Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Kanada’da oturum izni ile yaşayan ya da Kanada vatandaşı olan akraba ya da aile bireylerini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurması gereken Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Kanada’da yaşayan aile bireylerini ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin, Kanada Konsoloslukları tarafından aranan birkaç şartı yerine getirmesi gerekiyor. Aile ziyaret vizesinden, Kanada’da yaşayan ya da oturum izni olan çocuklarını ya da torunlarınız ziyaret etmek isteyenler faydalanabiliyor. Ancak kardeş ya da kuzenler aile ziyaret vizesinden faydalanamıyor.

Gerekli şartları sağlayan kişilerin yazacakları dilekçe ile birlikte Kanada konsolosluklarından aile ziyaret vizesi için randevu alması gerekiyor. Kendine verilen randevu tarihine kadar kişilerin Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve kendisinden istenilen ek evrakları hazırlaması ve randevu gününde başvurusunu tamamlaması gerekiyor. Aile ziyaret vizesinin kabul edilmesindeki en büyük etkenlerden birkaç tanesi, kişinin seyahati karşılayabilecek maddi gücünün olması, seyahat tarihlerinin belirli olması ve seyahat sebebidir. Kişinin Kanada’da yaşayan aile bireyinden davetiye alması da vizenin verilme sürecini kısaltmaktadır.

Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar seyahat edecek her birey için özel olarak hazırlanmaktadır. Aile olarak yapılacak seyahatlerde her birey için ayrı başvuru yapılması ve ayrı evraklar hazırlanması gerekiyor. Seyahat edecek kişilerin, maddi açıdan Kanada’da ziyaret edecekleri akrabaları tarafından destekleneceğine dair vereceği dilekçe, vizenin onaylanmasında büyük önem taşıyor. Bununla birlikte kişilerin her birinin en az 1 yıllık Kanada sağlık sigortası yaptırması gerekiyor.

Aile ziyaret vizesi için başvuru yapan kişilerden Kanada Konsolosluğu tarafından göçmenlik muayenesi istenmektedir. Bu durumda, bulaşıcı ya da ciddi bir hastalığı olan kişilerin Kanada vizesi alma işlemi de zorlaşıyor. Kanada aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasına kişinin son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesap bakiyesini belirten evrakların da eklenmesi, başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye