İtalya Saat Kaç? - Schengen Vize
Schengen Blog

İtalya Saat Kaç?

Ülkeler arası saat farkı her daim merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İtalya ile Türkiye arasındaki saat farkı da bu bağlamda araştırılan konular arasındadır. Peki, Türkiye baz alındığında 2 ülke arasındaki saat farkı kaç? Merak edenler için İtalya saat kaç sorusunun yanıtını aşağıdaki alt başlıklarda verdik.

İtalya Kaç Saat Sürer Uçakla?

İtalya’ya uçakla yapılan seyahatlerin süresine geçmeden evvel ilk olarak İtalya saat kaç sorusunun yanıtını paylaşalım. İtalya ile Türkiye arasında yaklaşık 1 saatlik bir saat farkı bulunmaktadır. O yüzden Türkiye’de saat şu an 15.00 iken; İtalya’da saat henüz 14.00 olmaktadır.

Peki, İtalya kaç saat uçakla sorusunun yanıtı nedir. Bunun için verilecek yanıt aslında değişmektedir. Çünkü bilindiği üzere ülkemizden İtalya’ya hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlar söz konusu. Ancak Türkiye üzerinden aktarma yapmadan direkt olarak 2 saat 46 dakika sonra varılabiliyor diyebiliriz.

İtalya Kaç Saatte Gidilir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İtalya Türkiye arasındaki mesafe hava yoluyla yaklaşık 2 saat 46 dakika sürmektedir. Ayrıca iki ülke arasındaki mesafenin de 2468 km yani uçuş bazında düşünecek olursak 1534 mil olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ülkeler değiştikçe mesafe ve süre gibi faktörler de değişecektir. Peki, İtalya İspanya saat kaç? Bu iki ülke arasında saat farkı olmadığını belirtebiliriz. Yani İtalya’da saat 13.00 ise İspanya’da da saat 13.00’ı göstermektedir.

İtalya Milano Saat Kaç?

Milano, İtalya’nın en gözde şehirlerindendir. Ülkemiz ile İtalya arasında yaklaşık 1 saatlik bir fark olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu bağlamda Milano’da şu an saatin kaç olduğunu merak edenler için Türkiye saatinden bir saat geride olduklarını söyleyebiliriz. Yani burada saat 16.00 ise Milano’da saat 15.00’ı göstermektedir.

Peki, İngiltere İtalya saat kaç? İki ülke arasında tıpkı bizde olduğu gibi 1 saat fark bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak İtalya’da saat 18.00 iken İngiltere de saat 17.00 idir. Görüldüğü üzere ülkelerdeki saat dilimleri enlem- boylam ve meridyen farklarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×