Norveç Fotoğraf Ölçüleri

Norveç Fotoğraf Ölçüleri

         Schengen ülkelerinden biri olan Norveç, her sene çok sayıda ve farklı amaçlarla ziyaretçi almaktadır. Ziyaret eden kişiler, Norveç’e giriş yapabilmek için, giriş amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemeli ve bu vizeyi alabilmek için vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuruları sırasında, vize türüne uygun olarak istenen evraklar, Norveç Konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek amacıyla istenmektedir. Evrakların eksiksiz olması bu nedenle önemli bir husustur ve evrak eksikliği sebebiyle vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve işlemler sırasında profesyonel destek alabilirsiniz.  Norveç’e gidiş amacı ne olursa olsun, alınması gereken vize türü ne olursa olsun Norveç istenen bazı evraklar vardır ve bu evraklardan ortak olanı fotoğraftır. Norveç vize alınabilmesi için istenen evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Ancak biometrik fotoğraf, bütün vize türleri için istenen ortak evraklardandır. Ayrıca başvurular Norveç Konsolosluğu üzerinden değil görevli merkezler tarafından gerçekleştirilir.  Biometrik fotoğrafta olması istenen bazı özellikler vardır.

 

Norveç Vize Biometrik Fotoğraf Özellikleri

 

  • Arka plan beyaz olmalıdır,
  • Daha önce hiçbir Schengen vizesinde kullanılmamış olmalıdır,
  • Kafa tam olarak fotoğrafa ortalanmalıdır ve saç tepesi ile fotoğraf tepesi; çene ile fotoğraf altı arasında boşluklar olmalıdır,
  • Gözlük varsa eğer gözün etrafını sarmalı ancak gözü kapatmamalıdır,
  • Çözünürlüğü 600 DPI olmalıdır,
  • Fotoğraf net olmalıdır ve gölgeli olmamalıdır,
  • 35 mm x 45 mm boyutlarında olmalıdır.

Norveç Fotoğraf Ebatları

Norveç vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye