İtalya Vizesi Evrakları : Vize Ücreti

İtalya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

İtalya-vizesi-almanin-hizli-yolu-İtalya-vizesi-kac-gunde-cıkar

İtalya Vizesi Nasıl Alınır? İtalya Vizesi Başvuruları ile ilgili Her Şey

Değerli ziyaretçilerimiz,

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( vizeofisi.com ) olarak turizm sektörü ve iş dünyasını birleştiren ve her yıl çok sayıda yabancı turist çeken İtalya’ ya vize başvurularının nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz. Yazımızda  İtalya vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtını bulacaksınız.

Öncelikle belirtmek gerekir ki vize başvuru işlemleri özellikle ilk kez başvuru yapacak olanlar için karşıdan karmaşık görünen bir süreçtir. Karmaşık görünmesinin ötesinde belirli bir zaman dilimini kapsayan İtalya vizesi başvuru işlemleri en küçük hatada kişiyi başa döndüren ve zaman kaybettiren, şansa bırakılarak yapılan başvurularda bazen süreci daha en başından olumsuz sonuçlandıran bir işlem olabilmektedir.

İtalya vizesi başvuruları;

 • hangi vize türünden nereye  başvuru yapacağınıza,
 • zamanı nasıl yöneteceğinize,
 • başvuruları ne zaman başlatacağınıza,
 •  randevuya nasıl bir dosyayla gideceğinize,
 • evraklarınızı nasıl hazırlayacağınıza,
 • sonucu ne zaman öğrenebileceğinize kadar önemli detayları olan bir süreçtir.

Süreçte zaman kontrolünü sağlamak ve hatasız bir başvuru dönemi geçirmek, başvurularınıza olumlu yanıt alabilmek için firmamızın desteğinden faydalanın.

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya-vizesi-detayli-bilgi-vize-basvurusu-hakkinda-hersey

İtalya vizesi neden alınabilir?

En çok ziyaretçi çeken Avrupa ülkelerinden İtalya Cumhuriyeti bir yarımada ülkesidir. Çizme olarak da tanınan ülke, Roma, Venedik, Milano gibi dünyaca ünlü kentleri, turistik yapısı ile de tanınır. İtalya’ ya seyahat etmek için alacağınız vize kategorisi ziyaret nedeninize göre değişiklik gösterir. İtalya vize kategorilerinden bazıları;

 • Aile yan da arkadaşınızı ziyaret etmek için İtalya aile/arkadaş ziyareti vizesi,
 • Eğitim faaliyetlerinde bulunmak, dil okulu gibi öğrenme faaliyetlerine katılmak için İtalya eğitim vizesi
 • Ticari faaliyetlerde bulunacakların alacağı İtalya ticari vize
 • İtalya oturma vizesi,
 • İtalya aile birleşimi vizesi

İtalya seyahatlerinizde seyahat nedeniniz ne olursa olsun iki tür vizeden birine tabii olursunuz. Hangi tür İtalya vizesi almanız gerektiği, ülkede kalacağınız gün sayısına bağlıdır. Bordo pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek İtalya seyahatleri için İtalya Schengen vizesi almak zorundadır.  İtalya seyahatleri, gerekçeli biçimde 90 günden daha fazla sürecek olan başvuru sahipleri D tipi denilen uzun dönem vizesi almak durumundadır. İtalya Schengen ve uzun dönem vize başvurularının  kendi içinde ayırıcı noktaları bulunur.

İtalya seyahati için yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içinde en fazla 90 gün için vizesiz ülkeye giriş yapabilmektedirler.

İtalya Vizesi almak için danışmanlığımıza başvurun

İtalya vizesi başvurularında nasıl bir süreç izliyoruz?

İtalya Schengen ya da uzun dönemli İtalya vizesi başvurularınızda danışman desteği, deneyimli personel ve yılların tecrübesi ile yanınızdayız. Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( vizeofisi.com ) olarak İtalya vize başvurularınızda;

 • Bize ulaşın ve durumunuzu, İtalya seyahatinizin nedenini bildirin. Durum analiziniz danışmanlarımız tarafından yapılır.
 • Durum analizine göre uzman danışmanlarımız vize başvuru sürecinde sunmanız gereken evrakların listesini çıkartarak size bildirir.
 • Evraklarınızı hazırlayarak bize gönderdiğinizde profesyonel kadromuz evraklarınızı inceleyerek başvuru sürecini olumsuz etkileyecek bir durum olup olmadığına bakar. Detaylı bir inceleme ile dosyanız eksiksiz hazırlanır.
 • Talebinize uygun bir güne randevunuz alınır.
 • Danışmanlarımız kayıt formunu doldurarak randevu alma sürecinizde yanınızda destekçidir.
 • Randevu sürecinde uzman danışmanlarımız size eşlik ederler. 5 yıl geçerliliği olan parmak izinizin geçerliliği devam ediyorsa dilediğiniz taktirde başvuru merkezine başvuru evraklarınız uzman danışmanlarımız tarafından bırakılır.
 • Başvuruların sonunda vizeniz takip edilir ve pasaportunuz geldiğinde başvuru merkezinden alınarak size ulaştırılır.

Firmamızla iletişime geçerek durumunuz değerlendirildikten sonra size bildirilen evrakları tamamlayın. Dosyanızı vize başvurularınız için hazır hale getirelim. Randevunuza eksiksiz olarak hazırlanmış dosyanızla gidin ve sonucun takibini bize bırakın.

Yazımızın ilerleyen bölümünde ‘İtalya Schengen vizesi başvuru detayları’ ve ‘İtalya uzun süreli ulusal vize başvuruları hakkında’ ana başlıkları ile İtalya vizesine dair aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

 

Bu sayfa içerisinde İtalya Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 
İtalya-vizesi-genel-bilgi-vize-icin-ortak-evrak-listesi

İtalya Schengen Vizesi Başvuru Detayları

İtalya’ ya gitmek için Schengen vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtını almak isteyenler  yazımızı incelemeye devam edebilir. İtalya, Schengen ülkelerinden birisidir. Bilindiği gibi Schengen vizesi, mevcut antlaşma gereği tek bir vize ile seyahat edilebilen ve birbirlerine seyahat kapsamında sınırları açık olan 33 ülkeyi kapsar. Schengen ülkesine ziyaret amacıyla 90 günü geçmeyecek ziyaretler için Schengen vizesi  çıkartılmalıdır. Schengen vizesi başvuruları genel olarak aynı hatlara sahip olmakla birlikte ülkeden ülkeye basit farklılıklar da gösterebilmektedir.

İtalya Schengen vizesi nerden alınır?

İtalya Schengen vizeleri için başvuru direk başkonsolosluktan yapılmamaktadır. İtalya Schengen vizesine başvurmak için ülkenin başkonsolosluğunun yetkili kıldığı başvuru merkezi, resmi partner ile iletişime geçilmelidir. İtalya Schengen vize randevuları da bu aracı başvuru merkezi tarafından verilir ve dosyalarınız resmi merkez aracılığıyla konsolosluğa gönderilir.

İtalya’ ya en fazla 90 gün seyahat etmek isteyenler resmi başvuru kanalı ile başvurularını yapmalı, bu konuda başkonsolosluk ya da büyükelçiliğe şahsen müracaat edilmemelidir.

İtalya Schengen vizesi başvuruları nasıl yapılır?

Öncelikle belirtelim İtalya vize başvuruları seyahat tarihinize 6 ay kala başlatılabilmektedir. Vize başvuruları ortalama olarak 15 günde sonuçlanmaktadır. Ancak bu kimi zaman 3 haftaya kadar çıkabilir. Bu nedenle firmamız, İtalya başvurularınızı seyahat tarihinden en az 1 ay kala başlatmış olmanızı önermektedir.

İtalya Schengen vizesi başvuruları öncesinde ilk olarak sizinle ilgili detaylı bilgi içeren, maddi kaynaklarınızı ve durumunuzu sunduğunuz bir başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu, gerçeğe uygun beyanla ve elinizdeki resmi evraklara birebir uygun biçimde doldurulmalıdır. Başvuru formunda seyahat amacını net olarak bildirmelisiniz. Firmamız başvuru sürecinizde profesyonel destekle başvuru formunuzu doldurmaktadır.

Başvuru formunuzun doldurulması ve  evraklarınızın hazırlanmasından sonra  başvuru merkezinden randevu almalısınız. Ancak banka dökümü gibi bazı evrakları size verilen randevu tarihine yakın bir günde, en fazla 15 gün öncesinden almış bulunmalısınız. İtalya Schengen vize randevusunda son 5 yıl içinde geçerliliği süren parmak iziniz yoksa başvuru merkezine parmak izi bırakmanız gerekecektir. Randevu günü eksiksiz hazırlanmış dosyanızı başvuru merkezine bırakmalısınız.

İtalya Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İtalya vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı İtalya vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden İtalya vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

İtalya-vizesi-gerekli-evraklar-İtalya-vize-ucreti

İtalya Schengen Vizesi Randevusu

İtalya Schengen vizesi başvurularında en kritik süreç randevudur. Vize başvuru merkezinden talebiniz doğrultusunda oluşturulmuş olan randevuya dosyanızla birlikte parmak izini de vereceğiniz durumlarda şahsen gitmelisiniz. Geçerli parmak iziniz bulunuyorsa  talep ettiğiniz taktirde firmamız başvuru merkezine dosyanızı teslim edecektir. İtalya Schengen vize randevu gününüzde en az 15 dakika önceden randevu merkezinde hazır bulununuz. Randevuya asla geç kalmayınız.

İtalya vize başvurularınızın istediğiniz gibi olumlu sonuçlanması için konusunda uzman danışmanlarımızdan destek alın. Özellikle evrakların hazırlanması ve randevu süreci gibi kritik aşamalarda, ilk kez vize alacak olanlar İnternet üzerinden ya da çevrelerinden aldıkları bilgilerle hareket etmeye çalışmaktadır. Bu bilgilerden büyük çoğunluğu hatalı olabilmekte, işini profesyonelce yapan vize başvuru firmaları ise doğal olarak yüzyüze ve uzmanca görüşme ile iletilebilecek bilgileri, açıkça vermemektedir. Vize başvurularında hatalı bir yönlendirme size zaman kaybettireceği gibi vizenizi dilediğiniz tarih için alma şansını da en aza indirecek hatta kaybettirecektir.

İtalya Schengen Vizesi için Gereken Evraklar

İtalya schengen vizesi  başvurularında kişinin  emekli olup olmaması, çalışma durumu, işveren ya da sigortalı işçi olup olmadığı gibi kişisel bilgiler hazırlanacak evrakları belirlemektedir. Vize kategorinize göre evraklar da değişiklikler de olmaktadır. Ancak tüm Schengen Vizeleri için belirli ve kalıp bazı evraklar bulunmaktadır. Ülkeden ülkeye fotokopi sayılarında bazı değişiklikler olmakla beraber İtalya Schengen standart evrakları ve dikkat etmeniz gerekenleri ana hatlarıyla sizin için toparladık.

İtalya Schengen Vizesi başvuru evrakları nelerdir? Vize başvuru evraklarında nelere dikkat edilmelidir?

 • Pasaport: İtalya Schengen vizesi başvuruları için arkasında en az 2 sayfa boşluk bulunan ve vize seyahat tarihiniz itibariyle 3 ay daha geçerliliği olan bir pasaport kabul edilir. Başvurularda daha önce İtalya Schengen vizelerinizin kopyaları da eklenmelidir.
 • Kimlik: Güncel bir kimlik vize başvurularında aslı ve fotokopisi ile yanınızda olmalıdır.
 • Başvuru Formu: İtalya Schengen vize başvuru formu, eksiksiz doldurulmuş olmalı, başvuru formunda verdiğiniz bilgiler teslim ettiğiniz evraklarla uyuşmalı, form mutlaka imzalanmış olmalıdır.
 • Seyahat Sigortası: Schengen vizesi kuralları Şubat 2020 tarihinde yenilenmiştir ve bu kurallar gereği seyahat sigortası daha da önem kazanmıştır. Schengen seyahat sigortası en az 30.000 Euro teminatlı olmalı ve sağlık sigortasını da kapsar nitelik taşımalıdır.
 • Konaklama ve seyahat rezervasyonları: İtalyan Schengen vize başvurularınızda teslim ettiğiniz evraklar, konsolosluğu ülkede kalmayacağınıza ve döneceğinize, gidiş nedenini başvuru formunda belirttiğiniz gibi gerçekçi beyan ettiğinize ikna etmelisiniz. Bu sebeple İtalya Schengen vize başvuruları evrakları arasında uçuş ve konaklama rezervasyonlarınız, eğer tedavi amaçlı gidiyorsanız İtalya’ daki hastaneden alacağınız davet mektubu, tanıdık ziyareti için yanına gittiğiniz kişiden gelecek davet mektubu dosyanızda bulunmalıdır.
 • Mali belgeler: İtalya konsolosluğu gittiğiniz ülkede kalış süreciniz boyunca ihtiyacınız olacak her şey için masrafınızı çıkartabileceğinizi görmek ister. Mali ve finansal açıdan bankanızda belirli bir meblağ bulunmalıdır. İtalya Schengen vize başvurularınızda son altı aylık banka dökümünüz, çalışıyorsanız maaş hesabınıza emekli iseniz emekli maaşını  aldığınız hesaba ait olmalıdır.
 • Bunlara ek olarak eğer seyahati aracınızla gerçekleştirecekseniz aracınıza ait bilgilerle ilgili her tür belge dosyanızda yer almalıdır.
 • Çalışanlar vize başvurularından en çok 7 gün önce SGK işe giriş bildirgesi almış olmalıdır.

Çalışma durumunuz, kişisel durumunuz, bazen özel durumunuz ve özel seyahat nedeniniz gibi konular, başvuru evraklarınızda değişiklikler gösterir.

 

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

İtalya Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

schengen vizesi naslı alınır

İtalya Schengen Vizesi Başvurularında Banka Hesabı

İtalya’ ya ziyaret amacıyla gitmek isteyenler, başvurularında banka hesaplarında ülke ziyareti süresince masraflarını karşılayacaklarını kanıtlamak zorundadır. Banka hesabınızda bulunması gereken asgari tutar, çalışıp çalışmama durumunuza, ziyaret sebebinize, davet mektubunuza göre değişiklik gösterir.

İtalya Schengen vizesi için bankanızda ne kadar para olmalıdır? sorusunun farklı durumlara göre yanıtları farklılık gösterir.

 • Emekli olanlardan aile ve arkadaş ziyareti için İtalya’ ya gitmek isteyenler, davetiye mektubu tüm masrafları karşılamayı taahhüt ediyorsa banka hesaplarında en az 1000 € gösterebilmelidir. Eğer bu durumdaki başvuru sahipleri, konaklama haricinde masrafları kendileri karşılayacaklarsa gidiş-dönüş ulaşım ücretleri ile İtalya’ da geçirecekleri gün başına en az  50 € parayı hesaplarında göstermelidir. Aynı koşullar altında çalışan ya da işveren durumundaki başvuru sahiplerinin belirtilen asgari tutarlardan biraz daha fazla bir paranın hesaplarında olması beklenir.
 • İtalya’ ya eğitim için gidecek olan başvuru sahipleri, gidiş-dönüş uçak biletleri ile bölgede bulunan otellerin ortalama konaklama fiyatına, günlük en az 80 € olacak şekilde bir hesaplama yapabilirler.
 • İtalya Schengen turistik vizesi için başvuru sahibi İtalya’ da kalacağı gün sayısı için en az 100 € bir meblağı banka hesabında  bulundurmalıdır. Bunun yanında ay her duruma karşı ay sonuna kadar masraflarını karşılayabileceğini kanıtlayacak bir para da bulunmalıdır. Ayrıca turistik vize başvurularında bunlara ek olarak gidiş-dönüş yol parası ile gidilen bölgedeki otellerin günlük  ortalama ücreti de banka hesabında bulunmalıdır.
 • Ticari vizelerde masrafların şirket tarafından karşılanması, başvuru sahibinin ise İtalya’ da küçük masraflarını karşılayabilecek bir meblağla beraber gidiş-dönüş uçak bileti parasını hesabında  bulundurması beklenir.

İtalya Schengen Uzun dönemli ve çoklu giriş vizesi

İtalya Schengen uzun ve çoklu giriş vizesi almak zorlaşmış durumdadır.  Yenilenen Schengen kurallarına göre bölgeye sık gidip gelen ve daha önceki vize sicili temiz olanlar, uzun dönem için vize alma konusunda avantajlıdır. Daha önceki vizelerinizin %60 ve daha   fazlasını İtalya’ da geçirmişseniz bu durum size İtalya Schengen uzun süreli vize almak için avantaj sağlayacaktır. İtalya, ticari vizelerde uzun süreli vize vermekte ancak özellikle ilk kez İtalya’ yı ziyaret edecek kişilere tek girişli ve en fazla 6 ay gibi kısa süreli vize vermektedir.

İtalya Schengen Vizesi Seyahat Günü Planlama

İtalya ziyaretlerinizde vize başvurunuzda ülkede kaç gün kalacağınız da önemlidir. Vize başvurularında genellikle ülkede 15 günden fazla kalmamanız beklenir.  Emekliler ve ticari faaliyetler için en fazla 90 güne kadar vize daha kolay çıkmaktadır. Ancak çalışanlarda ve turistik vizelerde 15 günden fazla seyahat isteği şüphe uyandırabilir.

İtalya Schengen aile ya da arkadaş ziyareti için ülkede kalınacak gün sayısı 15’ den fazla ise davet mektubunda bunun nedeni gerekçesi kanıtlayıcı belgelerle sunulmalıdır. Eğitim vizelerinde en fazla 90 güne kadar vize almak daha kolaydır.

İtalya Vizesi Fotoğraf ve Biyometrik işlemler

İtalya vize başvurularınızda başvuru merkezi randevu günü sizden parmak izi alacaktır. Ayrıca başvurularda bırakacağınız fotoğraflarda şu hususlara dikkat edilir:

 • 35/45 ebatlarındaki fotoğrafta arka fon beyaz olmalıdır
 • Fotoğrafta alın ve kulaklar görünmelidir
 • Fotoğraf en fazla altı ay önce çekinilmiş olmalıdır
 • Gözlük ve diğer tüm aksesuarlar çıkartılmış olmalıdır
 • Fotoğrafta bulanıklık bulunmamalı ayrıca rötuş olmamalıdır.

İtalya Schengen Vize Başvuru Sonuçları

İtalya Schengen başvuru sonuçları genellikle 15  gün içinde çıkmaktadır. Bazen başvurular daha kısa, bazen daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. İtalya Schengen başvuru sonuçları ancak pasaport geldiğinde öğrenilebilir. Başvuru merkezinden pasaportun gelip gelmediği takip edilebilir ancak bu işlemde vize başvuru sonucu hakkında bilgi alınamamaktadır.

İtalya Ulusal Vize Nasıl Alınır?

İtalya seyahatleri için ülkede 90 günden fazla konaklaması gerekenler, ulusal vizeye tabiidir. D tipi vize olarak da bilinen ulusal vize Schengen ülkelerine 90 günün üzerinde ziyaret hakkı verir. Uzun süreli vizeler, İtalya’ da oturma hakkı ya da çalışma için gereklidir. Bunun yanında aile birleşimi vize türü de ulusal vize kapsamındadır. İtalya’ da çalışmak için bulunacak olanlar, çalışacakları şirketin davet mektubunu belgelemelidir.

İtalya D tipi vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılmaktadır. Vize başvurularında Schengen vizesi standart evraklarının yanısıra ulusal vize talebinizin haklı gerekçelerini belgelendirecek evraklar önemlidir. Bu evraklar, durumunuza ve başvuru nedeninize göre değişikli gösterir. En az 3000 tazminatlı seyahat sigortası, SGK hizmet dökümleri, banka hesap dökümleri, mal varlıkları istenebilecek evraklar arasındadır.

İtalya’ ya uzun dönemli üniversite, dil okulu gibi eğitim için gidecekler, eşinin yanına yerleşmek isteyenler, çalışma için gidecek olanlar ya da şirket kuracaklar oturum izni alabilmek için İtalya ulusal vize başvurusu yapabilirler. İtalya ulusal vize başvuruları direk konsolosluk aracılığı ile şahsen gerçekleştirilir. Ulusal vize başvuruları yalnızca daimi ikamet yeri üzerinden kabul edilmektedir.

Firmamız, eş durumu, çalışma izni, şirket kurma, eğitim alma gibi herhangi bir nedenle İtalya ulusal vize almak istediğinizde öncelikle durum analiziniz yapılarak durumunuza göre başvuruda sunmanız gereken belgeler çıkartılır. Belgeleriniz titiz biçimde incelenerek dosyanız hazırlanır. İtalya ulusal vize başvuru sürecinizin her aşamasında, başvuru formunun doldurulmasından, randevu alınmasına ve randevu işlemlerinizden sonucunuzun takip edilmesine kadar yanınızdadır.

İtalya Vize Ücreti Tablosu

İtalya Vize Ücretileri

İtalya Vize ve Koordinasyon Ücretleri

 

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiZorunlu Kargo ÜcretiSchengen  Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €0 €45 TL38,5 €45 €
6 – 11 Yaş0 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €75 €
12 Yaş ve Üzeri80 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €155 €

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

 

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

 

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 

İtalya-vizesi-uzun-sureli-5-yillik-İtalya-vizesi
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye