malta-vize-basvurusu

Malta Vize Başvurusu

 

    Malta, Schengen ülkelerinden biridir ve Schengen yasalarına uygun olarak hazırlanan kurallar ile başvurular için istenen bazı evraklar vardır. Malta ziyareti hangi amaçla olursa olsun ve mesleki durum her ne olursa olsun Malta vize başvurusu yapılmalıdır. Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirilen evraklar vs. sonucuna göre de sahip olduğu yetki ile vize başvurusunu kabul edip etmeme hakkı bulunmaktadır. Malta vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve içindeki her bilginin birbiriyle uyuşması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek hem işlemler hakkında detaylı bilgiler hem de Malta vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel destek alarak hem maddi hem da zaman kazancı sağlarsınız.

 

     Malta’ya yapılacak olan seyahatin amacı eğer turistik bir amaçsa istenen evrakların en önemlilerinden birisi de Malta turistik vize dilekçedir. Malta turistik vize dilekçe seyahat amacının anlaşılması açısından önemli bir evraktır ve doldurulması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ayrıca bazı durumlarda Konsolosluk tarafından ikinci bir dilekçe istenebilmektedir. İkinci dilekçe istemesinin açık nedeni de mesleki durum yani gelirlerdir. Malta vize dilekçe içerisine yazılacak olan bilgileri diğer bilgilerle uyuşmasına özen gösterilmelidir.

  • Malta’ya yapılacak olan seyahat amacı apaçık yazılmalıdır. Örneğin; herhangi bir tura katılım sağlanacaksa, tur hakkında detaylı bilgiler verilmelidir ve hatta turun varlığını kanıtlayan broşürler vs. eklenmelidir.
  • Seyahat edilecek olan tarih açıkça yazılmalıdır. Gidiş tarihleri, geliş tarihleri, varsa eğer ek seferler, onların tarihleri vs.
  • Seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacağı hakkında detaylı bilgiler verilmelidir ve karşılayacak kişinin de gelirlerini kanıtlayıcı evraklar, hesap dökümleri vs. eklenmelidir.

 

İki Dilekçe Gereken Durumlar

 

     Malta Konsolosluğu maddi geliri görmek ve Malta turistik vize başvurusu yapan kişinin Malta’da kalacağı süreçte masrafları karşılayıp karşılayamayacağı görülmek istenmektedir

  • Malta turistik vize başvuru yapan kişi eğer SGK’l bir çalışansa, faaliyet gösterdiği şirket tarafından şirketin antetli kağıdına yazılan ve başvuru yapan kişinin planlanan seyahta tarihlerinde izinli olduğunu kanıtlayıcı bir dilekçe yazılmalıdır. Yetkili olan kişinin de bilgileri, firmadaki yetkisi vs. açıkça yazılmalıdır.
  • Başvuru yapacak olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise eğer, Malta’da çıkacak masraflarını karşılayacak bir sponsor gereklidir. Sponsor olan kişi tarafından yazılan ve bütün masrafları karşılayacağını gösterir nitelikte dilekçe.

Adalar ülkesi olan Malta turizm konusunda her dönem cazipliği korumayı başarmıştır. Adalar ülkesinde güzel bir tatil için maddi durumunuzu ayarlayıp vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Malta vizesi kısa sürede temin edebilmeniz için de evrak teminleri konusunda destek almanız daha iyi olacaktır. Profesyonel hizmet sunan ve başvuru sürecinde sıkıntısız şekilde sonuca ulaşmanız mümkündür. Vize Ofisi hizmet anlayışı ve kontrollü iş takibi ile en iyi sonucu başvuru sahiplerine sunmaktadır. Vize başvurularında dikkatli olunması çok önemli olup, hatalı haller maddi kayıpları da beraberinde getirecektir. Ayrıca seyahat planınıza uygun şekilde vizenizin çıkması sorun teşkil etmeyecek ve standartlara uygun şekilde hazırlanması gerekmektedir. Evrakların incelenmesi hususunda çok titiz olunması ve kesinlikle taviz verilmemesi bu hususta dikkat gerektiğini göstermektedir. Hem kısa hem de uzun süreli vizelerde esasları yerine getirdiğiniz sürece rahat edersiniz.

Malta Vize Başvurusu

Malta konsolosluğunca yapılacak olan değerlendirmeler de her zaman detaylı çalışmalar söz konusudur. Başarılı bir şekilde vizenizi alabilmeniz için mutlaka kuralları öğrenmelisiniz. Hangi amaçla seyahat edeceğinizin planını yaptıktan sonra o amaca göre vize türü belirlemelisiniz. Malta vize başvurusu öncesinde belirlemiş olduğunuz amacınıza göre de evrak temin edilmesi gerekecektir. Hem evrak temininde hem de ödemeler konusunda da vize türü çok önemlidir. Ödenecek tutarların vize özelliklerine göre değişiklikler göstermesi de unutulmamalıdır. Her vizenin kendine has kuralları ve temin edilmesi gereken evrakları olduğu için doğru bilgi akışını tespit etmeniz gerekir. Birbiri ile bağlantılı olan işlemleri yürütebilmeniz de farklılıklar söz konusu olacaktır. Kısa süreli Malta vize başvurusu süresi 90 gün konaklamaya izin verirken uzun süreli konaklama söz konusu olduğunda ise vize türüne göre uzun süreli vizeye başvurmanız gerekecektir.

Daha önceden herhangi bir ülkeye vize alıp giden kişilerin başvuru süreçleri çok daha kolay gerçekleşmektedir. Hem sürecin biliniyor olması hem de veri tabanında görünüyor olması işlerin kolaylığını da beraberinde getirmektedir. Malta Schengen grubu bir ülke olduğu için parmak izi beyan edilmesi gerekmektedir. Daha önce Schengen vizesi ile seyahat etmişseniz ve 5 yıl içerisinde parmak izi vermişseniz yenilemenize gerek yoktur. Fakat parmak izi sistemden 5 yıl içerisinde silindiği için bu konuda herhangi bir şekilde riske girmeden sorgulama yapın. Malta vize başvurusu titiz, istikrarlı ve eksiksiz şekilde yapmak sonucun olumlu olabilmesi adına çok önemlidir. Dikkatle yapılması gereken işlemleri doğru şekilde yaptığınız sürece vizeniz daha kolay onaylanacaktır.

Malta Turistik Vize

Malta’nın konumu ve adalar ülkesi olmasının avantajını çok sayıda turist ağırlayarak göstermektedir. Ekonomisinde turizm çok önemli bir yere sahip olduğu için bu alanda oldukça iyi seviyede yer almaktadır. Sizde Malta’ya gitmek için Malta turistik vize başvurusunda bulunabilir ve bu alanda işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Talep edilen evrakları tamamlayıp sonrasında da başvurunuzu sunduğunuzda değerlendirme sürecini beklemeye geçersiniz. Malta turistik vize ile alakalı temin edilmesi gereken evrakları şu şekilde sıralamak mümkündür;

l T.C. kimlik numarasının net şekilde okunabilir olduğu kimlik fotokopisi

l 6 ay geçerliliğe sahip olan ve içerisinde en az 2 boş sayfanın bulunduğu pasaport (Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Başvuru esnasında sorun teşkil etmese de seyahat esnasında yıpranmış pasaport geri çevrilmenize sebep olabilir.)

l Seyahat ile ilgili uçak ve otel rezervasyonları (Ön ödeme yapmadan yer ayırtmaya özen gösterin. Ön ödeme yapıp sonrasında vize ret edilirse iade konusunda ciddi sıkıntılar sizi bekleyebilir.)

l Mesleki durumunuzu gösteren belgeleri asıl sureti ile sunmalısınız. (Memurlar ve sigortalı çalışanlar için çalıştığı yerden alınan belge, çiftçi ve firma sahipleri için kanıtlar belge olmalıdır.)

l Banka hesap dökümü bizzat banka tarafından imzalanmalıdır. Son 3 aylık dönemi içermeli ve hesabı verilemeyen yüksek meblağların da bulunmaması gerekir. Ayrıca düşür bakiye olması vize reddine sebep olabileceği için maddi duruma dikkat etmek gerekmektedir.

l Seyahat sağlık sigortası da mutlaka başvuru dosyasında yer almalıdır.

l Malta turistik vize başvuru formu sunulmalıdır.

Sizden talep edilen bu belgeleri eksiksiz şekilde konsolosluğa sunduktan sonra onay sürecini beklemelisiniz. İş yoğunluğu ve tatil günlerine göre 7 – 10 iş günü içerisinde Malta turistik vize başvurusunun sonuçlanması mümkündür. Sonuçların olumsuz sonuçlanmaması için tüm etkenleri iyi hesaplamak gerekir.

Malta Ticari Vize

Ticari faaliyetler konusunda yurt dışına açılmak gelişimin en temel unsurlarındandır. Bu noktada Malta birçok farklı alanda ticari anlaşmaların yapılabileceği yapıdadır. Ticari gelişimler konusunda bulunacağınız girişimler için Malta ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bunun için ise ispat etmeniz gereken bazı haller söz konusudur. Öncelikle ticari faaliyette bulunmak istediğiniz kişinin ya da firmanın sizi davet etmesi gerekir. Davet yoksa ticari vize için başvurmanın da bir mantığı yoktur. Sonrasında ise ticari faaliyette bulunduğunuzu ispat etmeniz gerekecektir. Bu ispat için iş yeri faaliyetleri, sicil gazete fotokopisi ve vergi levhası gibi belgeleri sunmanız gerekmektedir. Ayrıca mali durumları gösterir mal varlıkları ile banka hesap hareketleri de mutlaka dosya da bulundurulmalıdır. Son 3 ay içerisinde ki banka dökümlerini de bankadan almanız ve bizzat banka görevlisine imzalatmanız gerekecektir. Davetiye konusunda da orijinal sunulması gerektiğini unutmamanız ve bu davetiye de mutlaka firma bilgilerinin açık şekilde sunuluyor olması gerekir.

Her vize de olduğu gibi ticari vizelerde de başvuru formu son derece önemli yere sahiptir. Malta ticari vize başvurusunu yaparken doldurması gereken formlar eksiksiz ve gerçek ile birebir örtüşür düzende olmalıdır. Bu konuda Vize Ofisi size destek sunarak hata ihtimalini düşürmektedir. Sizde kısa sürede başvurunuzu sunup olumlu sonuç çıkma oranını arttırabilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Vize formları başvurularda en önemli evraklardan bir tanesi olduğu için kusursuz şekilde doldurulması gerekir. Malta vize başvuru formu konsolosluk sitesinden ve vize başvuru merkezlerinden temin edilebilmektedir. Hem form doldurulması hususunda hem de evrak temini konusunda size destek olabilecek yapıya sahip olan bu merkezler hızlı sonuç verebilmektedir. Bu alanda hizmet veren ve taleplere hızlı karşılık veren Vize Ofisi her açıdan avantaj sunmaktadır. Form doldurulması konusunda alacağınız destek hataların oluşumunu doğrudan engelleyecektir. Malta vize başvuru formu düzgün doldurulmadığı taktirde başvurunun ret ile sonuçlanması söz konusu olabilir. Bu tür olumsuzluklar maddi kayıplara da sebep olabileceği için es geçilmemesi konulardandır. Belirlenen standartlara uygun şekilde formu doldurup başvuru da sunmanız her açıdan önemlidir.

Malta Vizesi Kaç Güne Sonuçlanır?

Vize değerlendirmeleri oldukça uzun süreçlere bağlı olarak uzayabilecek yapıdadır. Bu süreyi etkileyen en önemli etken ise eksik belge, resmi tatiller ve konsolosluğu iş durumudur. Başvuru sürecinin uzama ihtimalini göz önünde bulundurarak seyahatten 1 ay önce Malta vizesi başvurusu yapılması daha doğru olacaktır. Normal süreçler ve eksiksiz evrak sunulduğu taktirde 15 gün içerisinde vize sonuçlanmaktadır. Seyahat ve vize işlemleri için yapmış olduğunuz masrafların boşa gitmemesi için dikkatli olmalısınız. İşi riske atmadan önlemi çok daha önceden almak çok daha mantıklı olacaktır. Her türlü olumsuzluğu düşünerek hareket edersiniz hem riskler ortadan kalkacak hem de başvurunun stressiz geçmesi söz konusu olacaktır.

Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Malta’da yaşamını sürdüren aile bireylerinizi ya da arkadaşınızı ziyaret etmeniz birçok açıdan mümkündür. Onlarla hasret gidermek ve bu seyahat sayesinde de güzel bir tatil yapmanız söz konusu olabilir. Fakat bunun için Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Ziyaretler konusunda sizden çok sayıda evrak talep edilmektedir. Bu evraklardan en önemlisi davetiye olurken, davetiyesi bu vizeye başvurmanız söz konusu değildir. Ziyaret edeceğiniz kişi tarafından hazırlanması gereken bu davetiyenin mutlaka orijinal olarak sunulması ve ilgili kurumca onaylanması gerekir. Sahte belge beyanlarının önüne geçmek için yapılan bu uygulamaya tüm başvuru sahipleri uymak zorundadır. Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi sadece gelen davetiye ile almak mümkün değildir. Tamamlamanız gereken ve başvuru da hazır hale getirmeniz gereken şahsi belgeler de olmazsa olmazlardandır.

Sorunsuz şekilde istediğiniz tarihte seyahati gerçekleştirmek için kişisel bilgilerinizi ve banka hesap bilgilerinizi sunmanız gerekir. Ayrıca başvuru formunu da eksiksiz şekilde doldurmanız çok önemlidir. Malta vizesi ile alakalı dikkat edilecek bir diğer husus ise şartlara uygun pasaport teminidir. Mutlaka uygun pasaport temin ederek başvurunuzu yapmanız gerekir. Aksi halde başvurunuzun ret edilmesi söz konusu olacaktır. Ret cevabı almama adına gereklilikler eksiksiz ve doğru şekilde yapılmalıdır.

Malta Vize Ücreti

Vize ücretleri belirlenirken en önemli husus vize türüdür. Ödemesi yapılması gereken Malta vize ücreti hangi vizeye göre yapılacaksa o esaslara göre ödenmelidir. Turistik vize için başvuruda bulunup ticari vize ücretinin ödenmesi başvurunun değerlendirilmemesine sebep olabilir. Bu yüzden ödemeler konusunda çok dikkatli olmaya ve hataların oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Yaptığınız ödemeler ile ilgili dekontun da mutlaka başvuru dosyasında sunulması gerekmektedir. Aksi hallerden uzak durmak ve olumsuzlukların önüne geçebilmek için bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Malta vize başvurusu sunduğunuzda komisyon öncelikle vize ücretinin doğru şekilde ödenip ödenmediğine bakmaktadır. Verilen emeklerin boşa gitmemesi adına bu tür ince ayrıntıları iyi takip etmek gerekir.

Malta Erasmus Vizesi

Eğitiminizi Malta gibi bir ülkede sürdürmek isterseniz Erasmus programına dahil olmanız ve vize başvurularınızı bu düzene göre yapmanız gerekir. Son derece popüler olan ve eğitim konusunda uygun fiyatlar sunan Malta bu alanda kolaylıklar sunmaktadır. Malta Erasmus vizesi için öncelikle eğitim almak istediğiniz kuruluşlar ile görüşmeler yapıp işlemleri bu düzen üzerinden yürütmeniz gerekecektir. Kısa süreli dil eğitimleri için alacağınız vize süresi 90 günü geçemezken uzun süreli eğitimler için bu süre eğitim sonuna kadar geçerli olabilmektedir. Bilimsel araştırmalar konusunda da kısa süreli vize talepleri söz konusu olacaktır. Malta Erasmus vizesi için temin etmeniz gereken belgeleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

l Kimlik fotokopisi aslı ile birlikte başvuruda olmalıdır.

l Son 10 yıl içerisinde alınmış olan ve içerisinde 2 boş sayfası olan pasaport. Vize işlemleri için uygun olan pasaportun fotokopisi ile birlikte sunulması söz konusudur.

l Konaklama ve uçak bileti rezervasyonu sunulmalıdır.

l Mezun olan başvuru sahiplerinin diplomayı sunmaları gerekmektedir.

l 3,5 x 4,5 cm ölçülerine sahip arkası beyaz fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf,

l Eğitim masraflarının karşılanacağına dair teminatlar ve varsa burslar

l Kaşeli ve imzalı olarak ibraz edilmesi gereken öğrenci belgesi ya da transkript güncel olarak sunulmalıdır.

l 18 yaşından küçüklerin vize başvurusunda bulunması halinde ebeveyn imzalı muvakatname,

l Uluslararası geçerliliğe sahip ve en az 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye