İtalya Schengen Vize İşlemleri

İtalya Schengen Vize İşlemleri

İtalya ülkesinin sınırları içerisine seyahat etmek isteyen tüm başvuru sahipleri, İtalya Schengen vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar. İtalya Schengen vize işlemleri ise diğer pek çok ülkenin vize işlemlerine nazaran daha az karmaşıktır. Bu nedenle İtalya ülkesinin sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler, talep edilenler doğrultusunda bir başvuru sürecine dahil olur ise işlemlerde zorluk yaşanmadan ilerleyecektir.

İtalya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan her bir başvuru sahibinin ilk adım olarak kesinlikle İtalya ülkesinin sınırları içerisine yapacak oldukları ziyaret nedenini belirlemesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı başvuru sahipleri işlemlere başlamadan önce muhakkak vize başvuru merkezinin uzman ülke temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişi vize başvuru şubesinin uzman temsilcileri ile iletişime geçtikten daha sonra, seyahat amacını belirtilerek gerekli olan tüm vize başvuru evraklarının güncel listesini talep etmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki görevli çağrı merkezi temsilcileri ise başvuruda bulunan kişinin aktif bir şekilde kullanmış olduğu e-mail adresine belgeler ile ilgili gerekli güncel olan tüm listeyi ve beraberinde de bir bilgilendirme metninin vize başvuru sahibi ile paylaşmaktadır.

Başvuruda bulunacak olan kişi e-mail adresine gelen seyahat amacı doğrultusunda hazırlaması gerekeli olan güncel evrak listesini ve beraberinde de gönderilen bilgilendirme metinin okuyarak, hazırlama aşamasına geçmesi gerekmektedir. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta ise; başvuruda bulunacak olan kişinin muhakkak dosya teslimi yapmadan önce İtalya ülkesi için belirlenen ücreti ödemesi gerekmektedir.

İtalya ülkesi için vize ücreti tahsil edilmeden önce vize başvuru merkezi içerisinde kişinin vize başvurusu yapılamamaktadır. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan kişiler Schengen prosedürü gereğince ince ayrıntılara oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli olan tüm işlemleri adımları ile yerine getirdikten daha sonra da evrak dosyasını teslim etmek üzere vize başvuru merkezinde olması gerekmektedir.

Vize başvuru merkezine kişinin Schengen prosedürü gereğince VIS sitemi için şahsen gitmesi gerekmektedir. Vize başvuru sahibi parmak izi beyanında bulunarak tüm gerekli olan işlemlerini başarı ile tamamlaması gerekmektedir.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye