Litvanya Turistik Vize İşlemleri

Litvanya Turistik Vize İşlemleri

Litvanya Turistik Vize İşlemleri

 

     Litvanya, Schengen ülkelerinden birisidir ve Schengen ülkesi olduğu için de 180 gün içerisinde en fazla 90 gün Litvanya’da kalma hakkına sahip olursunuz. Litvanya’ya birçok amaçla gitmeniz gerekebilir. Gitme amacınız ne olursa olsun, ona uygun olan vize türüne başvurmalı ve istenenleri yerine getirdikten sonra Litvanya’ya girme hakkına sahip olursunuz. Litvanya’ya gitme sebebiniz eğer turistik bir amaçsa, almanız gereken vize türü Litvanya turistik vizedir. Litvanya turistik vize alabilmek için Litvanya Konsolosluğu tarafından sizden istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız ve başvuru yapmanız gerekmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak profesyonel destek alabilir ve vize işlemlerini problemsiz olarak tamamlayabilirsiniz.

 

Litvanya Turistik Vize Evrakları

 

      Litvanya turistik vize almak isteyen kişilerden Litvanya Konsolosluğu tarafından bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler almayı amaçlamaktadır. Litvanya turistik vize evraklarını hazırlayıp başvuru formunuz ile birlikte Litvanya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İstenecek olan evraklar başvuru yapan kişinin mesleki statüsü ve yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

  • İngilizce yazılmış olan ve eksiksiz olarak doldurulan Litvanya turistik vize başvuru formu,
  • Turistik vize talep dilekçesi,
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Litvanya turistik vize alındıktan sonra gerekli olan masrafların karşılanabileceğini kanıtlayan son üç aya ait olan banka hesap döküm bilgileri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye