Letonya Vize Reddi

Letonya Vize Reddi

     Letonya Konsolosluğu’na ve de Büyükelçiliği’ne yapılacak olan vize başvurularının tamamı konsolosluk tarafından sonuçlandırılmaktadır. Eğer istenen şartlar sağlanmadıysa vize reddi yenilebilmektedir. Birçok farklı sebepten dolayı Letonya vize reddi alınabilmektedir.

Letonya Vize Reddi Sebepleri

     Letonya vize başvuruları Konsolosluk tarafından değerlendiriliyor ve farklı sebeplerden dolayı ret alabiliyor. Ret alınması demek bir daha Letonya vizesi başvurusu yapamamak demek değildir.

Seyahat Belgesi Kaynakladı Ret

     Letonya Konsolosluğu, sahte olan ya da eksik belgelerle dolu olan başvuruları kabul etmemektedir. Letonya vizesi başvurusunda istenilen belgelerin orijinal olması belgelerin kontrolü ve onaylanması bakımından büyük avantaj içermektedir. Her istenen belgenin de güncel olmasına özen gösterilmelidir ve böylelikle vize alınma ihtimali artış gösterir.

Seyahat Şartları ve Amacından Kaynaklı Ret

    Letonya vizesi başvurusu yapan kişilerin başvuru amaçlarını ve seyahat etme amaçlarını açıkça bildirmeleri gerekmektedir. Örneğin aile ziyareti ise ziyaret edilecek kişi hakkında bilgiler açıkça beyan edilmelidir. Ve ilişkiyi kanıtlayacak yönde belgelerle de vize alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Ancak gidiş sebebinizi kanıtlayamazsanız ret alabilirsiniz.

Ekonomik Durum Kaynaklı Ret

      Letonya vizesi başvurusu yapan kişilerin Letonya’da olacakları süreç boyunca masrafların tamamını karşılayabilecek ekonomik koşullara sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bu gelirin yasal yollarla elde edilmesi gerekmektedir. Eğer Letonya’da geçinebilecek miktarda bir gelire sahip değilse vize reddi alabilmektedir.

Kamu Güvenliği Nedeniyle Ret

     Letonya vize başvurusu yapan kişinin yasal kurallara uygun olmadığı ya da kamu düzenine karşı bozukluk oluşturacağı düşünülürse eğer vize reddi alınabilir.

Ülkeye Dönmeme Kaynaklı Ret

    Letonya vizesi başvurusu yapan kişinin vize bitiş tarihinden sonra Letonya’da kalma hakkı yoktur ve dönmelidir. Ülkeye döneceğini de kanıtlayıcı belgeler sunmalıdır. Eğer dönmeme gibi bir durumu varsa ve bunu kanıtlayamazsa vize reddi alabilir.

Vize Reddi İtiraz

    Letonya vize başvurusu yapıp Konsolosluk tarafından ret sonucu almış olabilirsiniz. Bu durumda sizin de itiraz sonucuna ret hakkınız bulunmaktadır. Letonya vize başvurusu sonucu olarak ret alan kişiler eksik veya yanlış olan belgeleri tamamlayıp düzenleyerek Letonya Ankara Büyükelçiliği’ne yeniden başvuruda bulunabilir ve bunu bir itiraz dilekçesi ile gerçekleştirebilir. İtirazınızı resmi bir dille yazarak iletmeli ve yeniden değerlendirme için bekleyebilirsiniz. Nasıl itiraz edileceği gelecek olan sonuç mektubunda yazacaktır ve itiraz için dört haftanız vardır. Letonya vize reddi sonucuna itiraz işlemleriyle kendiniz ilgilenebileceğiniz gibi bir başkasına da yetki verme hakkınız vardır. Ayrıca alt bilgi olarak; vize reddi alındığı zaman vize için ödediğiniz ücretler geri ödenmeyecektir. Çünkü o paralar ile vize başvuru evrakları kontrol edilmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye