Norveç Ulusal D Vize Başvuru Formu

Norveç Ulusal D Vize Başvuru Formu

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç’e ne amaçla gidilecek olunursa olunsun alınması gereken vize vardır. Alınması gereken vize türü de gidiş amacına göre kategorilerden seçilmelidir ve o vizeye başvuru için Konsolosluk tarafından istenen evrakların hazırlanarak başvurunun tamamlanması gereklidir. Norveç Konsolosluğu, vize türü ne olursa olsun başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak ister ki o şekilde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Detaylı bilgiyi elde edebilmek için de başvuru sırasında hazırlanmasını istediği bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Norveç’e gidiş amacı ne olursa olsun veya alınması gereken vize türü ne olursa olsun, bu vize türüne başvuru sırasında istenen evraklardan bir tanesi de Norveç vize başvuru formudur. Eğer Norveç’e uzun süreli yani 90 günden daha uzun süreliğine gidilecekse eğer alınması gereken vize türü uzun süreli vizedir ve bu vize için istenen evraklardan birisi Norveç ulusal D vize başvuru formu, seyahatin amacına yönelik olan ve önemli bir evraktır, bu nedenle de doldurulurken özen gösterilmelidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilir ve işlemleri doğru yürüterek zamandan kazanç sağlayabilirsiniz. Norveç ulusal D vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken tek nokta, başvuru yapan kişinin el yazısı ile doldurulan ulusal D vize başvuru formu içerisindeki tüm bilgilerin diğer evraklardaki bilgilerle de uyuşuyor olmasıdır, aksi takdirde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

 

Ulusal D Tipi Vize

 

     Schengen bölgesinde olan Norveç’e gitmek için alınacak vize türleri kendi içinde kategorilere ayrılmaktadır. Eğer 90 günden kısa süreli alınacaksa eğer alınması gereken vize türü kısa süreli vizedir, 90 günden daha uzun süre için alınacaksa da alınacak vize türü uzun süreli vizedir. Ulusal D tipi vize olarak da bilinen uzun süreli vizeler için yapılan başvuruların sonuçlanması 2 aydan daha uzun sürmektedir. Çünkü kamu ile daha iç içe olunacaktır ve bunun iyi araştırılması gerekmektedir. Çalışma izni vizesi, aile birleşimi vizesi, eğitim vizesi vs. ulusal D tipi vize kategorisi altında incelenmektedir.

 

Norveç Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye