Slovakya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Slovakya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Slovakya’da yaşayan bir akraba ya da tanıdık ziyareti için gerekli olan Slovakya vizesi türü, Slovakya ziyaret vizesidir. Slovakya ziyaret vizesi alınabilmesi için, Slovakya’da yaşayan kişiden davet alınması gerekmektedir. Eğer davet mektubu alınamazsa Slovakya ziyaret vizesi alınamaz. Slovakya ziyaret vizesi başvurusu yapacaksanız eğer, Slovakya’da olan kişiden davet mektubu ve de akrabalığın kanıtlanabilmesi adına noter onaylı; arkadaş ziyareti için de ev sahibi olan şahsın imzası ile verilen davet mektubu ve de kişinin çalıştığı ya da öğrenim gördüğü yerden belge alması gerekmektedir. Davetiye işlemi aldığınız zaman direkt olarak vize işlemlerine başlayabilirsiniz.

Davetiye Mektubu

     Slovakya ziyaret vizesi alınabilmesi için gönderilen davetiye ile birlikte; davet yollayan kişinin iletişim bilgileri, yakınlık derecesi, davetli kişi hakkında detaylı bilgi, ziyaret amacı, istenilen vizenin süresi, konaklanacak evin adresleri, yapılması gereken harcamalar da bildirilmelidir. Ayrıca davetiye referans olan kişinin el yazısı ile yazılması gerekmektedir. Davet mektubunun noter onaylı olmasına gerek yoktur. Noter onaylı olması gereken ikametgah ya da öğrenim bilgisidir. Ayrıca eğer gelecek olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, referans olan kişinin tüm masrafları karşılayacağına dair bir yazılı belge de gereklidir.

Ziyaret Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovakya ziyaret vizesi alabilmek için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve bu belgelerin Slovakya Başkonsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına vize talep dilekçeniz ile götürmelisiniz.

  • Pasaport ve TC numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tamamen doğru bilgilerle doldurulmuş Slovakya vize başvuru formu,
  • İskoçya’da bulunan akraba ya da tanıdık el yazısı ile doldurulmuş olan davetiye,
  • Son altı ayda çekilmiş 2 biometrik fotoğraf,
  • Slovakya’da kalınacak süre boyunca geçerli olan seyahat sağlık sigortası,
  • Banka hesap bakiyesi ve son 3 aylık maaş bordrosu; varsa tapular,
  • Şirketler hakkında bilgiler ve vergi dokümanları,0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye