Slovenya Transit Vize İşlemleri

Slovenya Transit Vize İşlemleri

    Herhangi bir ülkeye uçakla/gemiyle gidebilmek için aktarma yapılması gerekiyorsa ve bu aktarma Slovenya üzerinden gerçekleşecekse eğer Slovenya transit vize alınması gerekmektedir. Bu vizenin alınabilmesi için de başvuru yapılması ve başvuru için de gerekli olan evraklar vardır ve bu evraklar incelendikten sonra Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilip, Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılmaktadır. Slovenya transit vize ile sadece Slovenya havaalanlarında/limanlarında transit alanda bulunma hakkınız vardır, ulusal sınırlara girme hakkınız yoktur. Slovenya sınır kapılarında da Slovenya’ya giriş için vize verilmemektedir; ancak ölüm vs. gibi acil durumlar dahilinde sınırlara giriş için vize verilebilmektedir. Slovenya transit vize ile ayrıca sadece 24 saat kalma hakkınız vardır.

Slovenya Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovenya transit vize alabilmek için yapılacak olan başvuruda kullanılmak üzere bazı evraklar istenir ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanan evraklardaki tüm bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekir ve hazırlanan belgelerin tamamının Macaristan Konsolosluğu ya da Slovenya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına götürülerek başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan Slovenya transit vize başvuru formu,
  • Slovenya’dan aktarma yapılacak olan asıl ülkeye dair alınan vize ve uçak vs. rezervasyon bilgileri,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel kabul edilen pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş olan ve bazı özellikler istenen iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösteren rezervasyon bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap döküm bilgileri ve varsa eğer ek gelir gösteren belgeler,
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye