rusya-ticari-vize-evraklari-ucreti

Rusya Ticari Vize İşlemleri

RUSYA TİCARİ VİZE

Rusya’ya vize olarak gitmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olarak da ticari vize seçeneği olduğu bilinmelidir. Bu şekilde vize alıp Rusya’ya gidebilmek için ise belli başlı prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak ticari vize için başvuru yapacak olan kişinin Rusya’ya ait vize merkezleri olan konsolosluklarda bizzat bulunması gerekmemektedir. Başvuru için aracı kılacağınız firmalar sizin için bu işi halledebilmektedir. Ancak başvurunuzu şahsen gerçekleştirmek arzusundaysanız başvuru süreçlerini takip edebilmek adına konsoloslukta bulunmanız lazım gelmektedir.

Rusya ticari vizesi tek veya çift girişli olmak üzere verilmektedir. Rusya’da yapacağınız işin türüne bağlı olarak alacağınız vizenin türü değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Rusya’da kalacağınız süre de alacağınız vizeye göre şekillenmektedir. İlk olarak Rusya’da süreklilik içermeyecek şekilde ticari işlemler yürütecekseniz sizlere 90 günlük kalma süresi içeren bir vize seçeneği sunulmaktadır. Ancak Rusya’da uzun süreli işlerde bulunacaksanız 1 yıllık olacak Rusya vizesinden faydalanabilmeniz mümkündür. Ancak bu vizelerden birini alabilmek için belli başlı evrakları tamamlamanız ve vize başvuru şartlarını sağlamalısınız.

Ticari vize seçeneğinden faydalanabilmek için pasaportunuzun, biyometrik fotoğraflarınızın, kimlik fotokopinizin ve vize başvuru formunuzun yanınızda bulunması gerekmektedir. Bundan farklı olarak başvurulan Rusya ticari vizesi için belli işlemlerin tamamlanmasından sonra sonuçlar size iletilmektedir. Genel olarak 4-7 gün arasında başvurularınız olumlu ya da olumsuz olacak şekilde sonuçlanmaktadır. Vize ücretleri türüne göre dolar üzerinden hesaplanmaktadır.

error: Content is protected !!



0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye