Schengen Vizesi Danışmanlığı

Schengen Vizesi Danışmanlığı

Schengen vizesi danışmanlığı, Türkiye’de tam olarak anlaşılamamış bir hizmet sekterüdür. Tüm hizmet sektörlerinde olduğu gibi direk insan memnuniyetine ve yüzde yüz iletişime dayanan ve belirgin bir meta satmadığımız için sıklıkla siz ne iş yapıyorsunuz? Sorusuna maruz kalınan bir meslek grubunda sadece danışmanlık hizmeti verip ne iş yaptığını açıklamak zorunda kalan bir meslek grubuna mensubuz.

Konsoloslukların aracı kurumlara ile vize başvurusu kabul etmeye başlaması ile sürekli yenilenen vize kurallarına birde aracı kurumlar eklenince iş daha karmaşık hale geldi. Zaten yüksek olan schengen vizesi başvuru ücretlerine 60,00  Euro  birde konsoloslukların aracı kurumlarına ödenen vize değerlendirme ücreti adı altındaki 20,00 – 30,00 Euro arası ek ücretler alınmaya başlandı.

Turistik seyahatte bulunmak isteyen herkes yüksek meblağları konsolosluklara ödemekte ve seyahat sebeplerini konsolosluklara açıklamak zorunda kalmaktadırlar. Genellikle schengen vizesi başvurusu için sunulan dosyadaki seyahat evrakları ve açıklayıcı dilekçeler yeterli olmaktadır. Ama genellikle konsolosluk ilk schengen vizesi başvurusunda mülakata çağırmaktadır.

Schengen vizesi alıyor musunuz?

Biz konsolosluk departmanı değiliz vize alamayız veya vize veremeyiz. Schengen vize başvurularında eksiksiz ve doğru bir başvuru yapmanız için profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca vize başvuru dosyanızı hazırlamaktayız. danışmanlık hizmetimizin detayları için tıklayınız

Kaç günde schengen vizesi alırsınız?

Konsolosluk ne zaman başvurunuzu değerlendirme işlemini bitirirse o zaman schengen vizesi’ni alabilirsiniz. Bu süre ortalama olarak 5 – 7 iş günüdür. Başvuru yaptığınız ülkeye, başvuru yapılacak döneme ve seyahat amacınıza uygun olarak ön görülen tarihi söyleyebiliriz.  Schengen vizesi başvurusu işlem süreleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişmekte olup genel olarak tüm konsoloslukların ön gördükleri tarihler bulunmaktadır. Konsolosluklara 3 ay öncesinden schengen vizesi başvurusu yapma imkanınız vardır.  En geç 2 hafta önceden yapılan Turistik schengen vizesi başvurusu kabul edilmekte ama hafta sonlarını çalışmadıklarını konsolosluk tatil günlerini ve oluşabilecek teknik veya yönetimsel aksaklıkları göz önünde bulundurarak 3 hafta öncesinden schengen vizesi başvurusu’nda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Ben kesin schengen vizesi alabilir miyim?

Eksik evrakla başvuru yapılmaz ise ve daha önce herhangi bir schengen ülkesinde vize ihlali yapılmamış ise vizenizin red ile sonuçlanması ihtimali düşüktür. Ama nihai karar konsolosluğa aittir.

Siz ne iş yapıyorsunuz?

Biz konsolosluğun gözünden bakarak durumunuzu analiz ediyor, schengen vizesi başvurusu konusunda size gerekli olan güncel bilgileri aktarıyoruz. Schengen vizesi başvurusu dosyanızı hazırlayarak eksiksiz bir vize başvurusu yapmanızı sağlıyoruz.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye