Polonya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Polonya Ulusal D Vize Başvuru Formu

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı her ne olursa olsun, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar her ne kadar vize türüne göre değişse de her bir vize türünde ve başvuru yapan her mesleğine uygun olarak her birinin ortak evrakları bulunmaktadır.  İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Uzun süreli vize başvuruları en az 2, kısa süreli vize başvuruları da 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

      Polonya vize başvurusu sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvuruları tamamlanabilir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişebilmektedir. Polonya vize kendi içinde uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 90 günden daha uzun süre kalma hakkı tanıyanlar uzun süreli vizedir ve ulusal D tipi vize olarak da geçer. Ulusal D vize başvuru formu ile uzun süreli vize başvuruları için hazırlanan evrakların tamamı bir formda anlatılmaktadır. Uzun süreli vize başvuruları 2 ay kadar sonra açıklanmaktadır.

Ulusal D Tipi Vize

     Schengen vizeleri, Schengen kanunları doğrultusunda 90 güne kadar kalma hakkı tanımaktadır. Eğer 90 günden daha uzun süre kalınacaksa uzun süreli vize tipi adı altında incelenmektedir. Ulusal D tipi vize, uzun süreli vize demektir ve çalışma izni vizesi, aile birleşimi vize ve eğitim vizeleri uzun süreli vize türlerindendir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye