Portekiz Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Portekiz Aile Ziyareti Vize Dilekçe

 

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı eğer orada olan bir tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi bir sebepse, alınması gereken vize türü Portekiz aile ziyareti vizedir. Portekiz aile ziyareti vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz aile ziyareti vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 

     Portekiz’e orada olan bir tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi amaçla gidileceği zaman alınması gereken vize türü Portekiz aile ziyareti vizedir ve Portekiz aile ziyareti vize alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Vize başvuruları sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna uygun olarak da değişebilmektedir. İstenen evraklardan bir tanesi ve önemli olanı da seyahat amacını açıkça belirtildiği Portekiz aile ziyareti vize dilekçedir. Portekiz aile ziyareti vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Portekiz’e yapılacak olan seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; akrabalarınızdan birini ziyaret edecekseniz eğer, akrabalık bağınızdan bahsetmeli ve o kişinin ikamet ve kimlik bilgilerinden bahsetmelisiniz.
  • Seyahat edilecek olan tarihler açıkça belirtilmelidir ve eğer varsa ek olan seyahatlerden de bahsedilmelidir.
  • Seyahat süresince karşılanması gereken masrafların kim tarafından ve nasıl karşılanacağı açıkça belirtilmelidir.
  • Eğer başvuru yapan kişi çalışansa, iş yerinden izin almalı ve bunu belirtmelidir.

Portekiz KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye