Letonya Turistik Vize Dilekçe

Letonya Turistik Vize Dilekçe

     Letonya’ya birçok gitme amacına sahip olabilirsiniz; gitme amacınız eğer turistik bir amaçsa sizden istenen belirli evraklar olacaktır. Bu evraklardan bir tanesi de Letonya turistik vize dilekçedir. Yazılacak olan Letonya turistik vize dilekçe, vize talebi için Letonya Başkonsolosluğu’na yazılan bir dilekçe türüdür. Bu dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Letonya’ya yapılacak olan seyahatin amacı açıkça bildirilmelidir. Örneğin, bir tur için Letonya turistik vize alacaksanız eğer tur hakkında detaylı bilgiler vermeli ve tur ile ilgili varsa belgeleri de koymalısınız.
  • Seyahat edilecek olan tarihler açıkça bildirilmelidir. Letonya turistik vize istenen tarihler belirtilmeli ve eğer tura katılım olacaksa turun tarihleri vs. açıkça yazılmalıdır. Eğer sonrasında başka bir ülkeye geçiş yapılacaksa bu seyahat tarihleri de açıkça yazılmalıdır.
  • Letonya’ya yapılacak olan seyahat sürecinde gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağı ve kim tarafında n karşılanacağı gelir belgeleri ile ifade edilmelidir.

 

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 

  • Letonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişi eğer SGK’lı bir çalışansa, kişinin çalıştığı firma tarafından yazılan ve çalışan kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğuna dair imzalı ve kaşeli olan firma yetkilisi tarafından yazılmış olan dilekçe.
  • Letonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise yani dış maddi güçlere bağlı olarak yaşayan biriyse, sponsor gerekir. Masrafları karşılayacak olan sponsor kişi tarafından yazılan ve bütün masrafları karşılayacağını onaylayan bir dilekçe.

Letonya KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye