İrlanda Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
İrlanda Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İrlanda Vize Merkezi, Ankara

İrlanda Vize Merkezi, Ankara Vize Merkezi

İrlanda Vize Merkezi, Ankara ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan T.C. vatandaşları ve diğer üçüncü ülke vatandaşları için İrlanda vize başvuru adımları adına gerekli olan bütün desteği ve danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Bu nedenden dolayı, başvuruda bulunacak olan vatandaşlar il olarak net ve doğru bir şekilde İrlanda vizesi başvurusunda bulunmadan önce danışmanlık hizmeti alarak seyahat etme nedenini belirlemesi gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenini net ve tutarlı bir şekilde belirlemesi, vize başvuru değerlendirme sonucuna oldukça büyük bir etki etmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Adımları – Ankara Merkezi

İrlanda vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan kişilerin muhakkak il adım olarak danışmanlık hizmeti ile beraberinde de seyahat etme nedenini belirlemesi gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişiler ise aşağıda belirtilen sırası ile şu şekilde müracaat işlemlerinde bulunması gerekmektedir:
İrlanda Vize Merkezi, Ankara
İrlanda Vize Merkezi, Ankara
  1. Başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişinin ilk olarak İrlanda ülkesi toprakları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacını net bir şekilde danışmanlık hizmeti eşliğinde belirlemesi gerekmektedir. Bunun asıl sebebi ise İrlanda vize başvuru evraklarının, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat etme nedenine göre değişiklik göstermesidir.
  2. Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-posta adresine vize başvuru merkezinin temsilcileri tarafından seyahat amacı doğrultusunda bir vize başvuru güncel evrak listesi gönderilmektedir. Güncel evrak listenin gönderiminde ise vize başvuru ofisinin yetkili temsilcileri tarafından kişinin e-posta adresine ayrıca bir bilgilendirme formu gönderilmektedir.

  3. Vize başvuru sahibi evrakları bir dosya haline getirdikten sonra ofise teslim etmesi gerekmektedir. Dosya teslim etme yöntemleriyse kargo-kurye aracılığı sayesinde olabilmektedir.
  4. Başvuru sahibi gerekli vize belge dosyasını teslim ettikten  sonra vize sonucu için bekleme aşamasında kalır.
  5. Başvuru sahibinin pasaportu yetkili vize bölümü tarafından vize başvuru merkezine getirildikten sonra, temsilciler vize başvuru sahibine ulaşarak haber vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu teslim almak için şahsen merkeze gelmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibinin yoğunluğu durumunda kargo ve kurye aracılığı sayesinde pasaportunu vize merkezi içerisinden teslim alabilme hakkına da sahiptir.

Irlandaya Vize Nasıl Alınır?

İrlanda’ya vize almak için Ankara İrlanda Büyükelçiliği’nden randevu almanız gerekir. Randevuda tüm evraklarınızı teslim ederek vize başvurusunu yapmalısınız.

Irlandaya Schengen İle Girilir Mi?

İrlanda bir Schengen ülkesi değildir. Bu nedenle Schengen vizesi ile İrlanda’ya giriş yapılamaz.

Irlanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İrlanda vizesi için bankanızda her gün için yaklaşık 1500 TL bulundurmanız gerekir. 5 günlük bir seyahat için 6000 – 7000 TL yeterli olacaktır.

İrlanda Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×