Pakistan Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize Merkezi, Ankara

Pakistan Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Pakistan Vizesi Ankara Şubesi

Pakistan Vize Merkezi, Ankara ili ve beraberinde de çevre illerinden gelecek olan Pakistan seyahati nedeni ile vize başvurularını profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilgili ülkenin konsolosluğuna gitmeden, vize başvuru merkezine gelerek başvuru işlemlerini kolay ve en doğru yollar ile yapabilmektedir.

Pakistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pakistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk önce Pakistan’a yapacak oldukları seyahat nedenlerini belirlemesi gerekmektedir.

Bunun asıl nedeni ise başvuru sırasında vize bölümü yetkililerinin, başvuruda bulunan kişinin amacına uygun olan güncel vize başvuru evraklarının listesini paylaşmasıdır.

Pakistan Vize Merkezi, Ankara
Pakistan Vize Merkezi, Ankara
  1. Başvuru sahibinin vize müracaat merkezinin uzman yetkilileri  ile iletişime geçerek gerekli olan tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi uzman yetkilileri, başvuruda bulunan kişinin güncel, aktif olarak kullandığı e-mail adresine gezi amacına uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini sağlamaktadır. Aynı zamanda başvuruda bulunan kişinin e-posta adresine bir bilgilendirme formunun da gönderimini sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, e-posta adresine gelen güncel evrak listesini, yine e-mail adresine gelen bilgilendirme formun göre hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrak listesinin içerisindeki evrakları talep edilen doğrultuda hazır bir hale getirerek en son da bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi, gerekli evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine işlemlerin başlatılması için kargo, kurye veya bizzat iletmesi talep edilmektedir.
  4. Başvuru sahibi gerekli olan tüm vize evrak dosyasını ve bilgilerini vize başvuru merkezine teslim ettikten sonra, Pakistan vizesi için gerekli olan tüm vize işlemleri başlatılmaktadır. Bu vize başvuru süreci içerisinde başvuruda bulunan vatandaş durum hakkında vize başvuru merkezinin deneyimli uzmanları ile irtibat haline geçerek tüm bilgiye sahip olabilmektedir. Son olarak başvuru sahibinin vizesi onaylandıktan sonra pasaportu konsolosluk tarafından vize başvuru merkezine iletilmektedir. Vize başvurusunda bulunan şahıs pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekir. Fakat vize başvuru sahibi yoğun bir dönemdeyse kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezinden pasaportunu temin edebilme hakkına sahiptir.

Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan Konsolosluğu vize başvurusu yapanlar hakkında bilgiye vize başvuru formu aracılığı ile ulaşılır. Bu yüzden yapılacak başvuruda sorunun uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgiler ile doldurulmaması gerekir.

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Konsolosluğu adresi ve iletişim bilgileri ile mesai saatleri hakkındaki güncel bilgiler resmi web sitesinde yer almaktadır.

Pakistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre yeşil pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pakistan’a yapacakları 1 yıl içinde 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır.

Pakistan Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×