Slovakya Turistik Vize Dilekçe

Slovakya Turistik Vize Dilekçe

Slovakya turistik gezi yapmak için gerekli olan vize Slovakya turistik vizedir. Bu vizeyi alabilmek için gerekli olan evraklar vardır ve bu evraklar tamamlanıp Slovakya Konsolosluğu ya da onların görevli olarak belirlediği hizmet binalarına götürmeli ve vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Bu evraklardan birisi de turistik vize dilekçesidir. Bu dilekçenin içeriği vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için önemlidir ve dikkat edilmelidir.

  • Öncelikle Slovakya’ya yapılacak olan seyahat amacının ne olduğu açıkça bildirilmelidir. Örnek vereceksek eğer; tura katılacaksanız tur hakkında bilgiler vermeli ve tu ile ilgili belgeler koymalısınız.
  • Seyahat tarihlerini açık bir şekilde bildirmeli ve Slovakya’ya giriş yapacağınız tarihleri, oradan ayrılacağınız tarihi ve eğer oradan da başka ülkeye geçecekseniz, bütün tarihleri açıkça yazmalısınız.
  • Seyahat için gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağını belirtilmelisiniz.
  • Slovakya turistik vize ziyareti için yazılan vize dilekçesinde yazılan her şeyin diğer evraklardaki bilgiler ile uyuşması gerekmektedir.

 

    Kimi zamanlar ise turistik vize için iki dilekçe gerekmektedir. Bu duruma sebep olan ise mesleki statüdür. Öğrenci, ev hanımı ya da SGK’lı bir çalışan ise başvuran kişi, ikinci bir dilekçeye gerek duyulmaktadır. Eğer SGK çalışanı ise, firmasının yetkili kişisi izinli olduğu tarihleri belli eden bir dilekçenin Slovakya Konsolosluğu’na götürülmesi gerekmektedir. Eğer ev hanımı veya öğrenciyse bütün masraflarının karşılanabilmesi için bir sponsor ihtiyacı olacaktır. Genel olarak bu kişilerin birinci derece yakınları Slovakya Konsolosluğu yetkilisi tarafından sponsor sayılmaktadır. Bu durumda da sponsor kişinin Slovakya Konsolosluğu’na bütün masrafları karşılayacağına dair bir dilekçe yazar.

Slovakya KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye