.

Bu şahısların dışında; diğer pasaport sahibi olan vatandaşların tamamı Afganistan aile ziyareti vizesi edinebilmek için konsolosluklardan randevu almalıdırlar. Randevu alması gerekli olan başvuru sahiplerinin tamamı bu hizmeti Gaziantep Vize Başvuru Merkezinden alabilirler. Başvuru hizmetlerinin yanı sıra; seyahat sigortası ve de rezervasyon beyanlarının kontrolleri vize danışmanlarında kontrol edilmektedir.

Afganistan aile ziyareti vizesi 2020 senesi için de değişen şartlar eşliğinde, başvuru adaylarına sağlanmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, sizin işlemlerinize hız kazandırarak; resmi kurumlarda işlemlerinizin aksamasının önüne geçmektedir.

 Aile ziyareti yapmak isteyen Türk vatandaşları Afganistan’da yaşayan yakınlarının bulunduğu noktaya seyahat edebilmek için pasaportları ve de seyahat bilgileri ile beraber; Gaziantep Vize Merkezi yetkililerine ulaşmalıdırlar. Bu konuda hizmet almak istediğiniz beyan eden vatandaşların sadece evrak kontrolleri değil, bu işlemler devam ederken sürdürülmesi gereken takip işlemlerinde de yine uzman danışmanları ile beraber hareket etmektedirler.

Türk vatandaşlarının yanı sıra; Türkiye’de oturum izni ile bulunan yabancı vatandaşların da vize danışmanlık talepleri Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından işleme konulmaktadır. Kişilerden tıpkı Türk vatandaşlarından beklendiği gibi evrak temininde bulunmaları istenmektedir. Diğer standart evrakların hazırlanmasının ardından ayrıca Türkiye’de bulunmalarına yönelik oturum izinlerinin de beyanları yabancı vatandaşlardan beklenmektedir.  

Afganistan’da ki aileniz ile görüşmek için Türkiye uçuşlu uçak biletiniz ve de diğer evraklarınız ile kendi başvurunuz için hazırlıklara uzman bir kadro ile başlayabilirsiniz. Türk vatandaşlarının vize almak istedikleri ülkenin hangi koşullarda vize verdiğini öğrenmek, bir telefon kadar yakın. Şahılar; Afganistan ziyaretleri ile alakalı olarak; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne istedikleri an başvurabilirler. Başvuruda bulunmaya hazırlanan Türk vatandaşlarının talepleri üzerine; Gaziantep Vize Başvuru Yetkilileri kendilerine bilgilendirme maili ulaştırabilirler. Bu mailde öğrenmek istediğiniz tüm konuların detayları yer alırken; vize sürenizin ne kadar olabileceğine ve de ödenmesi gereken harca dahil bir rakam da elde edebilirler.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aile ziyareti kapsamında yer alan vizeler için arkadaş ziyaretlerine yönelik talepler de karşılanmaktadır. Bu tarz vize türleri için davetiye almanız önemli olan koşullardan birisidir. Standart ve de mesleki evraklarda da göreceğiniz üzere; tüm evraklarınızın Afganistan vize başvurularına uygun olması için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışmaktadır.

Doldurulması istenen formları Türkçe doldurmak isteyen adaylar, Türkçe doldurabileceği gibi İngilizce doldurmak isteyen adaylar da İngilizce beyanlarda bulunabilirler. Başvuru sahibin fotoğrafının yapıştırılması istenen bölüm atlanılmamalı ve de imzalı bir şekilde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edilmelidir.

Afganistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Afganistan Vize Başvuru Formu

Resmi bir kurum için hazırlamanız gereken bu evrakta; yetkili kişiler konsolosluk çalışanlarıdır. Belgelerinizi hazırlarken Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının sağladığı kolaylıklardan yararlanabilmek adına, destek hattına ulaşmalısınız. Formda yer alan soruların tamamı doldurulmalıdır.

2.Fotoğraf

Birçok vize kategorisinde olduğu gibi aile ve arkadaş ziyaretleri için de biyometrik fotoğraf tercih edilmektedir. Ölçü bakımından farklı olan bu fotoğraf türüne ait bilgileri almak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmelisiniz.

3.Pasaport

Pasaportlarınızda yer alan bilgilerin kontrol edilmesi standartlar dahilinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Resmi kurumlara sunulmadan önce bu konu hakkında Gaziantep Vize Başvuru Merkezi de özel bir çalışma gerçekleştirmektedir.

4.Pasaport Fotokopisi

Pasaportunuzda işlenmiş olan kimlik bilgilerinize devamı olarak bu süreçte başvurulacaktır. Bu nedenle kimlik bilgilerinizin tamamının yer aldığı sayfalarında kopyaları dosyanız ile beraber teslim edilecektir.

5.Adli Sicil Kaydı

Vize talep evraklarınızın arasında adili sicil kaydı evrakınız da bulunmalıdır.

6.Sağlık Raporu

Genel hatları ile bulaşıcı hastalığınızın olmadığının vurgulandığı bu raporun; heyet imzası taşıması gerekmektedir.

7.Uluslararası Aşı Kartı

Aşı kartı uygulamasını sürdüren Afganistan; ülkeye giriş yapmadan önce tüm vatandaşların tehlikeli durumlarla karşılaşamamaları adına aşılarını yaptırmalarını istemektedir.

8.Otel Rezervasyonu

Afganistan’da konaklayacağınız süreyi, rezervasyon kayıtlarınız ile de desteklemelisiniz.

9.Uçak Bileti

Hem gidiş, hem de dönüş bilgilerinin yer alması gereken rezervasyon belgelerinin ibrazı; başvuru adayları tarafından zorunludur.

Mesleki Evraklar

1.Davetiye

2.Vize Talep Dilekçesi

3.Sponsor Mektubu

4.Güncel Şirket Evrakları

5.Banka Hesap Özeti

Afganistan Vize Bilgileri Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye