Romanya Transit Vize İşlemleri

Romanya Transit Vize İşlemleri

Romanya transit vize sahipleri Romanya topraklarından resmi olarak geçme hakkı el de etmiş olur. B sembolü olan Romanya transit vize ile bu ülke topraklarında en fazla 5 güne kadar konaklama hakkı elde edilmiş olur. Bu vize tek girişli, çift girişli ve çok girişli olmak üzere 3 gruba ayrılır. Her geçiş için vize sahibi 5 günlük konaklama hakkına sahiptir.

Yurt dışına çıkılan ve 6 saati aşan tüm seyahatler için bu vizeyi almak gerekir. A sembolü transit vize havaalanların da iniş ve gidilecek ülkenin uçağına binişi kapsar. B sembolü vize ise 5 günü geçmeyecek kalış sürelerini kapsar.

Romanya transit vizesi pasaport ile tanzim edilir. Bu vizenin Schengen bölgesinde geçerliliği yoktur. Kısa süreli bir vizedir ve Romanya toprakların da bu vize uzatılmaz. Online olarak transit vize başvurusu sonrasında

l Geçerli pasaport

l Kalış süresi

l Kalış süresinde masraflar için yeterli maddi imkan

l Seyahat nedenini kanıtlayıcı belgeler

l Şahsi olarak başvuru

l Romanya ibaresi bulunan seyahat sağlık sigortası

l Adli sicil durumu

 Bu şartlar sağlanmış olmalıdır. Romanya transit vize başvuru sonrasında gerekli işlemler 1- 3 gün arasında gerçekleşir. Sonuç olumlu ya da olumsuz olduğunda bu süre değişmeyecektir. Ab ülkelerinden biri için ya da Schengen vizesi olanlar transit vizeden muaf olacaktır. Gerekli işlemler sonrasında kısa sürede vize bildirimi gerçekleşir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye