İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
İrlanda Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Merkezi

İrlanda Vize Merkezi Diyarbakır şubesi, başvuruda bulunacak olan tüm vatandaşlar için hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Sadece Diyarbakır ili içerisinde ikamet eden kişilere değil, Diyarbakır şehrinin yakın çevrelerinde bulunan illerde de ikamet etmekte olan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlara vize başvuru süreci için gerekli tüm desteği vermektedir.

İrlanda Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İrlanda vize başvurusunda bulunacak ve aynı zamanda da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu dikkat edilmesi gereken hususların en başında gelen konuş, vize başvurusunda bulunacak olan kişinin kesinlikle İrlanda seyahati amacı nedeni ile seyahat edecek kategori türünü net ve doğru olacak bir şekilde belirlemesidir.

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır
İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır
  1. İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bir diğer dikkat etmesi gereken husus ise İrlanda vize başvuru formudur. İrlanda vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibi tarafından verilecek olan tüm gerekli bilgilerin kimlik bilgileri ile uyuşması gerekmektedir. İrlanda vize başvuru formunun dili ise muhakkak İngilizce dilinde olarak beyan edilmesi gerekmektedir.
  2. İrlanda vize başvuru formu doldurulduktan daha sonra, başvuru sahibinin mevcut pasaportu içerisindeki imzasının, İrlanda vize başvuru formu içerisinde talep edilen imza bölümüne atılacak olan imzanın birbiri ile uyuşması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların vize başvurusu onaylanmamaktadır.
  3. Bir diğer bilinmesi gereken en önemli konu ise başvuru sahibinin vize başvurusunun ret kararında vize ücretinin iade edilmemesidir. Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu gibi ince ayrıntıları oldukça dikkat ederek vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

İrlanda Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? – Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi

İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler online bir şekilde vize başvuru merkezi yetkililerinden güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir:
  • Daha sonra vize başvuru evraklarını hazırlayarak bir dosya ahaline getirmesi oldukça önemlidir.
  • Vize başvuru sahibi hazırlamış olduğu vize müracaat evrak dosyasını vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Vize başvuru dosyası merkeze teslim edildikten daha sonra, vize uzman yetkilileri tarafından incelemeye alınmaktadır.

  • Olumsuz bir durumda kişi bilgilendirilmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra kişi pasaportunu merkezden teslim alması gerekmektedir.

Irlandaya Schengen İle Girilir Mi?

İrlanda için geçerli olan vize İngiltere vizesi ya da İrlanda vizesidir. Schengen İrlanda için geçerli bir vize türü değildir.

Başvurunuzun ardından ortalama 3 ila 4 hafta içerisinde sonucunuz size ulaştırılır. Konsolosluk, evrak eksikliği ya da yoğunluk gibi nedenler bu sürenin uzamasına neden olabilir.

Irlanda Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İrlanda vizesi için 3 ila 4 günlük bir seyahate uygun hesaptaki para miktarı yaklaşık 5000 TL’dir.

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×