polonya-vizesi-gerekli-evraklar

Polonya Vize Evrakları

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı her ne olursa olsun, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar her ne kadar vize türüne göre değişse de her bir vize türünde ve başvuru yapan her mesleğine uygun olarak her birinin ortak evrakları bulunmaktadır.  İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Uzun süreli vize başvuruları en az 2, kısa süreli vize başvuruları da 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Polonya Vize Ortak Evraklar

      Polonya vize başvurularında kullanılması gereken ve Konsolosluk tarafından istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvuruları tamamlanabilir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişebilmektedir.

  • Doğru bilgiler içeren ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Polonya vize türüne uygun başvuru formu,
  • Polonya’ya gidiş amacını açıkça belirten Polonya vize türüne uygun talep dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat dönüşünden sonraki üç ay da geçerli olan pasaport,
  • Nüfus cüzdanın fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Başvuru yapacak olan kişi eğer 18 yaşından küçükse, anne veya baba tarafından verilecek olan izin dilekçesi,
  • Vize türüne göre istenen vize ücretinin ödendiğine dair dekont,
  • Polonya’da olunacak süre boyunca oluşacak olan masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağının ve nasıl karşılayacağını belirten belgeler; karşılanabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri, banka hesap dökümü vs.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye