Slovenya Turistik Vize Dilekçe

Slovenya Turistik Vize Dilekçe

     Slovenya’ya birçok farklı sebeple gidilebilmektedir; gidilme amacı eğer turistik bir sebepse Slovenya turistik vize almanız gerekir ve bu vizenin alınabilmesi için de başvuru yapılması gerekmektedir. Bu evraklardan birisi de Slovenya turistik vize dilekçedir. Slovenya turistik vize dilekçe yazılmasında önemli hususlar vardır ve bu hususlara özen gösterilmelidir.

 

  • Ülkeye yapılacak olan seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Turistik ziyaretin amacı bir tursa eğer, tur hakkında bilgiler dilekçe içerisinde verilmelidir.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmelidir ve ülkeye giriş çıkış tarihleri yanı sıra eğer başka ülkeye geçiş sağlanacaksa da o ülkeye gidilecek tarihler de belirtilmelidir.
  • Seyahat süresince masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve dilekçe içerisinde o kişiden bahsedilmelidir.
  • Slovenya vize başvurusu sırasında kullanılan bütün evraklardaki bilgiler ve vize dilekçesi içerisindeki bilgilerin uyuşması gerekmektedir.

 

Slovenya turistik vize dilekçe işlemlerinde mesleki statüye göre iki dilekçe gerekebilmektedir.

 

  • Slovenya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer SGK’lı bir çalışan ise, faaliyet gösterdiği iş yerinde bulunan yetkili bir kişi tarafından, şirketin anteti olan kağıdına el yazısıyla yazılan, kaşe basılmış olan ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu belirten dilekçe,
  • Slovenya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise eğer, Slovenya’da olacakları süre boyunca masraflarını karşılayacak bir sponsor gereklidir ve bu sponsor tarafından yazılacak olan, masrafları karşılayacağını belirten bir dilekçe.

Slovenya KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye