Polonya Transit Vize İşlemleri

Polonya Transit Vize İşlemleri

    Schengen ülkelerinden olan Polonya, yıl içerisinde birçok farklı sebeplerle çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu ziyaretçilerin giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir ve alınacak olan vize türü de bu giriş amacına göre belirlenmektedir. Vize türü belirlendikten sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından istenen ve Schengen yasalarına göre düzenlenmiş olan evraklar istenmektedir. Bu evraklar sayesinde Polonya Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmaktadır ve vize başvurusunu değerlendirirken doğru kararlar verebilmektedir. Bu evrakların eksiksiz hazırlanması önemli konu olduğundan profesyonel destek almakta fayda vardır ve schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgilere sahip olabilir hem de profesyonel destek alabilirsiniz.

      Polonya’ya gidiş amacı Polonya üzerinden aktarma yapılarak başka ülkeye geçiş yapmak olan kişilerin başvuru yapması gereken vize türü ticari vizedir. Polonya ticari vize alınabilmesi için yapılacak olan başvuru sırasında, Polonya Konsolosluğu tarafından seyahate yönelik istenen bazı evraklar vardır. İstenen evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerin gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra değerlendirmeler Konsolosluk tarafından yapılır ve sonuçlandırmayı da onlar gerçekleştirir. Uzun süreli vize başvuruları en az 2, kısa süreli vize başvuruları da 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca transit vize ile yalnızca havaalanlarının transit bölümlerinde durabilirsiniz. Ulusal sınırlara girilme hakkına sahip değilsiniz ve eğer transit alandan izinsiz çıkarsanız, transit alana giriş yapamazsınız.

Polonya Transit Vize Gerekli Evraklar

      Polonya transit vize başvurusu sırasında Konsolosluk tarafından istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, Polonya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvuruları tamamlanabilir. Transit vize başvurularında kullanılacak olan evraklar, başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişebilmektedir.

  • Doğru bilgiler içeren ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Polonya transit vize başvuru formu,
  • Polonya’ya gidiş amacını açıkça belirten Polonya transit vize talep dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat dönüşünden sonraki üç ay da geçerli olan pasaport,
  • Asıl geçiş yapılacak olan ülke için alınan vize; ülke vizesiz alım yapıyorsa da gidileceğini kanıtlayan uçak rezervasyonu vs.
  • Nüfus cüzdanın fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Başvuru yapacak olan kişi eğer 18 yaşından küçükse, anne veya baba tarafından verilecek olan izin dilekçesi,
  • Polonya’da olunacak süre boyunca oluşacak olan masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağının ve nasıl karşılayacağını belirten belgeler; karşılanabileceğini kanıtlayan gelir belgeleri, banka hesap dökümü vs.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye