Slovenya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Slovenya Ulusal D Vize Başvuru Formu

    Slovenya, Schengen ülkelerinden birisidir ve Slovenya’ya ne amaçla gidilecekse gidilsin, giriş yapılabilmesi için Slovenya vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Slovenya vizesi alınabilmesi için başvuru yapılması gerekir ve bu başvuru için de Konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır. Bu evrakların doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulması önemli bir husustur. Bu tamamlanan evraklar ile vize başvuru formu da doldurularak gerekli yerlere gidilir ve başvuru tamamlanır. Schengen anlaşmasına uygun olarak, Slovenya vize başvurularını Macaristan Başkonsolosluğu değerlendirir ve sonuçlandırmayı Slovenya Ankara Büyükelçiliği gerçekleştirir. Belgeleri ister bu konsolosluğa isterseniz de konsolosluk tarafından görevli olan hizmet binalarına götürebilirsiniz.

 

    Slovenya vizeleri, alınacak olan vize türüne yani Slovenya’ya yapılacak olan seyahatin amacına uygun olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Slovenya, Schengen ülkesi olduğu için 180 gün içerisinde en fazla 90 gün Slovenya’da kalma hakkı tanımaktadır. Eğer 90 günden çok daha uzun süre Slovenya’da olunacaksa hatta 91 gün kalınacaksa bile alınması gereken vize türleri ulusal D tipi vizeye girmektedir. Ulusal D vize başvuruları direkt olarak konsolosluk üzerinden yapılır ve bu başvurular için de evraklar hazırlanması gerekir. İstenen evraklardan en önemlisi de Slovenya ulusal D vize başvuru formudur ki bu form içerisindeki bilgiler ile konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında her türlü bilgiye ulaşabilmektedir.

 

Ulusal D Tipi Vize

 

        Slovenya ulusal D vize başvurusu için randevu alınmalıdır ve belgeler Letonya Başkonsolosluğu ya da Elçiliği’ne iletilmelidir. İstenen tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve de parmak iziyle birlikte teslim edilmesi gerekir. Ulusal D vize ile birlikte Slovenya’da sınırsız olarak kalma hakkına sahip olursunuz. Aile birleşimi, uzun süreli eğitim vizesi ve çalışma izni vize türleri Slovenya ulusal D vize tipine örnek olarak verilebilir.

 

Slovenya Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye