Polonya Turistik Vize Dilekçe

Polonya Turistik Vize Dilekçe

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı turistik ziyaret olan kişilerin başvuru yapması gereken vize türü turistik vizedir. Polonya turistik vize alınabilmesi için yapılacak olan başvuru sırasında, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Bu evraklardan bir tanesi ve en önemlisi olanlardan birisi de Polonya turistik vize dilekçedir. Polonya turistik vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve bu dilekçe ile seyahat amacı vs. açıkça anlaşılacaktır.

  • Seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin, tura katılım sağlanacaksa tur hakkında bilgiler verilmeli ve varsa broşür ile desteklenmelidir.
  • Seyahat tarihleri net olarak belirtilmelidir ve eğer ek seyahat varsa o da açıkça bilgileri ile yazılmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı açıkça yazılmalı ve karşılayacak olan kişi de bunu belirtmelidir.

İki Dilekçe İstenen Durumlar

     Polonya Konsolosluğu, mesleki durum ve aylık gelir oranına göre ikinci bir dilekçe isteyebiliyor.

  • Polonya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer SGK’lı bir çalışansa, çalıştığı şirketin yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına yazılacak olan, seyahat tarihleri arasında izinli olunduğuna dair dilekçe.
  • Başvuru yapan kişi öğrenci veya ev hanımı ise eğer, Polonya’da olunacak süre boyunca gerekecek masrafları karşılayacak bir sponsor gereklidir ve bu sponsor, bütün masrafları karşılayacağına dair dilekçe yazmalıdır.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye