Malta Ulusal D Vize Başvuru Formu

Malta Ulusal D Vize Başvuru Formu

    Malta, Schengen ülkelerinden biridir ve Schengen yasalarına uygun olarak hazırlanan kurallar ile istenen bazı evraklar vardır. Malta ziyareti hangi amaçla olursa olsun ve mesleki durum her ne olursa olsun Malta vize başvurusu yapılmalıdır. Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirilen evraklar vs. sonucuna göre de sahip olduğu yetki ile vize başvurusunu kabul edip etmeme hakkı bulunmaktadır. Malta vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve içindeki her bilginin birbiriyle uyuşması gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek hem işlemler hakkında detaylı bilgiler hem de Malta vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel destek alarak hem maddi hem da zaman kazancı sağlarsınız.

 

     Malta vize başvurusu sırasında istenen evraklardan bir tanesi de Malta vize başvuru formudur ve Malta vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Malta’ya gidiş amacına uygun olarak alınacak olan vize kendi içinde türlere ayrılır. Eğer Schengen vizelerinin verdiği haktan yani 90 günden daha fazla Malta’da kalınacaksa eğer alınacak olan vize türü ulusal D vize tipine girmektedir. Malta ulusal D vize tipi Malta’da uzun süre kalınacağı zaman başvuru yapan kişi hakkında birçok bilgi verecek olan formdur. Aslında vize başvuru formu olmadan başvurular gerçekleşmez ve olumlu sonuçlar da alınmaz. Malta ulusal D vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, el yazısıyla doldurulacak olan formun içinde bulunan bütün bilgilerin diğer bütün evraklardaki bilgiler ile de uyuşması gerektiğidir.

 

  • Malta ulusal D vize başvuru formu, internet sitelerinde ya da Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerinde bulunmaktadır, oralardan tedarik edilebilir.

Malta Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye