Pakistan Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize Merkezi, Adana

Pakistan Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu

Pakistan Vize Merkezi, Adana ili ve beraberinde de çevre illerinden gelecek olan Pakistan seyahati nedeni ile vize başvurularını profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilgili ülkenin konsolosluğuna gitmeden, vize başvuru merkezine gelerek başvuru işlemlerini kolay ve en doğru yollar ile yapabilmektedir.

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin ilk olarak Pakistan’a yapacak oldukları seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekmektedir.

 

Bunun asıl nedeni ise başvuru sırasında yetkililerin, başvuruda bulunan kişinin amacına uygun olarak güncel vize başvuru evraklarının listesini paylaşmasıdır.

Pakistan Vize Merkezi, Adana
Pakistan Vize Merkezi, Adana
  1. Başvuru sahibi, online bir biçimde vize müracaat merkezinin uzman yetkilileri iletişime geçerek gerekli olan tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki uzman yetkililer, başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mail adresine seyahat amacına uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişinin aynı zamanda e-mail adresine bir bilgilendirme formunun da gönderimini sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, e-mail adresine gelen güncel evrak listesini, yine e-mail adresine gelen bilgilendirme formun göre hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrak listesinin içerisindeki evrakları talep edilen doğrultuda hazır bir hale getirerek en son da bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi, gerekli evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine işlemlerin başlatılması için kargo, kurye ya da bizzat iletmesi talep edilmektedir.
  4. Başvuru sahibi Pakistan dış temsilcilikleri tarafından talep edilen vize evrak dosyasını ve bilgilerini vize başvuru merkezine teslim ettikten daha sonra, Pakistan vizesi için gerekli olan tüm vize işlemleri başlatılmaktadır. Bu vize süreci içerisinde başvuruda bulunan kişi vize başvuru dosyasının durumu hakkında vize başvuru merkezinin uzmanları ile irtibat haline geçerek tüm bilgiye sahip olabilmektedir.
  5. En son olarak başvuru sahibinin vizesi onaylandıktan daha sonra pasaportu konsolosluk tarafından vize başvuru merkezine iletilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğun bir dönemde ise kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezinden pasaportunu temin edebilme hakkına da sahiptir.

Pakistan E-Vize

Pakistan’da ülkeye yabancı ülke vatandaşlarının yapacağı seyahatler için elektronik izin belgesi olan e-vize uygulaması vardır.

Pakistan Vizesi Kalktı

Pakistan vizesi kalkmadı bordo pasaport sahibi vatandaşların Pakistan ziyaretleri için vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Pakistan'a Nasıl Gidilir?

Pakistan’a gitmek için en konforlu ve en hızlı şekilde hava yolu tercih edilir, Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır. Karayolu kullanarak gitmek de mümkündür, iki ülke arasındaki mesafe 4940 kilometredir.

Pakistan Vize Merkezi, Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×