İtalya Ticari Vize İşlemleri

İtalya Ticari Vize İşlemleri

İtalya Ticari Vize

Ticari faaliyetlere katılmak amacıyla İtalya’ya gitmek istediğinizde İtalya ticari vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Ticari amaçlarla konferanslara katılımlarda, iş görüşmelerinde, toplantılarda, fuar veya sektörünüze ait fuar etkinliklerinde seyahatlerinizi planladıktan sonra vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İtalya ticari vize kısa sürelidir. Bunun için 180 gün içerisinde 9 gün konaklama şartı ile İtalya’ da ticari faaliyetler amacı ile bulunulması mümkündür. İsteğe bağlı olarak uzatılabilmektedir.

İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenen kriterlere göre hazırlanacak olan İtalya vize evrakları içerisinde İtalya’da bulunan firma yetkilileri tarafından hazırlanmış vize davetiyenizin olması gerekmektedir. Şirket yetkilisinin hazırlayarak imzalı, kaşeli ve eksiksiz bir şekilde ulaştıracağı davetiye ile birlikte şirkete ait olan ticaret sicil belgesinin de evraklar içinde bulunması gerekmektedir. Bu belgeleri temin ettiğinizde İtalyan şirket ve şahsınızla ilgili akreditasyon anlaşmalarına ve faturalara dair suretlerini ilave etmeniz zorunludur.

Tüm belgeleri tamamladıktan sonra İtalyan Konsolosluğunun yetkilendirdiği merkezlerden randevu almanız gerekecektir. Eğer son 5 yıla dönük olarak Schengen vizelerinizde VIS ibaresi yoksa, randevularınızı şahsen almak üzere konsolosluğa gitmeniz ve parmak izinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde Schengen vize türlerine başvurup, parmak izini ibraz etmiş olan kişiler ise doğrudan başvurmak yerine vize başvurularında yetki yazısı verilen kurumlar aracılığıyla da gerçekleştirebilmektedir.

Başvuracağınız konsolosluklardaki yoğunluğa göre kimi zaman 4-5 gün içerisinde, bazı durumlarda ise 5 ile 7 gün içerisinde eksik olmayan evraklarla yapılan vize başvurularının sonuçlandığı görülmektedir. Dilerseniz daha kısa sürede sonuçları alabilmek için VIP başvuru yaparak 2-3 gün arasında tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Danışmanlık firmamız sayesinde dilerseniz evraklarınızın tesliminin ve takibinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye