Kanada Vize Başvurusu Ve Randevu

Kanada Vize Başvurusu Ve Randevu

Kuzey Amerika’da bulunan Kanada ekonomik gereksinimleri karşılama noktasında son derece iyi seviyededir. Cazip imkanları ve maaş konusunda çalışanlarına yüksek bedeller sunması Kanada’ya gitme isteklerinde artışlara neden olmuştur. Genellikle uzun süreli kalmalar için Kanada vizesi talebi söz konusudur. Elbette vizeyi alabilmek için kriterleri taşıyor olmanız önceliklidir. 

Turistik, ticari ve eğitim amacı ile kısa süreli vize başvurusunda bulunmanızın yanı sıra çalışma, oturum ve aile birleşimi gibi vizeler için de uzun süreli vizelere başvurmanız gerekecektir. Kanada vizesi alabilmeniz için öncelikle uygun pasaportu temin etmeniz ve sonrasında işlemleri başlatmanız gerekecektir. Teferruatlı ve oldukça dikkat gerektiren bir süreç olmasından dolayı destek almanız önemlidir. 

Vize Ofisi gerek evrak temini konusunda gerekse de başvuru ile ilgili formların doldurulması konusunda deneyimli çalışanları ile hizmet vermektedir. Başvurunuzun daha sağlıklı şekilde yürütülebilmesi ve olumlu sonuç elde etme ihtimalinin yüksek kılınmasına da etki etmektedir.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada’ya gitmek için vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekir. Seyahat amacı hem vize türünü hem de temin edilmesi gereken evrakları belirleyen özelliğe sahiptir. Kanada vize başvurusu için amaç belirlendikten sonra prosedüre ve belirlenen kurallara göre evrakları hazırlamanız gerekir. Yetki merci olan Kanada konsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. 

Yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar aracılığı ile yapılan başvuruları değerlendirmektedir. Fakat burada son derece önemli bir nokta vardır ki o da hiçbir şekilde vize başvuru merkezleri vize onayı veren kuruluş değildir. Bu konuda size kesin başvurunuz onaylanır garantisini veren kuruluşlardan uzak durmalısınız. Kanada vize başvurusu değerlendirmesini ve son kararı verecek tek kurum Kanada konsolosluğudur. Bunun dışında ki vaatlere inanmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

İşlemlerinizi güvenli şekilde yürütebilmeniz adına Vize Ofisi tam da aradığınız adrestir. Başvuru dosyanızı hazırlamada size destek olacak uzman kadro bu alanda son derece başarılıdır. Uzun yıllar başarılı işlere imza atmış olmaları da sektör de ne denli iyi yerlerde olduğunu da göstermektedir. Seyahat amacınıza göre belirlenen evraklar konusunda size bilgi aktarılarak daha hızlı sonuç elde edilecektir. 

Başvuru sürecinde ayrıca hangi süreler dahilinde başvuru sunmanız gerektiği de sunulmaktadır. Zamanında teslim edilmeyen evraklar onay sürecinin uzamasına ve seyahat tarihinize göre vize yetişmemesine sebep olabilir. Bu tür olumsuzluk yüzünden maddi kaybınız söz konusu olacaktır.

Kanada Turistik Vize

Kanada turizm konusunda üst sevilerde yer alan ülkelerden bir tanesidir. Doğası ile oldukça etkileyici halleri yaşayabileceğiniz ülkeye gitmek için turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Kanada turistik vize süresi çoklu olarak düşünürseniz 6 ay süreyle istediğiniz kadar Kanada gidip gelebilirsiniz. Bu süre içerisinde tekrardan vize başvurusunda bulunmanıza da gerek olmayacaktır. Çok girişli vize aldığınızda uzun süreli geçerlilik söz konusu olacaktır. Kanada turistik vize ile Kanada’da en fazla 6 ay kesintisiz kalabilirsiniz. Bu süre dolmadan önce çıkış yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Tüm ülkelerin kendi güvenliklerini sağlayabilmeleri için belirli kurallar koyması söz konusudur. Kanada’da belirlemiş olduğu kurallara göre vize başvurularını değerlendirmektedir. Belirlenen kurallara göre hareket etmeniz ve uygunluğun ispat edilmesi gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik olduğu için orada iş arayışında olmamanız ve geri döneceğinizi de kanıtlamanız gerekir. İş konusunda oldukça iyi imkanlar olması bu tür düşüncelerin oluşmasına neden olmaktadır. Güvenlik konusunda sorgulamalardan sorunsuz geçmenizde 

Kanada turistik vize almanızda etkin rol oynamaktadır. Herhangi bir suça bulaşmamanız olmalı ve sağlık testleri istendiğinde de bu testleri yaptırmanız gerekir. Maddi durumunuz ve seyahatin hangi imkanlarla karşılaşacağının ispatını da banka hesap özetleri ile yapmalısınız. Banka tarafından onaylanmış olmasına ve orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca Kanada’da kalacağınız süre boyunca kanunlara uygun hareket edeceğinizi de beyan etmeniz gerekmektedir.

Kanada turistik vizesi başvuruları değerlendirmelere ve incelemelere göre 11 – 15 gün arasında sonuca kavuşturulmaktadır. Bu süre farklı etkenlere bağlı olarak uzaması söz konusu olabilir. Fakat daha önce Amerikan vizeniz varsa 5 iş günü içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır. Süreler konusunda tüm yetki ve uygulama esasları Kanada konsolosluğuna aittir.

Kanada Ticari Vize

İşlerinizi geliştirme ve ticari atılımlarda bulunabilme adına Kanada doğru tercih olacaktır. Ekonomik gelişim konusunda ve dış ticaret hacmi konusunda avantaj sunan ülke ile ticari etkileşim halinde olabilirsiniz. Elbette bu işlerin yürütülebilmesi için Kanada ticari vize sahibi olmanız gerekecektir. Kısa süreliğine yapılacak olan bu seyahat için tüm belgeleri sunmanız ve ticaret faaliyeti yaptığınızı ispat etmeniz gerekir. Bu noktada dikkat edeceğiniz husus seyahat edecek kişinin firma sahibi mi yoksa firma çalışanı mı olduğudur. 

Firma çalışanı gidecekse firmada çalıştığını ispat etmeli ve hesap hareketlerini de sunmalıdır. Firma sahibi gidecekse de firma sahibi olduğunu gösterir belgeler ve imza sirküleri istenmektedir. Bu ayrıntıları iyi bilip ona göre başvuruyu yürütmek gerekir.

Ticari faaliyetleriniz ile alakalı alacağınız Kanada ticari vize süresi en fazla 6 aydır. Bu süre dahilinde işlerinizi takip edip, anlaşmalar yapmanız mümkündür. Seyahat için uygun pasaport temin edip işleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak doldurulması gereken başvuru formları da titiz şekilde hazırlanmalıdır. Yapılacak bir hata tüm emeklerin boşa gitmesine ve yapılan harcamaların da geri alınamamasına sebep olacaktır. 

Ticari vize olarak Kanada’ya gitmek istediğinizde başvuru yapacağınız vize ismi ise Kanada ziyaretçi vizesi olarak geçmektedir. Bu vize ile işlemleri yürütmeniz ve başvurunuzu sunmanız gerekir. Evraklar konusunda tüm hazırlıkları yaptığınız taktirde başvurunuz için engel kalmamış demektir. Fakat ticari vizelerde davetiye olmazsa olmaz evrakların başında gelmektedir. Faaliyetlerinizi yürüteceğinizi kuruluş tarafından size davetiye gönderilmelidir. Gönderilen bu davetiyenin de orijinal olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi

Kanada’da yaşamını sürdüren aile fertlerinizden birinin ziyaretine gitmek istediğinizde başvurmanız gereken vize türü kısa süreli olanıdır. Başvurunuzu yapabilmeniz için öncelikli olarak Kanada’ya davet edilmiş olmanız gerekmektedir. Kanada aile ziyareti vizesi değerlendirilmesinde ilk bakılan evrak davetiyedir. Davetiyenin orijinal olarak sunulmasına ve Kanada’daki aile fertlerinden biri tarafından gönderilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı amaçlar güdülmemesi adına denetlemeler çok sıkı şekilde yürütülmektedir. 

Bu yüzden evraklarınızda hiçbir eksiklik olmamasına ve gerçeği olduğu gibi yansıtmasına dikkat edilmektedir. Sizde bu hususlara göre hareket edip Kanada aile ziyareti vizesi evrakları temin edin. Size bu alanda destek olabilecek olan Vize Ofisi ile irtibatlı olmanız kısa sürede sonuç alabilmenize etki edecektir. Yapılan kontrollere ve uyulması gereken kurallara riayet edeceğinizi de taahhüt etmeniz gerekecektir. Pasaportunuzun da kriterlere uygun olması işlerin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Elbette maddiyat konusunda da incelemeler yapılacağı için banka dökümünü banka tarafından imzalanmış şekli ile sunmalısınız.

Kanada Vize Ücreti

Başvuru dosyanızı hazırlayıp gerekli formları doldurduktan sonra vize ücretlerini de ödemeniz gerekmektedir. Kanada vize ücreti ödenmediği zaman başvurunun değerlendirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ticari, Turistik, Aile ziyareti vizesi ve kısa süreli dil okulu vizeleri için ödenmesi gereken ücret 2019 yılı için 100 Kanada doları olarak belirlenmiştir. Bu bedele ek olarak da Biyometrik işlem kayıt bedeli de 85 Kanada dolarıdır. Biyometrik işlem kayıt bedeli tüm başvuru türlerinde 85 Kanada doları olarak belirlendiği için vize türüne göre değişkenlik söz konusu değildir. Uzun süreli eğitim vizeleri başvurularında belirlenen harç bedeli 150 Kanada doları iken çalışma izni vizelerinde ki harç bedeli 155 Kanada dolarıdır.

Kanada vize ücreti ödemelerini eksik olmayacak şekilde ister kredi kartı ile isterseniz de havale şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Kanada konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine de danışmanlık hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir. Dönemsel olarak indirimler söz konusu olabileceği için Vize Ofisi ile irtibata geçip tutarlar konusunda net bilgi edinebilirsiniz.

Kanada Vizesi Ret Sebepleri

Vize başvurularınızın kesinlikle onaylanacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden farklı sebeplere bağlı olarak Kanada vizesi başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Ret edilme sebeplerini şu şekilde sıralamamız mümkündür;

l Seyahat ile ilgili ekonomik gereksinimleri karşılayamama durumu vizenin ret edilmesine sebep olacaktır. Ayrıca hesabınızda bulunan tutarın nereden geldiğini de açıklamanız gerekecektir. Yani hesabınızda yüklü miktarda para bulunmasının sebebini de ispat etmeniz gerekecektir.

l İlk kez vize başvurusunu doğrudan Kanada’ya yapan kişinin yasalara aykırı şekilde Kanada kalacağını düşünmektedir. Yasal olmayan yollardan iş arayışında olacağı düşüncesinden dolayı başvuru ret edilebilmektedir.

l Hangi sebeple seyahat edilmek istendiğinin anlaşılabilir şekilde sunulmaması ve bu amacın kanıtlamaması redde sebep olmaktadır.

Bu tür sebeplerden dolayı Kanada vize başvurusu ret edilirse itiraz etmeniz mümkündür. Fakat itiraz etmeden önce ret kağıdının çok iyi incelenmesi gerekmektedir. Yapılan değerlendirmeye göre sebepleri öğrenip hatasız şekilde evrakları tekrar sunmanız gerekir. İlk başvuruda aldığınız ret cevabını da bu şekilde düzeltme imkanınız olacaktır.

Kanada Çalışma Vizesi

İş imkanları ve dolgun ücret sunulmasından dolayı Kanada gözde ülkelerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Kanada çalışma vizesi alarak sizde iyi bir kazanca sahip olabilirsiniz. Fakat burada yeterliliğe ve belirlenen kurallara uygun olup olmadığınıza bakılmaktadır. Mesleki yeterlilik konusunda iyi durumda olmanızda dikkatlice incelenen hususlardandır. Farklı alanlarda iş imkanlarını yabancılara sunsa da bu husus çok titiz yürütülmektedir. Bunun sebebi ise güvenli yaşam alanını muhafaza edebilmek içindir. 

Suça bulaşmış kişilerin hiçbir şekilde vizeleri onaylanmamaktadır. Bu durumu ispat etmek için adli sicil belgesi sunmanız gerekebilir. Ayrıca çalışmak istediğiniz iş ile alakalı görüşmeleri tamamlamış olmanız ve davet edilmeniz gerekir. Rast gele Kanada çalışma vizesi alıp iş arayayım düşüncesi ile hareket etmeniz mümkün değildir. İşlemlerinizi yürütebilme ve başvurularınızı sunabilme adına Vize Ofisi ile görüşebilirsiniz. Gereklilikleri ve yerine getirmeniz gereken sorumlulukları size ayrıntılı şekilde ileteceklerdir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Başvuru formu hazırlanmamışsa vize başvurunuzun değerlendirilmesi söz konusu değildir. Hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirledikten sonra doldurmanız gereken Kanada vize başvuru formu titiz ve kurallara uygun şekilde hazırlanmalıdır. Hatasız şekilde hazırlanması gereken bu form sizin kim olduğunuzu anlatan en önemli evraklardandır. Konsolosluğun vize onayı verebilmesi için dikkat ettiği bu form güncel bilgi içermelidir. 

Ayrıca verdiğiniz bilgiler Türkiye’de ki ilgili kurumlara sorulduğu için yanlış bilgi vermemeye özen göstermelisiniz. Verilen yanlış bilgiler vize başvurusunun ret edilmesine sebep olacaktır. Karşılaştırmalar sonucunda yapılan değerlendirme kararı doğrudan etkilemektedir. Siz bu alanda titiz olmaya ve destek almaya özen gösterin. Vize Ofisi ile birlikte formu hatasız doldurmanız mümkündür. 

Formun sunulmadan önce tekrar tekrar incelenmesi hata riskini de ortadan kaldırmaktadır. Böylece dilediğiniz vizeyi istediğiniz şartlarda almanız mümkün kılınacaktır. Seyahat tarihinize uygun şekilde vizenizi alabilmenizde form önemli yere sahiptir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye