Kanada Ticari vize için gerekli evraklar

Kanada Ticari vize için gerekli evraklar

Kanada’da düzenlenen bir organizasyonda, Türkiye’de hizmet veren şirketini temsil etmek için katılacak vatandaşların başvuracağı Kanada Ticari vize için gerekli evraklar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Kanada, dünya genelinde en çok ticari organizasyon düzenlenen ülkeler arasında yer alıyor. Bu kapsamda, dünya genelini kapsayan teknolojik ya da sanayiye yönelik organizasyonlara şirketini temsilen katılacak kişilerin sayısı da artıyor. Kanada’da şirketini temsil etmek için seyahat edecek kişilerin ise Kanada ticari vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Kanada ticari vize için gerekli evraklar direkt olarak Kanada konsolosluğuna teslim edilmeli ve kişilerin teslim edeceği evraklarda herhangi bir eksiklik olmamalıdır.

Kanada ticari vize için gerekli evraklar arasında, en başta pasaport geliyor. Kişinin başvuru sırasında kullanacağı pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve başvurulan vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay kullanım süresinin olması gerekmektedir. Başvuru formu üzerinde kullanılan biyometrik fotoğrafın ise 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusu sırasında kullanılmamış olması gerekiyor.

Kanada ticari vize için gerekli evraklar sırasında kişinin Emniyet Müdürlüğünden alacağı adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izini de teslim etmesi gerekiyor. Aynı zamanda, kişinin şirketini temsil edeceğine dair şirketin antetli kağıdına hazırlanmış, bu süre içerisinde kişinin izinli sayılacağına dair evrakların ve seyahat giderlerin ödemesinin yapılacağına dair bilgilerin de dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Kanada ticari vizesinin alınabilmesi için, kişinin katılacağı organizasyon dışında Kanada sınırları içerisinde herhangi bir ticari faaliyet yapmayacağına dair garanti vermesi gerekiyor. Seyahat edecek kişi ya da kişilerin, maddi durumunun seyahati ve seyahat sırasında oluşacak masrafları karşılayabilecek düzeyde olduğunu da kanıtlaması gerekiyor. Bu kapsamda banka hesap bilgileri ve kredi kartı bakiyelerinin de Kanada ticari vize için gerekli evraklar arasına eklenmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

Seminer ya da organizasyonlara katılmak dışında, Kanada’da hizmet veren bir şirketin personelleri için eğitime verecek olması, Kanada’dan mal ya da hizmet satın alacak olması ya da Kanada’da şirket adına eğitim görmesi gibi sebepler de Kanada ticari vize almak için yeterlidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye